NBIII: sima hármassal nyert a Lipót és az SVSE

Labdarúgás - A Lipót és az SVSE is három góllal nyert az NBIII 2. fordulójában.

Gsz.: Varga Z. (3).

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai (Deák), Bagó, Wéninger, Horváth T., Böcskör Gy. (Török R.) Lazic, Németh N., Böcskör Zs. (Dallos), Németh D., Varga Z.
Edző: Végh Tibor.

Répcelak: Heinrich – Ulrich (Tamási), Kiss Z., Varga G., Imre (Hajós), Takács P., Baranyai, Bellovics, Varga T. (Bödecs), Csordás, Takács Sz. Edző: Tóth Zsolt.

Már a 20. másodpercben vezetést szerzett az SVSE. Böcskör Zs. 50 méteres keresztlabdáját öccse, György szelídítette meg a jobb oldalon, majd pontosan ívelt középre, ahol a jól érkező Varga Z. a kapu közepébe bombázott. 1–0. A 8. percben hasonló szereposztás, hasonló végjáték. Ekkor is Böcskör Gy.–Varga Z. volt a labda útja, végül a gólveszélyes támadó lövése ismét a hálóban landolt. 2–0. A 68. percben a frissen beállt Dallos iramodott meg a balszélen, néhány csel után pontosan centerezett, Varga Z. most is remekül érkezett, s könnyedén gurított a hálóba. Mesterhármas! 3–0.

Az SVSE megérdemelten nyert a Répcelak ellen, s ezzel alaposan visszavágott a két héttel ezelőtti kupavereségért.

Jók: Varga Z., Wéninger, Németh N., Horváth T., ill. Baranyai, Takács P.

Végh Tibor: Úgy gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet, s remélem, hogy játékunk még lesz jobb is.

Tóth Zsolt: A második gólt követően már csak futottunk az eredmény után.

Lipót-Pékség–MTE 1904 3–0 (2–0)
Ásványráró, 500 néző. V.: Németh T.

Gsz.: Lappints, Fajkusz, Gál B.

Kiállítva: Ásványi (74.), ill. Horváth Á. (67.).

Lipót: Deli – Ásványi, Fajkusz, Töltősi, Geri, Dömötör (Visy), Dombi, Lappints, Gollovitzer, Krén (Mikli), Gál B. (Török).
Edző: Gunyhó Ferenc.

MTE: Antal – Tóth G., Németh B. (Schmatovich), Gardó (Tóth N.), Török Z., Lakatos, Kertész (Kovács Á.), Tóth Z., Kovács M., Frick, Horváth Á.
Edző: Hannich Péter.

A 9. percben Krén egy csel után Lappintshoz passzolt, aki a hálóba bombázott. 1–0. A 13. percben szögletrúgáshoz jutott a Lipót, Geri beadását Fajkusz öt méterről fejelte a hálóba. 2–0. A 28. percben tizenegyeshez jutott a hazai csapat. Fajkusz állt a labda mögé, lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 67. percben Horváth Á. megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. A 74. percben Ásványi is megkapta a második sárga lapját, így őt is kiállította a bíró. Három perc múlva Gál B. 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3–0.

A lényegesen jobban játszó lipóti csapat megérdemelte a győzelmet.

Jók: Fajkusz, Geri, Gál B., Dombi, ill. Török, Németh Z.

Gunyhó Ferenc: – Javuló játékkal, masszív védekezéssel és ügyes támadójátékkal váltottuk valóra a reményeinket.

Hannich Péter: – Kétperces rövidzárlatunkat kihasználta a Lipót, ezután futottunk az eredmény után, de nem értük utol.

Negyedik lett az Audi-ETO

Kézilabda - Debrecenben rendezték meg a Szabella-kupa nemzetközi felkészülési tornát, melyen az… Tovább olvasom