2018. 08. 22. szerda - Menyhért, Mirjam 20°C | 31°C Még több cikk.

Nehéz kezdés, magabiztos zárás

Tento-ETO KC–Carbonex-Tatabánya 28–24 (15–13) Győr, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, 1000 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.
ETO: Gerháth – IVÁNCSIK 7, Bősze, KONKOLY 7, HERBERT 5, SZABÓ P. 5, KOVÁCS Á. 3. Cs.: TATAI (kapus), Nyikes 1, Remete, KÁNYAI, Horváth Sz., Bakos, Cziráki. Edző: Tóth László.
Tatabánya: PULAY – Serfel 1, dr. Borsos 2, HIMER 6/1, Lengyel M. 2, Jano P. 1, Törő 4. Cs.: Kuzma 2, Lengyel P., KISS 6/2. Edző: Kanyó Antal.
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/3. Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Győri góllal indult a találkozó, de aztán hamar fordított a Tatabánya. Remekül védekeztek a csapatok, egy-egy villanás azonban mindkét oldalon volt, így hol egyik, hol másik csapat vezetett. A félidő közepén a kétgólos győri előny már tetemesnek volt nevezhető.
Kisebb gondot az okozott Tóth László vezetőedzőnek, hogy a gólkirályjelölt Szabó Péter az első húsz percben többször is pontatlanul célzott. A csapat egységét és sokoldalúságát bizonyítja, hogy a többiek magukra vállalták a gólszerzés feladatát, sőt, mikor a fiatal átlövő is elkapta a fonalat, öt perc alatt öt góllal ellépett a Tento-ETO.
Amilyen gyorsan jött az előny, olyan gyorsan olvadt is, a szünetig hármat ledolgozott a vendég Tatabánya.
Szünet után az első félidőben látottnál is nagyobb lendülettel folytatódott a játék. Néhány percnyi idegeskedés és kapkodás után a győriek lehiggadtak, ismét elhúztak vetélytársuktól. A vendégek láthatóan feladták a találkozót, így már hét góllal is vezetett Tóth László együttese, a végén mégis négy gól lett a különbség. Ennek csak akkor lehet jelentősége, ha az alapszakasz végén a két csapat azonos pontszámmal áll. Ez esetben az idegenben lőtt eggyel több gól a Tatabányának kedvezne.
Tóth László: – Rendkívül nehezen indult, a vége mégis magabiztos győzelem lett. Csak így tovább, fiúk!
Kanyó Antal: – Akiket az influenzajárvány meghagyott, azok becsülettel küzdöttek.
További eredmények: Pick-Szeged–Pécs 38–22, Pestszentlőrinc-Elektromos–Komló 31–29, Orosháza–Cegléd 27–30, Százhalombatta–Békés 33–25, Dunaferr–Fotex 28–31. A női NB I-ben: Cornexi-Alcoa–Vasas 37–27.

Rosztovi a Rosztov ellen

Furcsa helyzetben van Irina Sirina, a Graboplast- ETO kapusa. A rosztovi származású, kiváló hálóőr… Tovább olvasom