2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Négy érem jutott a győri atlétáknak

A Bercsényi DSE Atlétikai Szakosztály sportolói eredményes hétvégével zárták a nyári versenyidőszakot.

A 118. felnőtt magyar bajnokságról négy éremmel térhettek haza. Szabó Dezső esélyeshez méltóan 525 cm-es eredménnyel megnyerte a rúdugrást. Zajovics Nóra 400 méter gátfutásban a második helyet szerezte meg. Kószás Kriszta a 800 méter lefutása után állhatott a dobogó harmadik fokára, majd 1500 méteren is sikerült megszereznie a harmadik helyet.

Újdonság volt, hogy a világversenyeket modellezve rúdugrásban, 400 méter gátfutásban és 800 méteren a versenyzők selejtezőkkel tudták kivívni a döntőben való szereplést.

Zajovics Nóra és Kószás Kriszta jól szerepelnek a felnőttmezőnyben is.

A versenyzőknek nemcsak az ellenfelekkel, hanem a rekkenő hőséggel is meg kellett küzdeniük. Edzők: Szabó Dezső és Farkas Roland.

Szabó Dezső
Szabó Dezső

Pár nappal korábban nagyszerűen szerepelt a győri klub két atlétája a Rietiben megrendezett junior Európa-bajnokságon. A magyar válogatott tagja volt Kószás Kriszta és Zajovics Nóra is. Előbbi taktikus versenyzéssel, megküzdve a nagy meleggel és a magaslati körülményekkel, eddigi legjobb helyezését elérve a nyolcadik helyen végzett a korosztályos kontinensviadalon. Zajovics Nóra 400 méter gátfutásban 19. lett. Jó formáját mutatja, hogy az előző héten a Gyulai-emlékversenyen hatalmas egyéni csúcsot futva (59,39 mp) megnyerte a versenyt.