2017. 12. 12. kedd - Gabriella 6°C | 14°C Még több cikk.

NBIII: zárkózik az SVSE

Az SVSE győzelmével egy pontra megközelítette a listavezető Pépa B csapatát. Győzött az MTE 1904, kikapott a Csorna, és a Lipót is.
MTE 1904–Várpalota 2–1 (2–0)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Papp Á.

MTE 1904: Antal – Cseri, Ladiszlaidesz (Tóth N.), Böcskör, Mészáros, Kovács M., Németh B. (Csányi), Horváth Á., Kovács Á., Schmatovich, Burkus (Régi).
Edző: Siska Attila.

Várpalota: Radnai – Bíró A. (Csupor), Uj N., Bálint, Pavelka, Új T., Humli, Szeleczki, Papp R., Kaufmann, Hardi.
Edző: Szabó Csaba.

Gsz.: Burkus, Ladiszlaidesz, ill. Csupor.
Kiállítva: Kaufmann (67.).

A 9. percben Böcskör húzott el a jobb oldalon, lapos beadása után Burkus öt méterről, a kapust érintve lőtte a hálóba a labdát. 1–0. A 12. percben Burkus szép átadással indította Ladiszlaideszt, aki a kilépő kapus mellett, nyolc méterről helyezett a hálóba. 2–0. Az 52. percben Böcskör lépett ki a védők közül, de nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. Három perc múlva Burkus öt méterről az üres kapu mellé fejelt. A 67. percben Kaufmann megkapta második sárga lapját, ami kiállítást ért. A 70. percben, egy jobb oldali szöglet után, az elalvó hazai védők között Csupor öt méterről fejelt a hálóba. 2–1.

Az első félidőben az MTE 1904 irányította a játékot, több helyzetéből kettőt sikerült is kihasználnia. A vendégek ritka ellentámadásai nem jelentettek veszélyt a hazaiak kapujára. Szünet után még nagyobb fölénybe került a hazai csapat, helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul, és a vendégeknek egy talált góllal sikerült szorossá tenni a mérkőzést.

Jók: Böcskör, Ladiszlaidesz, Cseri, Kovács Á., ill. Radnai, Uj N., Szeleczki.

Siska Attila: – Gólarányt kellett volna javítanunk, ehelyett kiszenvedtük a győzelmet a lelkes Várpalota ellen.

Szabó Csaba: – Helyzeteik alapján megérdemelten nyertek a hazaiak.

Lipót-Pékség–Celldömölk 0–1 (0–0)
Lipót, 200 néző. V.: Szepesi.

Lipót: Rom – Bella, Lakatos, Töltősi, Lappints, Török, Dombi, Sütöri, Magyar, Gál B., Jurik (Fajkusz).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Celldömölk: Tóth J. – Mayer, Győrvári, Szilágyi, Sebestyén, Csákvári Zs. (Velencei B.), Györkös, Mészáros (Velencei T.), Süle, Enyingi (Gaál), Kocsis.
Edző: Csákvári Zsolt.

Gsz.: Gaál.

Lipóti helyzetekkel telt el az első 25 perc, az első félidő második felében „feltámadt" a Celldömölk is, de a gólok elmaradtak. A 89. percben kijött a Celldömölk bunkerállásából, s egy jobb oldali támadás után a középen üresen maradt Gál elé került a labda, aki a hálóba passzolt. 0–1.

Nagy iramú mérkőzésen a második félidőben szinte egy kapura játszó lipóti csapat az utolsó percben kontratámadásból kapott góllal veszítette el a mérkőzést. A döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Rom, Lakatos, ill. Kocsis, Győrvári, Tóth J.

Gunyhó Ferenc: – A második mérkőzésünket veszítettük el az utolsó percekben, de remélem, fordul a kocka.

Csákvári Zsolt: – Gratulálok a csapatnak, egy nagyon jó Lipótot sikerült legyőznünk.

ZTE B–Csorna 1–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 50 néző. V.: Gaál.

ZTE B: Novakovic – Turcsik, Nánási, Varga R. (Mátyás), Kocsis A., Barna, Keszei, Pál, Szabó P. (Németh M.), Okatan, Krajczár (Tróbert).
Edző: Balázs Zsolt.

Csorna: Lőre – Simita, Nagy Sz., Szigeti, Csonka, Dorogi, Véghelyi (Kiss M.), Horváth A., Molnár G., Varga Z. (Murányi), Kránitz (Németh D.). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Pál.

Jól kezdett a Csorna, azonban egy védelmi hibát követően a 7. percben a Zalaegerszeg szerzett vezetést. A védők nem tudtak felszabadítani, így a labda Pál elé került, aki a kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. 1–0.

Ezután a Csorna kapujához szorította ellenfelét, több helyzetet is kialakított, Varga Z. és Kránitz is lőhetett volna gólt, a helyzetek azonban kimaradtak. A 70. percben Molnár G.-t buktatták a 16-oson belül, a 11-es azonban elmaradt.

Jók: Pál, Keszei, Novakovic, ill. Csonka, Szigeti, Molnár G., Horváth A.

Balázs Zsolt: – Egyenlő erők küzdelmében egy szerencsés gól döntött.

Varga Péter: – A mérkőzés elején gólt ajándékoztunk a hazaiaknak, majd hiába játszottunk jól és végig mezőnyfölényben, a zalai kaput ma nagyon sokan védték.

Badacsonytomaj–SVSE 0–2 (0–0)
Badacsonytomaj, 100 néző. V.: Matyi G.

Badacsonytomaj: Osbáth – Baumann, Németh R., Bárány, Lukácsa, Csala, Tóth T. (Jakab), Czafit, Németh A. (Tüske), Kiss M., Mayer (Kővári).
Edző: Németh István.

SVSE: Fentős – Bozsoki, Szmiljanic, Tóth D., Ramos, Polareczki (Horváth D.), Planéta, Lazic, Török, Bognár (Fazekas), Bausz.
Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Bausz, Planéta.

Az első félidőben az orkánszerű szél a hazai csapatot támogatta, de gólhelyzetet a Badacsonytomaj sem tudott kialakítani. A második félidőben átvette az irányítást a soproni Vasutas és az 52. percben Bausz R. szemfülesen kihasználta az ellenfél védelmi megingását, majd megszerezte a vezetést. 0–1. Ezután továbbra is a soproniak kezében volt az irányítás, a 70. percben egy jobb oldali szöglet után Planéta talált az ellenfél kapujába (0–2), ezzel eldöntötte a mérkőzést.

A vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Osbáth, Czafit, Kiss M., ill. Szmiljanic, Lazic, Bausz, Planéta.

Németh István: – Nem sikerült itthon tartanunk a három pontot, amit megérdemelten szerzett meg a vendégcsapat.

Végh Tibor: – Nagyon fontos három pontot szereztünk fegyelmezett csapatjátékkal.

NBII: egygólos hátrányból fordított, és nyert a Gyirmót

A Gyirmót a félidőben hátrányba került, de fordított a Baja ellen, és megnyerte a meccset. Kiprich… Tovább olvasom