2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 23°C Még több cikk.

NBIII: tovább tart a lipóti jó sorozat

Labdarúgás - A Lipót nyert, a Csorna kikapott a labdarúgó NBIII Bakony-csoportjának 21. fordulójában.
Lipót-Pékség-Badacsonytomaj 4-1(2-0)
Lipót, 350 néző. V.: Németh T.

Gsz.: Krén, Lappints, László, Leszkó, ill. Illés.

Lipót: Nagy K. – Töltősi, Török, Jablonkai, Visy, Dombi, Lappints, Magyar (Kiss Á.), Gollovitzer, Krén (László B.), Fajkusz (Leszkó).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Badacsonytomaj: Simon – Illés, Hegedűs, Molnár, Kiss G., Németh R., Orovecz, Hujber (Csala), Fonnyadt, Kiss M., Korpos.
Edző: Koller Tamás.

A 3. percben Krén szögletrúgása után Kiss M. kézzel ütött a labdába, a játékvezető 11-est ítélt. Török állt a labda mögé, lövése a kapufáról az alapvonalon kívülre került. A 21. percben góllá érett a lipóti nyomás. Magyar szögletrúgása Fajkuszról Krén elé került, aki közelről a hálóba lőtt. 1–0. A 25. percben a kaputól 23 méterre szabadrúgáshoz jutott a lipóti csapat. Lappints állt a labda mögé, lövése a bal felső sarokba vágódott. 2–0. A 47. percben Gollovitzer kitűnő átadást adott László elé, ő egy csel után higgadtan a hálóba gurította a labdát. 3–0. A 68. percben Visy beadását Magyar Leszkó elé adta, ő közelről a hálóba lőtt. 4–0. A 90. percben Korpos beadását Illés fejelte a kapuba. 4–1.

Az ötletesen játszó lipóti csapat könnyedén győzött a kissé fáradtnak tűnő Badacsonytomaj ellen.

Jók: Gollovitzer, Lappints, Dombi, ill. Orovecz.

Gunyhó Ferenc: – Szellemesen játszottunk, szép gólokat lőttünk és remek helyzeteket alakítottunk ki.

Koller Tamás: – A hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Csorna-Sárvár 0-3(0-1)
Csorna, 200 néző. V.: Szepesi.

Gsz.: Tóth P., Koronczai, Sinka.

Csorna: Lőre – Jakab G., Nagy Sz., Tóth D., Buti, Nyerges, Horváth A. (Herczeg), Baán (Csonka), Véghelyi, Molnár G. (Fekete A.), Tóth Z.
Edző: Varga Péter.

Sárvár: Szakos – Szabó I., Horváth L., Varga J., Keveházi, Tóth P., Vajda, Máthé, Németh G., Koronczai, Sinka.
Edző: Haraszti Zsolt.

A 28. percben csornai labdavesztés után Koronczai ugratta ki a kilépő Tóth Pétert, akinek a lövése a kifutó Lőrén megpattanva került a kapu jobb sarkába. 0–1. A 73. percben egy vendégszöglet után a kifejelt labda Koronczai elé pattant, aki tíz méterről a léc alá bombázott. 0–2. A 77. percben Koronczai beadása üresen találta Sinkát, aki nem hibázott. 0–3.

Az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdelme alakult ki a pályán, a gólon kívül helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Az utolsó tíz percben Lőre bravúrjainak volt köszönhető, hogy az eredmény nem változott.

Jók: Lőre, ill. Koronczai, Sinka, Tóth P.

Varga Péter: – Sajnos a mai mérkőzésen a góllövés nem sikerült, pedig a mérkőzés nagy részében partiban voltunk a jó erőben lévő Sárvárral.

Haraszti Zsolt: Megérdemelt vendéggyőzelem született a harcos Csorna ellen.

• 1. vonLichthofen 2009. április 20. 13:59
    „Hej fiúk,
    mikor teszitek be a hétvégi eredményeket és a tabellát, a jövő hét végén.?
    Hol van a megyei csapatok eredménye az NBIII. ban? Jó lenne látni a tegnapi /Április 19./ meccsek eredményét.”

Sokba kerülhet a kudarc

Kosárlabda - Akár a nyol közé jutásba is kerülhet Meszlényi Róbert csapatának a kaposvári vereség. Tovább olvasom