2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

NBIII: tíz emberrel is jobb volt a Vasút

Labdarúgás - Az NBIII Bakony-csoportjában az SVSE és az MTE 1904 is győzelemmel zárta a hétvégi fordulót.
Csesztreg–MTE 1904 0–1 (0–0)
Csesztreg, 100 néző. V.: Mitterstiller.

Csesztreg: Szommer – Pászti, Szabó T., Miszori (Szabó D.), Pintér L., Szabó Zs., Nagy N., Pethő, Palkó (Nemcsics), Németh I., Szabó P.
Edző: Fentős Pál.

MTE: Antal – Németh B. (Schmatovich), Gardó, Hannich, Török, Kovács Á., Kovács M., Frick (Tóth N.), Lakatos, Kertész (Szabados), Horváth Á.
Edző: Hannich Péter.

Gsz.: Gardó.
Kiállítva: Horváth Á. (55.).

A 45. percben Németh B.-t a tizenhatoson belül buktatták, de a bíró sípja néma maradt. A 67. percben Schmatovich passzolt a tisztán érkező Gardóhoz, aki 5 méterről a kiszaladó kapus mellett a hálóba gurított. 0–1. A 92. percben Hannichot a tizenhatos sarkánál a védők buktatták, ám a játékvezető a tizenhatoson kívülről ítélt szabadrúgást.

A mosonmagyaróvári csapat jobban akarta a győzelmet és megérdemelten nyert.

Jók: Szabó T., Pető, ill. az egész csapat.

Fentős Pál: – Megérdemelten nyert a vendégcsapat.

Hannich Péter: – Csapatom erejét bizonyítja, hogy tíz emberrel is magabiztosan nyertünk.

SVSE-GYSEV–Lombard Pápa B 1–0 (0–0)
Sopron, 200 néző. V.: Tuczai.

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai, Szmiljanic, Wéninger, Dallos, Böcskör Gy. (Török), Lazic, Deák (Németh N.) Böcskör Zs., Varga Z., Németh D. (Geeb).
Edző: Végh Tibor.

Pápa B: Botlik – Mayer, Fazekas, Megyesi R. (Megyesi P.), Füredi, Kocsis, Meggyes, Magyar R., Kiss R. Németh M., Nyári (Kaiser).
Edző: Nagy Mihály.

Gsz.: Németh D.
Kiállítva: Lazic (47.).

A mérkőzés első pillanatától nyilvánvaló volt, hogy a vendégcsapat egy pontért jött Sopronba, mert jól megszervezte védelmét, támadásvezetésre viszont kevés gondot fordított. Így a hazai együttes uralta a játékot, nagyobb gólhelyzetet azonban nem tudott kialakítani. Még az első félidő hosszabbításában Lazic a megítélt szabadrúgást a bírói sípszó előtt végezte el, ezért megkapta második sárga lapját. Fordulás után a tíz főre fogyatkozó Végh-legénység ennek ellenére nagy elánnal vetette magát a küzdelembe és szinte nem is érződött az emberhiány. Az óriási hazai fölény az 58. percben érett góllá, amikor Böcskör Zs. remek labdáját Németh D. egy testcsel kíséretében vette át, majd a kapus lábai között a kapu közepébe lőtt. 1–0. A folytatásban további ziccerek adódtak a hazaiak előtt, előbb Török R., majd Geeb hagyta ki a kihagyhatatlant.
Jók: Németh D., Szmiljanic, Jablonkai, Deák, Böcskör Zs., ill. Botlik, Fazekas, Kocsis, Mayer, Meggyes.

Végh Tibor: – Bár a második félidőre tíz emberre fogyatkoztunk, így is jobbak voltunk. Győzelmünk ezért teljesen megérdemelt.

Nagy Mihály: – Labdarúgásra teljesen alkalmatlan pályán szervezetten játszottunk. Gyenge támadójátékunk miatt nem tudtunk pontot szerezni.

• 2. Koke 2009. november 24. 09:47
    „Egy jó támadó középpályás kellene, aki kiszolgálja a többieket és tud gólokat is lőni! Olyan, akiben egy félszezonban benne van 9-10 gól és ugyanennyi gólpassz! Na meg persze nem ártana morálisan is fejlődni, de ez már a csapat körül dolgozók dolga! Hajrá Vasút!”
  • 1. pulci 2009. november 23. 14:14
    „Hat igen sikerült nyerni nagy nehezen kicsi goljaval, de ez tavasszal nagyon keves lesz szükseg lesz mindenkepp egy jo csatarra.”