2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Négy között a GySEV

Szolnoki MÁV-Coop–GySEV-Orsi 56–65 (22–14, 8–19, 13–16, 13–16) Szolnok, női kosárlabda NB I, 2. mérkőzés, a négy közé jutásért, 1000 néző. V.: dr. Vígh, Földházi.
Szolnok: DELMIS 19/12, Szélesy 6, Hibbert 10/6, Farmer 9/3, PEROVIC 10. Cs.: Németh 2, Radnóty. Edző: Tapodi Péter.
GySEV: Bevilaqua 2, BOGOJEVIC 23/3, BALOGH 16/3, SERES 11/3, Alessandra 5. Cs.: Zakaluzsnaja 3, Szőke 2, Török 3. Edző: Natalia Hejková.

A soproniak légiósai közül ezúttal is Lichnerová maradt ki. Rögtön a meccs elején Alessandra harcolt ki magának két büntetőt, és ezúttal nem hibázott. Hamar jött a válasz és a hazai fordítás: Delmis tette le névjegyét egy triplával. A szolnokiak gyors akciókkal 10–4-re elhúztak. Kedden is jobban kezdtek... Hejková időt kért, Bevilaqua betalált középtávolról, ám megtette ugyanezt Delmis is – újfent a hárompontos köríven túlról. Hogy ne lépjen meg a Szolnok, arról Bogojevic és Alessandra tett, előbbi egy szép tempó, utóbbi pedig egy megszerzett lepattanó után értékesített – sajnos csak egy – büntető formájában.
Bogojevic villogott ugyan, ám a negyed vége a Szolnoké volt. Delmis, majd az utolsó pillanatok egyikében Hibbert dobott triplát, kihasználva a GySEV védekezési hibáit.

Az első negyedben 6 hármast dobott 8 kísérletből a Szolnok. Amilyen rosszul zárta az első, olyan jól kezdte a második negyedet a GySEV. Feljavult a védekezés, ügyes akciókat vezetve pillanatok alatt feljött 24–22-re Alessandra és Seres, valamint a kétszer is villanó Balogh kosaraival. A következő két perc pont nélkül telt, majd Szőke egyenlített. Fordított és lendületben is maradt a GySEV. Jó védekezés utáni ziccerekkel és Balogh kosár plusz büntetős akciójával elhúztak egy 17–2-es szakaszt produkálva. Szerb pontokkal telt a félidő hajrája, Perovic törte meg az igen hosszú szolnoki kosárcsendet, ám erre Bogojevic válaszolt, majd Delmis értékesített két büntetőt. A félidő Farmer ziccerével, de GySEV-vezetéssel zárult.

Gyorsan fordított szünet után a Szolnok Perovic duplájával, majd Delmis negyedik hármasával, miközben a GySEV játékosai, bár kialakították a dobóhelyzeteket, rosszul céloztak. Perovic szerelte Alessandrát, majd a GySEV legjobbja, Bogojevic egyenlített. Ezt követően felváltva estek a kosarak, Seres és Balogh is eredményes volt, a másik oldalon pedig Farmer és Perovic villant, Zakaluzsnaja pedig remekül szerelte a triplával próbálkozó Delmist. A végén Seres triplájával 6 pontos előnnyel várhatta a 4. negyedet a bajnok. Két pontra zárkózott fel a házigazda. Hejková időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. A holtponton Zakaluzsnaja büntetői lendítették át a GySEV-et, majd Seres is értékesített két büntetőt, így gigászi csata közben a negyed közepére visszaállt a 6 pontos különbség. Fáradni látszott a Szolnok, tovább nőtt a különbség.
Natalia Hejková együttese biztos győzelmet aratott, amivel a négy között van, és a Péccsel küzd a fináléba jutásért, míg a másik ágon a Soproni Postás és a Diósgyőr teszi ugyanezt.

Tapodi Péter: – A GySEV és a játékvezetők keretbe foglalták számunkra a bajnokságot.
Natalia Hejková: – Nagyon örülök, boldog vagyok, mert Magyarországon sokan mondták nekem, hogy Szolnokon nagyon nehéz nyerni. Elsősorban a kitűnő védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet.

Kahn Ázsiában nyitott kapusiskolát

Kapusiskolát nyitott a malajziai Kuantanban Oliver Kahn, a Bayern München labdarúgócsapatának… Tovább olvasom