2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 21°C | 31°C Még több cikk.

Negyedik lett a Graboplast-ETO

Negyedik lett a Graboplast-ETO a luxemburgi nemzetközi tornán. Az eredményt olimpikonjai nélkül érte el a csapat. Negyedik lett a Graboplast- ETO a Luxemburgban zajló nemzetközi tornán.

A bronzmérkőzésen 21–18-ra kikapott a francia Besancontól. A győriek legeredményesebbjei Mörtel, Borbás és Bódi voltak, akik egyaránt négy gólt lőttek.

Érdekesség, hogy a tornán az első mérkőzést is a franciák ellen vívták az olimpikonjaik (Sirina Irina, Görbicz Anita és Mehlmann Ibolya) nélkül felálló zöld-fehérek. Akkor is a Besancon győzött, mégpedig a nyitótalálkozón 23–18-ra. A Graboplast-ETO legjobb dobói: Dokic 5, Vérten 4, Gogirla 3.
A folytatásban javított Róth Kálmán együttese: a norvég

Baekkelagets gárdáját 23–19-re verték a győriek. (Ld.: Gogirla és Bódi 5–5, Mörtel és Borbás 4–4.)

A harmadik fordulóban a Podravka Koprivnica volt az ellenfél, a horvát gárda 21–20-ra nyert. (Ld.: Mörtel 8, Borbás, Bódi és Gogirla 3–3.)
A negyedik fordulóban az osztrák Hypo NÖ 18–16-ra győzte le Mörteléket. (Ld.: Mörtel 4, Bódi és Belső 3–3.)

A Graboplast-ETO így egy győzelemmel és három vereséggel a csoport ötödik helyén végzett, s a folytatásban előbb ismét a Baekkelagetsszel mérkőzött, s ezúttal is nyertek a győriek (21–19, ld.: Mörtel 7, Dokic és Gogirla 3–3).

Jött ismételten a Hypo, s az osztrákok másodszor is legyőzték a győrieket. Ezúttal 21–14-re. (Ld.: Borbás és Gogirla 4–4.)
Ezek az eredmények azt jelentették, hogy a helyosztón a győriek a bronzmérkőzésen léptek pályára. A döntőt a Koprivnica és a Hypo vívta, s utóbbi 25–23-as sikerével zárult.

Tavalyi sikerét tehát nem tudta megismételni a Graboplast-ETO – akkor megnyerte a tornát, ám mostani teljesítménye is dicséretes annak tükrében, hogy erősen tartalékos volt az együttes. A győriek legeredményesebb játékosa Mörtel Renáta lett, aki összesen 22 gólt lőtt, s ezzel holtversenyben ötödik lett a góllövőlistán.

18 és fél millió forintot keresett Janics az olimpián

A kétszeres olimpiai bajnok kajakos, Janics Natasa kereste a legtöbbet Athénban - legalábbis ami a… Tovább olvasom