2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Négy győri érem az Európa-bajnokságról

Kajak-kenu - A Poznanban rendezett ifjúsági és U23-as gyorsasági Európa-bajnokságon a győri Graboplast VSE versenyzői három ezüst- és egy bronzérmet szereztek.
Remekül szerepeltek a lengyelországi korosztályos kontinensbajnokságon a győri Graboplast VSE versenyzői. Az ifjúságiaknál Farkasdi Ramóna egyesben 500 és 1000 méteren egyaránt a második helyen ért célba. Dóczé Ádám kenus pedig tagja volt az 1000 méteren 4. helyezést elért négyesnek. Az egység csak nagyon kis különbséggel maradt le a dobogóról.

Az U23-asoknál a Németh Gergő–Nagy Péter kenu kettes 500 méteren ezüst-, 1000 méteren pedig bronzérmet szerzett.

Nagy Péter, Németh Gergő, Dóczé Ádám előtt Farkasdi Ramóna.

A poznani pályán a sportolóknak az ellenfeleken kívül a körülményekkel is komoly küzdelmet kellett vívniuk. Hol rekkenő hőségben, hol pedig viharos szélben, esőben és hidegben, tarajos hullámok közt kellett versenyezni.

Az érmek gyűjtését mindkét döntős napon Farkasdi Ramóna kezdte, aki még serdülőkorúként indult az ifjúságiak között. Eredményeivel nem kis örömet szerzett edzőjének, Fazekas Tibornak is.

Az U23-asoknál induló Nagy–Németh párosnak 1000 méteren sok gondja adódott a hullámos vízen, de így is harmadik helyen értek célba. Ötszázon már biztosabban versenyeztek és szerezték meg kis különbséggel az ezüstérmet. A két kenus felkészítését Szabados Krisztián edző végzi, aki a héten még a felnőtt-vb-n induló Széles–Varga párosnak tartotta az edzéseket, majd autóba ült s utazott az EB-re.

A versenyzőknek nem lesz hosszú pihenőjük, mert két hét múlva az ifjúsági és U23-as bajnokságon kell a pontokat gyűjteniük.

A legnagyobb feladat Németh Gergőre vár még, aki a felnőtt-vb-csapat tagjaként a hazaérkezést követően azonnal a szegedi edzőtáborba vonult.

Amerikai futball: ezüstérmes a Challange Cup-on a Sharks

Amerikai futball - Ezüstérmes a Győr Sharks az EFAF Challenge Cup-on. Az Olaszországban megrendezett… Tovább olvasom