2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 27°C Még több cikk.

Négyesdöntőben a győriek: Krim Ljubljana - ETO 22-24

A Győri Audi-ETO nagy küzdelemben két góllal győzött a szlovén Krim Ljubljana otthonában és bejutott a májusi budapesti döntőbe.
Idegenbeli győzelmének köszönhetően két fordulóval a vége előtt biztosan bejutott a budapesti négyesdöntőbe a Győri Audi-ETO együttese.

Krim Ljubljana – Győri Audi-ETO 22:24 (14:14)

Az ETO gólszerzői: Görbicz 5(5), Bulatovic, Löke, Amorim 4-4, Bognár-Bódi, Korsós, Orbán 2-2, Kovacsics 1.

Ambros Martín az alábbiak szerint látta a mérkőzést: „Minden tiszteletem az ellenfélé, hogy a múlt heti mérkőzésük után ilyen jó teljesítményt nyújtottak. Igazán megnehezítették a dolgunkat, de ismét büszke vagyok a csapatomra, mert annak ellenére győzni tudtunk, hogy a formánk nem volt 100%-os. Nagyon keményen küzdöttünk ma is, és továbbra is nap mint nap keményen dolgozunk azon, hogy sokkal jobb teljesítményt nyújtsunk, amikor nagy szükség lesz rá."

Heidi Löke ma is gyönyörű gólokat dobott:: „Tudtuk, hogy kemény mérkőzés áll előttünk, hiszen csupa világklasszissal állunk majd szemben. Nagyon jól védekezett a Krim, így különösen örülök a megszerzett 2 pontnak."

A Krim vezetőedzője, Tiselj Tone nyilatkozata: „Kemény mérkőzésen vagyunk túl, nagyon magas színvonalat láthattunk mind a pályán, sőt, a közönség részéről is. 60 percig izgalmas volt a meccs, de mi követtünk el több hibát, ezért úgy gondolom, hogy a hazai csapat megérdemelte a győzelmet. Ennek ellenére megdicsérem a saját játékosaimat is, mert sokkal jobban teljesítettek, mint legutóbb."

Andrea Penezic, aki 6 gólig jutott, így látta a mérkőzést: „Gratulálok a Győrnek a győzelemhez, nagyon jól védekeztek, és kevesebbet hibáztak, mint mi. Emellett a saját csapatommal is elégedett vagyok, most egy kicsit pihenhetünk a következő összecsapásig, ahol újra az ETO-val találkozunk otthon, és bízom benne, hogy sikerült majd kiharcolnunk a győzelmet."

Fotók: Csonka Tamás

Már a mérkőzés kezdete előtt biztossá vált, hogy a győriek győzelem esetén biztosan a májusi budapesti négyesdöntőbe jutnának, hiszen a Buducnost Podgorica együttese 22:17-re diadalmaskodtak a norvég Larvik otthonában.

Zrnec találatával kezdődött a mérkőzést, de Bulatovic rögtön válaszolni tudott. Öt perc elteltével 3:2-re vezetett a hazai együttes, de jó játékkal a találkozó 9. percében Bogná-Bódi góljával már 5:3 volt a győriek javára.

A folytatásban mindkét együttes sok technikai hibát követett el a támadásokban, ennek ellenére rendre egy-két góllal vezetett Ambros Martín csapata. A zöld-fehéreknek nem sikerült jelentősen ellépniük, míg a Krim Ljubljana nem szeretett volna jelentősen lemaradni és a széleken nyújtott jó teljesítmény miatt is a 20. percben Mavsar góljával 10:9-re fordítottak.

Az utolsó tíz perc is kiegyenlített játékot láthattunk. A győri kapuban Lunde teljesítménye feljavult, de az első félidőben négy gólig jutó Lazovic átlövéseit a norvég kapus sem tudta hárítani. Szerencsére fordítani nem tudtak a hazaiak, így 14:14-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is felváltva estek a gólok. Mindkét együttes vezetett egy-két találattal, de jelentősen ezúttal sem sikerült elszakadni. A második félidő 16. percében 18:21-nél először tudott hárommal vezetni az Audi-ETO, de egy kis kihagyás után két perc alatt egyenlített a Krim Ljubljana.

A második félidőben jelentősen feljavult a győriek védekezése. Ennek is köszönhetően az utolsó tíz percben gólképtelen Ljubljana nem tudott változtatni a játék képén, míg Löke két gólja után kialakult a 24:22-es Audi-ETO győzelem.

Két fordulóval a csoportkör bejezése előtt már biztosan továbbjutott az ETO a májusi döntőbe. Az utolsó két mérkőzésen eldől, hogy Ambros Martín csapata, vagy a Buducnost Podgorica végez a csoport élén.

Online közvetítés

(II.) 30.p. További gólt nem lőttek a csapatok, vége a találkozónak!

(II.) 28.p. Góóóóól! Öt perces gólcsend után Löke volt eredményes. 22-24

(II.) 23.p. Emberelőnyben az Audi-ETO, Ambros Martín időt kért.

(II.) 21.p. Görbicz szép bejátszását Löke értékesítette. 22-23

(II.) 20.p. Piedade rögtön egyenlített a hazaiaknál. 22-22

(II.) 20.p. Ötből öt Görbicz hétméteres. 21-22

(II.) 19.p. Krpez egyenlített hétméteresből. 21-21

(II.) 18.p. Lazovic ötödik találatát szerezte meg. 20-21

(II.) 17.p. Rossz védekezés miatt Piedade szépített. 19-21

(II.) 16.p. Góóóól! Labdaszerzés és gyors lerohanás után Orbán lőtt a kapuba. 18-21

(II.) 15.p. Időt kértek a hazaiak.

(II.) 14.p. Két góllal vezet az ETO Korsós találata után 18-20

(II.) 12.p. Kovacsics is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 18-19

(II.) 11.p. A zöld-fehéreknél Löke, a vendéglátóknál Piedade volt eredményes beállós pozícióból. 18-18

29.p. Lazovic egyenlített átlövésből. 14-14

27.p. Sokáig nem talált fogást a hazai együttes a győriek védelmén, de végül egy bejátszásból Piedade szépített. 13-14

26.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. Időt kértek a hazaiak. 12-14

25.p. Lazovic emberelőnyből lőtt könnyedén gólt, majd Bulatovic kapufája után a labdát megszerző Amorim megszerezte negyedik találatát. 12-13

17.p. Lazovic átlövésből lőtt Lunde kapujába. 8-9

16.p. Mavsar szerencsés hétméteressel szépített, de Bognár-Bódi rögtön válaszolt szélről. 7-9

15.p. Sokáig járatta a labdát az ETO, végül Bulatovic talpról, test mellől lőtt a kapuba. 6-8

13.p. Jó hazai védekezés után Krpez pattintva lőtt a kapuba. 6-7

12.p. Egymás után két labdát szerzett Görbicz, de mindkétszer elhibázta a ziccert.

11.p. Amorim sem szeretett volna lemaradni, szintén két találatnál jár.

10.p. Penezic megszerezte második gólját a mérkőzésen. 5-6

9.p. Krpez a hazaiaknál, míg a győrieknél Amorim volt eredményes. 4-6

9.p. Emberhátrányban Bulatovic bejátszását Löke értékesítette. Remek védekezés után Bognár-Bódi is a kapuba talált szélről. 3-5

6.p. Gyors ellentámadás után Lazovic lőtte ki a jobb felső sarkot, majd Bulatovic szerezte meg második találatát. 3-3

4.p. Penezic találatával ismét a szlovén együttes vezetett, ám gyorsan válaszolt Görbicz hétméteresből. 2-2

2.p. Zrnec szerzett vezetést a hazaiaknak, de Bulatovic talpról nagy gólt góllal egyenlített. 1-1

Bejuthat szombaton a májusi, budapesti Bajnokok Ligája Final Fourba az Audi ETO női kézilabdacsapata. Ehhez győznie kell Ljubljanában, a Podgoricának pedig pontot kell szereznie Larvikban. A hétvége további kiemelkedő kézilabdás eseménye a hazai férfi bajnokság rangadója, a Veszprém-Szeged mérkőzés lesz.

A női BL-ben a címvédő Győri Audi ETO három forduló során öt pontot szerzett úgy, hogy legutóbb, február 16-án, hazai környezetben legyőzte a Ljubljanát 27-24-re. Most a szlovén fővárosban kellene nyernie, mert ha a Podgorica közben legalább döntetlent ér el Larvikban, az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül a magyar bajnok biztosan ott lesz a május 3-4-i budapesti négyes döntőben.

A női KEK negyeddöntőjében a 2011-ben és 2012-ben kupagyőztes FTC az egyik legerősebb ellenfelével, a BL-ben 2006-ban, 2009-ben és 2010-ben első Viborggal találkozik. A párharc első mérkőzésére hétfőn, Dániában kerül sor. Amennyiben a zöld-fehérek továbbjutnak, az egyik legnagyobb ellenfelüket ejtik ki, és ezzel megnyílhat számukra az út a végső siker felé.

Így készül az Audi ETO a Krim ellen

A női EHF Kupában, a nyolc között a Fehérvár éppen az egyik legkönnyebb riválist, a kolozsvári Jolidont kapta. Előny, hogy a visszavágót rendezik majd Székesfehérváron.

A férfi NB I-ben szombaton, 13 órakor kezdődik a rangadó, a címvédő Veszprém és az eddig százszázalékos Szeged összecsapása. Október 26-án a Tisza-partiak úgy nyertek 23-22-re, hogy a félidőben még 14-8-ra vezettek. A Szeged 21 mérkőzésből 42 pontot szerzett, a Veszprém húsz fellépésén 38 pontot gyűjtött. Ha a veszprémiek győznek minimum két góllal, nagy valószínűséggel megnyerik az alapszakaszt.

A program

női BL, középdöntő
, II. csoport, 4. forduló: Larvik (norvég)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), szombat 18.15 Krim Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC, szombat 20.30

Az állás: 1. Győr 5 pont, 2. Podgorica 4, 3. Ljubljana 2, 4. Larvik 1
Az első két helyezett jut a májusi, budapesti négyes döntőbe.

női KEK-negyeddöntő, 1. mérkőzés: Viborg (dán) - FTC-Rail Cargo Hungaria, hétfő 20.00

női EHF Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés: Jolidon Cluj (román) - Fehérvár KC, szombat 15.30

Női kosárlabda NB I - A DVTK legyőzte a Győrt

A Diósgyőr legyőzte a vendég Győrt a női kosárlabda NB I középszakaszában szombaton. Tovább olvasom