2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 30°C Még több cikk.

NBIII: tíz emberrel is győzött a Lipót

Labdarúgás - A Bakony-csoportban Győzött a Lipót és továbbra is dobogós helyen áll. Kikapott az SVSE és a Csorna. Az MTE 1904 szombathelyi meccse elmaradt.
Lipót-Pékség-Csesztreg 3-1 (1-0)

Lipót, 300 néző. V.: Németh T.

Gsz.: Dombi (2), Krén, ill. Ágoston.

Kiállítva: Dombi (61.).

Lipót:Kiss Sz. – Jablonkai, Kun, Dombi, Lakatos (Ásványi), Török, Krén, Gollovitzer (Kertész), Visy, Fajkusz, Magyar (Kiss Á.).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Csesztreg:Dóra – Pászti, Fentős, Pintér, Völgyi (Herman), Nemcsics (Ágoston), Szabó T., Nagy N., Németh I. (Tóth Z.), Pető, Szabó P.
Edző: Fentős Pál.

A 29. percben Jablonkai bedobását Fajkusz Dombi elé csúsztatta, aki a hálóba lőtt. 1–0. A 48. percben Ágoston cselezgetett a lipóti 16-oson belül, majd lövése Kiss Sz. hasa alatt a hálóba gurult. 1–1. Az 52. percben Krén beadását Fajkusz a hosszú oldalról középre fejelte, Dombi érkezett és a hálóba fejelte a labdát. 2–1. A 61. percben Dombi egy szabálytalanság után megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. A 88. percben szabadrúgásból Kertész Visyt indította, ő Krénhez középre játszott, aki közelről a hálóba lőtte a labdát. 3–1.

A mérkőzést összegezve a lipótiak megérdemelten nyerték meg a találkozót a jó képességű és határozott csesztregiek ellen.

Jók: mindenki, ill. Fentős, Szabó T., Pászti.

Gunyhó Ferenc: – Elhitették magukkal a játékosok, hogy tíz emberrel is lehet nyerni.

Fentős Pál: – A nagyobb szívvel játszó Lipót megérdemelten nyert. Jó játékosai és jó edzője van a hazai csapatnak. Gratulálok és további sikereket kívánok.

SK Ajka-Csorna 1-0- (1-0)

Ajka, 50 néző. V.: Tóth R.

Gsz.: Orbán.

Kiállítva: Szilágyi G. (89.).

Ajka: Simon – Pavelka, Szilágyi G., Gersics, Lang, Szélessy (Ihász), Fonnyadt, Homlok, Orbán, Csertán, Marics (Szilágyi K.).
Edző: Kozma Csaba.

Csorna: Lőre – Jakab G., Buti, Fenyő, Nagy Sz., Nyerges, Kiss M., Véghelyi, Baán (Csonka), Herceg (Tóth Z.), Fekete.
Edző: Varga Péter.

A 19. percben egy bal oldali védekezési hiba után Orbán szerezte meg a labdát, amit rávezetett a kapusra és kilőtte a hosszú sarkot. 1–0. A 28. percben egy gyors hazai támadás után Fonnyadt ugrott ki a vendégvédők között, lövése a jobb kapufán csattant. Az első félidőben bár a Csorna fölényben játszott, gólszerzési lehetősége nem adódott. Az 50. percben Kiss M. futott el a bal oldalon, beadását Fekete csúsztatta Herceg elé, aki nyolc méterről a kapu mellé lőtt. A 85. percben a Csorna jutott szabadrúgáshoz az ajkai kaputól 32 méterre. Buti óriási lövése azonban a felső lécen csattant. A 88. percben Tóth Z. futott el a jobb oldalon, beadása Buti elé került, akinek lövését a hazai kapus bravúrral védte. Egy perc múlva Szilágyi G.-t ütésért a játékvezető kiállította.
A második félidőben a Csorna mindent egy lapra feltéve rohamozott, a hazai háló azonban érintetlen maradt.

Jók: Simon, Fonnyadt, Gersics, ill. Nagy Sz., Fenyő, Véghelyi.

Kozma Csaba: Nagyobb koncentrálással sima győzelmet arathattunk volna.

Varga Péter: – A mai napon sokkal többet tettünk a győzelemért, mint az elmúlt hetekben. De olyan szériában vagyunk, melyben a nagyobbnál nagyobb helyzetekből sem tudunk a kapuba találni.

Badacsonytomaj-SVSE-GYSEV 3-1 (0-1)

Badacsonytomaj, 100 néző. V.: ifj. Pados.

Gsz.: Kiss M. (3), ill. Deák.

Badacsonytomaj: Csepregi – Illés, Németh R., Molnár Zs., Kiss G., Szőcze, Rózsás, Simon (Kiss J.), Csala (Marton), Kóródi, Korpos (Kiss M.). Edző: Koller Tamás.

SVSE: Fentős – Szabó A., Geeb, Horváth T. (Somogyi), Pinezits, Deák, Németh D. Vörös, Böcskör, Riedinger A., Mozsolits (Varga D.).
Edző: Mozsolits Jenő és Katona Sándor.

A 45. percben Németh D. ívelt középre egy szabadrúgást harminc méterről a kaputól, a kapusról kipattanó labdát Deák aztán három méterről a hálóba bombázta. 0–1. Hamar jött az egyenlítés. Három perc múlva egy negyvenméteres felívelt szabadrúgást Fentős nézett el, a beívelt labdát pedig Kiss M. egy méterről a hálóba kotorta. 1–1. Fordulás után, az 52. percben Kiss M. fordult le védőjéről és tizennyolc méterről hatalmas gólt lőtt. 2–1. A 86. percben a teljesen kitámadó vendégek mellett Kiss M. húzott kapura, majd éles szögből Fentős mellett a bal alsó sarokba gurított. 3–1.

Egy kapitális kapushiba után előbb egyenlített, majd egy bombagóllal megszerezte a vezetést is a hazai csapat, amely ezután a teljesen széteső soproni együttes fölé nőtt, így győzelme teljesen megérdemelt.

Jók: Molnár, Szőcze, Kiss M. (a mezőny legjobbja), ill. Deák, Geeb.

Koller Tamás: – A második félidei játékunkkal úgy érzem, teljes mértékben rászolgáltunk a három pontra.

Mozsolits Jenő: Nem tudom, ez a vég kezdete, vagy a kezdet vége.

Elmaradt mérkőzés

A sorsolás szerint Szombathelyen a Haladás B ellen lépett volna tegnap pályára az MTE 1904. A találkozó azonban elmaradt, az okokról Kiss Zsolt, a mosonmagyaróváriak elnöke a következőket árulta el:
„Igaz, a szombathelyi öregfiúk a centerpályán játszhattak, korábban elfogadtuk, hogy a találkozót a Haladás egyik műfüves pályáján játsszuk le. Amikor azonban megérkeztünk Szombathelyre, meglepődve tapasztaltuk, hogy két kispálya volt felfestve keresztbe a mérkőzésre kijelölt játéktéren. A vonalak megzavarhatták volna a játékosokat, s mivel nem tudták ezeket letakarítani, a bíró bajnoki mérkőzésre alkalmatlannak minősítette a pályát. Mi máskor szívesen elutazunk újra, ha lesz jó pálya" – fogalmazott Kiss Zsolt.

• 6. von Lichthofen 2008. október 16. 00:45
    „Szasza,
    mert valaki kapuskodott valamennyit egy ilyen olyan csapatban az még nem azt jelenti, hogy ért is a focihoz.