2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 27°C Még több cikk.

NBIII: Szombathelyen is nyert az újonc Lipót

Labdarúgás - Az NBIII-ban a 2. fordulónál tartanak a csapatok. Az újonc Lipót második meccsét is megnyerte.
Bük-SVSE-GYSEV 0-1 (0-1)

Bük, 300 néző. V.: Szepesi.

Gsz.: Németh D.

Bük: Pikács – Mester, Salamon, Kővári, Dallos, Tamás, Balikó, Steiner, Guttmann (Lachner), Gyurátz, Sümeghy (Ballovics). Edző: Németh József.

SVSE: Fentős – Szabó A., Riedinger, Geeb, Horváth T., Deák, Varga Á. (Pinezits), Böcskör (Szabó A.), Németh D. (Németh B.), Mozsolits, Varga Z. Edző: Mozsolits Jenő és Katona Sándor.

A 13. percben Böcskör parádés indításával Németh D. lódult meg a bal oldalon, s tizennégy méterről a bal alsó sarokba bombázott. 0–1.

A fiatal, de nagyon jó erőkből álló büki csapat méltó ellenfele volt a soproni csapatnak.
Jók: Balikó, Steiner, Salamon, ill. Szabó A., Geeb, Böcskör, Németh D.

Németh József: – Gratulálok a jó erőkből álló soproni csapatnak, további sok sikert kívánok nekik.

Mozsolits Jenő: – Végre elérkezett labdarúgásunk a fiatalításhoz, s a két fiatal csapat remek mérkőzést vívott egymással.

Csorna-Veszprém 0-4 (0-1)

Csorna, 400 néző. V.: ifj. Pados.

Gsz.: Marosvölgyi (2), Vető, Bornemisza.

Csorna: Lőre – Buti, Jakab Á., Fenyő, Szabados, Kiss M. (Jakab G.), Baán (Tóth Z.), Véghelyi, Bárány (Csonka), Bajnok, Nyerges. Edző: Varga Péter.

Veszprém: Varga T. – Grósz, Pálfi, Bognár P., Miskei, Bornemisza, Garai, Soós, Vető, Cvetko, Marosvölgyi. Edző: Orbán Tamás.

Először a 10. percben, majd a 30.-ban hagyott ki a Csorna óriási gólhelyzeteket.

A 33. percben Marosvölgyi ugrott ki a lesre játszó védők közül és lőtt a hosszú sarokba. 0–1.

Az 54. percben Vető egyedül vezette kapura a labdát, először a kapus hárított, másodszorra a felső léc alá bombázott. 0–2.

A 65. percben Marosvölgyi szerezte meg a labdát a 16-oson kívül, majd ezt követően tizenegy méterről lőtt a kapuba. 0–3.

A 75. percben egy kapu előtti kavarodásból Bornemisza tizenegy méterről a védők között lőtt a kapuba. 0–4.

Az első félidőben a Csorna eldönthette volna a mérkőzést, a kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat.

Jók: senki, ill. Varga T., Garai, Marosvölgyi, Soós.

Varga Péter: – Az első játékrészben nagy lehetőségeink voltak, az ellenfél egyetlen ziccerét kihasználta, ezután a mezőnyben is jól futballoztak. A második gól után megérdemelten nyertek.

Orbán Tamás: – A második gólunkig nyílt volt a küzdelem, az első félidőben kapusunk bravúrja döntőnek bizonyult a mérkőzés alakulása szempontjából.

Haladás B- Lipót-Pékség 0-1 (0-0)

Szombathely, 300 néző. V.: Erdős.

Gsz.: Lakatos

Haladás B: Gőcze – Bezdi, Lengyel, Nagy, Farkas, Szakály (Ugrai), Simon, Kalász (Kovács), Gyurján, Skriba, Burcsik (Czafit). Edző: Simon Attila.

Lipót: Kiss Sz. – Jabronkai, Török, Fajkusz, Ásványi, Gollovitzer, Krén (László), Kertész (Dombi), Kiss Á. (Magyar), Böcskör, Lakatos. Edző: Gunyhó Ferenc.

A 60. percben Krén buktatásáért a játékvezető 11-est ítélt a Lipót javára. Lakatos állt a labda mögé, lövését Gőcze kiütötte ismét Lakatos elé, aki másodszor nem hibázott. 0–1.

Nagy küzdelemben a lendületesen játszó lipóti csapat már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést a nagyon jól futballozó Haladás B ellen, a második félidei játék gólt is eredményezett. Az újonc Lipót ezzel két forduló után még mindig hibátlan a harmadosztályban.

Jók: Gőcze, Lengyel, Simon, Nagy, ill. Fajkusz, Gollovitzer, Lakatos, Böcskör.

Simon Attila: – Alkatilag erősebb csapat ellen az első félidőben jobban játszottunk, a másodikban, amikor elfáradtak, feljavultunk, ez viszont kevés volt a hazai pontszerzésre.

Gunyhó Ferenc: – Nagy élmény volt a csapatomnak játszani és győzni a szép stadionban. A második félidőben több gólszerzési lehetőségünk volt.

MTE 1904-Ajka-Padragkút 2-1 (2-0)

Mosonmagyaróvár, 350 néző. V.: Borbás.

Gsz.: Tóth G., Schmatovich, ill. Ihász.

Kiállítva: Gersics.

MTE: Kormos – Tóth N., Gordó, Hannich (Winter), Balás (Szabados), Schmatovich, Régi, Makk, Suhajda (Németh I.), Szabó M., Tóth G. Edző: Hannich Péter.

Ajka: Simon – Marics, Gersics, Hauzer, Lang, Szélesi (Homlok), Panelka, Ihász (Karika), Csertán, Fonnyadt, Berkes (Szilágyi G.). Edző: Kovács Attila.

A 13. percben Hannich 25 méteres, ívelt szabadrúgását Tóth G. 8 méterről a hálóba fejelte. 1–0.

A 22. percben Gersics buktatta Szabót a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Schmatovich lőtte a hálóba. 2–0. A 48. percben egy bal oldalról belőtt labdát Ihász az elalvó védők között öt méterről lőtt a hálóba. 2–1.

A többet támadó hazaiak szünetig megérdemelt kétgólos vezetést szereztek, a második félidőben az emberelőnyben játszó MTE érthetetlen módon visszaesett, és közel járt, hogy elszórakozza a már megnyert mérkőzést.

Jók: Szabó M., Schmatovich, Tóth G., ill. Hauzer, Fonnyadt.

Hannich Péter: – Az alagútba befelé megyünk még mindig.

Kovács Attila: – Elaludtuk az első félidőben az első húsz percet, a második félidőben tíz emberrel nekünk voltak helyzeteink.

• 3. G.Szasza 2008. augusztus 19. 21:30
    „Hajra Lipot!”
  • 2. Bati80 2008. augusztus 19. 00:01
    „Ahhoz azért még lesz egy-két szava a Hévíznek, a Sárvárnak, meg remélhetőleg nekünk (Veszprém) is...
    A Csorna-VFC meccshez kis pontosítás: a második gólunkat lőtte Boromissza (és nem Bornemisza), a negyediket pedig Vető, de nem akcióból, hanem szabadrúgásból.”
  • 1. petyusz 2008. augusztus 18. 17:01
    „Hajrá GYESEV!!!!!!!!!!!! Így tovább ez az!!!! Fiúk ha így folytatjátok bízom benne lesz ebből másodosztály:) ;)”

Megyei I. osztály: Gól és pont nélkül a Rajka és a Győrszeme

Labdarúgás - Elkezdődött a 2008-2009-es bajnokság a megyei I. osztályban. Gól és pont nélkül fejezte… Tovább olvasom