2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Nehéz kezdet, jó befejezés

GySEV-Orsi–Szolnoki MÁV Coop 82–66 (19–23, 21–19, 23–14, 19–10) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a legjobb négy közé jutásért, első mérkőzés, 1200 néző. V.: Hartyáni és Papp.
GySEV: BEVILAQUA 10/6, BOGOJEVIC 16, BALOGH 26/9, Seres 10, Alessandra 7. Cs.: Zakaluzsnaja 10, Dénes 3/3, Szőke, Török. Edző: Natalia Hejková.
Szolnok: Delmis 12/3, Szélesy, HIBBERT 14/6, FARMER 18/6, Perovic 14. Cs.: Németh 6/3, Radnóty 2. Edző: Tapodi Péter.
Túlzás lenne azt állítani, hogy nagy tömegekben özönlöttek volna a soproni polgárok a kétszeres Euroliga-győztes sztáredző Natalia Hejková bemutatkozására a GySEV élén. A találkozón Alessandra és Seres erőszakos, palánk alól szerzett kosarára szépen kidolgozott akciók végén hat ponttal felelt a Szolnok. A GySEV türelmetlen volt, erőlködött támadásban. Hejková időkérése után sem változott a játék képe, a 7. percben már tucatnyi pont volt a bajnokcsapat hátránya (7–19). A negyed hajrájában aztán megrázta magát a GySEV. A második 10 perc elején Balogh négy büntetődobásával kiegyenlített a GySEV. Seres gyors indítása után szerzett kosarával már vezetett a GySEV, ám ez az állapot nem tartott túl sokáig. A félidő utolsó támadásánál a soproniak elfeledkeztek Farmerről.
Ugyancsak Farmer kosarával indult a második félidő, majd Bogojevic hozta egyetlen duplányi távolságra a GySEV-et a szolnokiaktól. És a harmadik negyed végén már nem mentek be azok a szolnoki dobások, amelyek addig rendre beestek, így 7 ponttal elhúzott riválisától a GySEV. A negyedik negyed Bogojevic kosarával és Alessandra kipontozódásával indult. A hajrára mindkét szakvezető érdekes szerkezetmódosítást hajtott végre. Tapodi magasított, míg Hejková asszony négy kis embert küldött harcba. Az ő számítása vált be. Ezt követően szenzációs örömjátékot mutatott be pár percig a GySEV, amely úgy szerezte meg a győzelmet, hogy a végén gyakorlatilag felőrölte addig kitűnően és harcosan küzdő ellenfelét.
Natalia Hejková: – Minden kezdet nehéz! Az első félidőben idegesen játszott és gyengén védekezett a csapat. Annak nagyon örülök, hogy szünet után váltani tudott a társaság.
Tapodi Péter: – Amúgy is foghíjas keretünkben a mérkőzés végére elfogyott az erő.

Hejková bemutatkozik

Április 8-án, kedden délután megkezdi szereplését a bajnoki rájátszásban a GySEV-Orsi női… Tovább olvasom