2018. 04. 24. kedd - György 14°C | 23°C Még több cikk.

NBIII: tovább menetel, és vezeti a tabellát az SVSE

Az SVSE magabiztos győzelemmel zárta a 25. fordulót, így továbbra is a tabella élén áll.
Csorna–Várpalota 4–0 (1–0)
Csorna, 200 néző. V.: Kovács G.

Csorna: Lőre – Simita, Nagy Sz. (Kiss M.), Jakab Á., Csonka, Dorogi, Horváth A., Szigeti (Fenyő), Németh D., Varga Z. (Kránitz), Molnár G. Edző: Varga Péter.

Várpalota: Radnai – Bíró (Kalapács), Kovács G., Szeleczki, Kaufmann, Szurok, Marton, Hardi (Pavelka), Borbás, Humli, Fülöp.
Edző: Balogh Zoltán.

Gsz.: Szigeti, Németh D., Varga Z., Dorogi.

Az első félidő nagy csornai mezőnyfölényben telt, azonban a vezetést csak a 43. percben tudta megszerezni a hazai csapat: Horváth A.-t buktatták a 16-osnál, a megítélt szabadrúgásból Szigeti gyönyörűen kilőtte a bal felső sarkot. 1–0. A 48. percben Horváth A. ugratta ki Varga Z.-t, akinek a lövése kipattant a kapusról, a labdára Németh D. érkezett remekül és kilőtte a hosszú sarkot. 2–0. Az 52. percben egy gyönyörű támadást láthatott a hazai publikum, Dorogi passzolt Horváth A.-hoz, aki a szélen elfutva remekül tálalt Varga Z. elé, aki kapásból lőtt a hálóba. 3–0. A 85. percben Horváth A. ugratta ki remekül Dorogit, aki a kifutó kapus fölött emelt a hálóba. 4–0.

A mérkőzésen a Csorna magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Horváth A., Csonka, Németh D., Nagy Sz., ill. senki.

Varga Péter: – Hozni kellett a kötelezőt, és magabiztosan hoztuk is.
Balogh Zoltán: – Ez a mentalitás sajnos ide vezet.

Bük–SVSE 0–3 (0–1)
Bük, 100 néző. V.: Erdős P.

Bük: Molnár P. – Németh, Varga, Nyírő, Pados, Schreiner (Kocsis), Kovács, Szalai R., Földvárszki (Bolfán), Molnár M., Szalai Sz. (Weinelt). Edző: Takács Gábor.

SVSE: Kiss Sz. – Bozsoki (Németh V.), Fazekas, Ramos, Horváth T., Polareczki, Planéta, Lazic, Tamási (Horváth D.), Bausz, Bognár (Leonardo).
Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Polareczki (2), Tamási.

Jól kezdte a mérkőzést a Soproni VSE, két percen belül két nagy helyzetet alakítottak ki a vendégek, de ezek még kimaradtak. Ezután inkább mezőnyjáték folyt a pályán, aztán közvetlenül a félidő befejezése előtt egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Bozsoki passzolt középre, ahol Bognár Gy. ügyesen átlépte a labdát, és a tisztán érkező Tamási öt méterről a hálóba lőtt. 0–1. A második félidő elején egy védelmi bizonytalanságot majdnem kihasznált a Bük, de ezután két nagyszerű kontraakció végén Polareczki szinte lemásolva a két találatát ugyanúgy lőtt a hálóba, az egyiket laposan, a másikat azonban félmagasan, s beállította a 0–3-as végeredményt.

A mérkőzés képe és a helyzetek alapján az SVSE teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Jók: Molnár M., Szalai R., ill. Polareczki, Lazic, Tamási, Planéta.

Takács Gábor: – A második félidőben a sokkal rutinosabb vendégek kihasználták a védelmünk megingásait és eldöntötték a maguk javára a mérkőzést.

Végh Tibor: – Gyakorlatilag az első gól már eldöntötte a mérkőzést, jókor rúgtuk a vezető gólt és a második félidő eleji kis bizonytalanság után a két kontratámadást is pontosan fejeztük be és nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg.

Lipót-Pékség–Badacsonytomaj 0–0
Lipót, 200 néző. V.: Vass I.

Lipót: Rom – Ásványi, Lakatos, Litresits, Magyar, Török, Dombi, Jurik (Krén), Lappints, Fajkusz (Csordás), Sütöri.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Badacsonytomaj: Osbáth – Baumann, Bárány, Németh R., Lukácsa, Balogh, Tóth T., Csala, Németh A., Mayer (Jakab), Kiss M.
Edző: Németh István.

Kiállítva: Lakatos (75.).

Lipóti támadásokkal kezdődött a mérkőzés, már a 7. percben Török nagy helyzetben a kapufát találta el. A 33. percben Török szabadrúgásból a vendégek kapuja felé ívelte a labdát, Dombi fejese ismét a kapufán csattant. A 75. percben Lakatos szabálytalanul szerelte Tóthot, megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. A második félidőben hol a badacsonytomaji, hol a lipóti kapu forgott veszélyben, de gólt egyik csapat sem tudott rúgni.

Az utóbbi időszak legjobb játékát nyújtó lipótiak közelebb álltak a győzelemhez a rendkívül jól felkészített ellenféllel szemben.

Jók: Rom, Magyar, ill. Németh R., Tóth T., Németh A.

Gunyhó Ferenc: – Végre volt kellő tűz a csapatban, időnként jól játszottunk.

Németh István: – Igazságos eredmény született. Az első félidőben a hazai csapat, a másodikban a vendégek irányították a játékot.

Haladás B–MTE 1904 3–1 (0–1)
Szombathely, 50 néző. V.: Schnellbach.

Haladás B: Mursits – Csontos, Jagodics, Nagy B., Farkas M., Horváth, Kovács I., Szakály, Czafit (Szeles), Dancsecs (Ugrai), Gyurján (Skriba). Edző: Simon Attila.

MTE 1904: Antal – Németh B., Horváth Á., Tóth N., Hajós K. (Burkus), Schmatovich, Ladiszlaidesz, Régi (Újvári), Böcskör, Kovács Á., Kovács M. Edző: Siska Attila.

Gsz.: Ugrai (2), Skriba, ill. Németh B.

Már a 2. percben cserélni kényszerültek a hazaiak: Gyurján rosszul lépett, ezért nem tudta folytatni a játékot. Az első 20 percben az MTE 1904 támadott többet, de rendre mentettek a védők a csatárok előtt. A 30. percben Böcskör ugratta ki jól Némethet, aki a kapus mellett elgurítva a labdát megszerezte a vezetést. 0–1. A gól után megélénkült a mérkőzés, mindkét csapat szép támadásokat vezetett, de gól már nem született a félidőben.

Nagy iramban kezdte mindkét csapat a második játékrészt: az 50. percben aztán szögletet végzett el a Haladás B, a belőtt labdára Ugrai érkezett jól és 5 méterről fejelt Antal mellett a kapuba. 1–1. Az 54. percben az MTE 1904 védői között szlalomozott Skriba, a szélről belőtt labdájára ismét Ugrai érkezett jól és fejelt a mosonmagyaróvári kapuba. 2–1. A 87. percben Skriba ugrott ki a védők között a bal oldalon, majd Antal mellett elgurítva a labdát beállította a 3–1-es végeredmény.

A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a Haladás jobb helyzetkihasználásának köszönhette a győzelmét.

Jók: mindenki, ill. Böcskör, Németh B., Kovács M., Antal.

Simon Attila: – A második félidei játék alapján megérdemelten nyertünk.
Siska Attila: – Gratulálok a Haladásnak, nagyon ügyes játékosai vannak.

Madridi tenisztorna - Nadal legyőzte Federert és döntős

A világranglistán éllovas Rafael Nadal három játszmában nyert az ex-ranglistaelső Roger Federer… Tovább olvasom