2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

Négy góllal nyert a férfi vízilabda válogatott

A horvátok elleni döntetlen (7-7) miatt a minél nagyobb gólkülönbség-kivívás céljával szállt vízbe a magyar vizilabda válogatott Románia ellen.

A rivális azonban meglepően jól teljesített az első két negyedben s a magyar csapat akarata csak a negyedik játékrészben érvényesült.
A szintén csoportgyőzelemre hajtó Eb-döntős Horvátország így egy ötgólos románok elleni diadallal lépéselőnybe kerülhet.

I. negyed:

Románia hozta el a labdát a sípszót követően. Az első román akció Szécsin akadt el. A másik oldalon Molnár kapufája riasztotta Dinut.
Vári kiállítását követően a románok kihasználták az emberelőnyt - átlövésből Bonca szerezte meg a vezetést (0-1).
Az első emberelőnyét - Kalmárt állították ki az orosz bírók - kihagyta a magyar válogatott.
Egyenlített a Kemény-legénység. A jobb oldalon Benedek ért el egy hosszú labdát, majd a rövid sarokba bombázott (1-1).
Retu veszélyeztetett: labdája a kapufát érintve hagyta el a játékteret. Egy szabaddobás-kombináció után ismét a román hívta fel magára a figyelmet: ezúttal is a kapufa segített.

II. negyed:

A második játékrészt is a románok kezdték aktívabban. Retu lőtte ki a bal felső sarkot (1-2). Az előny tudatában is támadásban maradtak a románok, akik Molnár kiállítása után nem tudták kihasználni a szituációt.
Újabb magyar emberelőny maradt ki: Kásás lövését hatástalanította Dinu. Hasonlóan cselekdtek keleti szomszédaink: Bonca hamarkodta el a lehetőséget emberelőnyben.
Lefordulásból egyenlített a magyar válogatott. A megjáratott labda a bal oldalon Fodorhoz került, aki habozás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot (2-2).

III. negyed:

Újabb magyar előny - a negyedik - maradt ki. Ezúttal is Kásás volt az 'elkövető': közelről Dinuba tuszkolta a labdát. Az ötödik román előny - Molnár állították ki másodjára a bírók - beérett: Bonca passzát centerben Musat simította a bal felső sarokba (2-3).
Fodor vitte a hátán a magyar csapatot. Átlövésből egyenlített (3-3).
Két kapufa borzolta a kedélyeket - Varga Tamás után Kásás is a 'lécet faragta'.
Először a meccs során megszerezte a vezetést Magyarország. Egy kapu előtti kavarodásból Varga Zsolt talált be (4-3).
A hatodik magyar előny is kimaradt. Biros ejtette ki a labdát Radu kiállítását követően.

IV. negyed:

Négymeterest kapott a magyar válogatott. Benedek belőtte csapata ötödik találatát (5-3). A gól felszabadította a magyar legénységet: centerből Molnár növelte háromgólosra a fórt (6-3).
Kimaradt román lehetőség után Biros úszott meg, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (7-3).
Radu faragott a hátrányból centerben (7-4). Átlövésből Biros duplázta meg találatai számát (8-4). Cretu személyében harmadik emberelőnyös szituációját értékesítette a román legénység (8-5).
Molnár Tamás is duplázott: emberelőnyből volt eredményes a center (9-5).

Magyarország-Románia 9-5 (1-1, 1-1, 2-1, 5-2)
Magyarország: Szécsi - Biros 2, Kásás, Molnár 2, Steinmetz, Kiss, Benedek 2. - cserék: Gergely (k), Madaras, Varga Zs 1, Fodor 2, Vári, Varga T.
Románia: Dinu - Retu 2, Bonca 1, Andrei, Musat 1, Juravle, Cretu 1. - cserék: Kalmár.