2018. 09. 18. kedd - Diána 16°C | 26°C Még több cikk.

NBIII: nyolc góllal üzent az SVSE Sopronnak

Labdarúgás - A Lipót hazai pályán nyert a Tapolca ellen, és bronzérmesként zárta a bajnokságot. Az SVSE nyolc gólt lőtt idegenben a Vépnek.
Sárvár - MTE 1904 2-1(0-0)
Sárvár, 200 néző. V.: Balogh J.

Gsz.: Balás (öngól), Tóth P., ill. Schmatovich.

Sárvár: Tóth J. – Szabó I., Horváth L., Varga J., Tóth P., Keveházi (Kolonczai), Máthé, Vajda, Varga G., Németh G., Bíró.
Edző: Haraszti Zsolt.

MTE 1904: Antal – Winter, Szabados G. (Tóth N.), Gardó, Kovács M., Hannich, Török, Régi (Balás), Kertész, Schmatovich, Szabados M. (Makk).
Edző: Hannich Péter.

A 65. percben Gardót a 16-oson belül Horváth buktatta, a megítélt 11-est Schmatovich biztosan értékesítette. 0–1. A 76. percben Tóth P. jobb oldali szöglete Balás vállán irányt változtatva hullott a hosszú sarokba. 1–1. A 81. percben Schmatovich lövésébe Gardó beleszúrt, de a gólvonalon álló Tóth P. combjáról kifelé pattant a labda. A 83. percben Török szögletét Gardó kapura fejelte, a gólvonalon most Horváth mentett. A 87. percben Winter feleslegesen buktatta Kolonczait és a jogosan megítélt 11-est Tóth P. biztosan értékesítette. 2–1.

A hazai csapat szerencsésen gyűjtötte be a három pontot.

Jók: Tóth J. a mezőny legjobbja, Horváth L., Tóth P., Máté, ill. Antal, Gardó, Kertész.

Haraszti Zsolt: – Ilyen a futball, ma Fortuna velünk volt.

Hannich Péter: – Hetvenöt percig jól játszottunk, kezünkben volt a győzelem, azonban jött a szokásos két hiba, kár érte...

Vép - SVSE-GYSEV 0-8 (0-2)
Vép, 300 néző. V.: Schnellbach I.

Gsz.: Legoza (2), Varga Z. (2), Németh N., Németh D., Kelemen, Gusztafik.

Vép: Antoni – Hujber, Takács Cs., Kányási (Budai), Németh, Joó, Necsei, Takács M., Török, Borsi (Illés), Gombás (Terdák).
Edző: Takács Csaba.

SVSE: Fentős – Deák, Geeb, Horváth, Böcskör Gy. (Gusztafik), Kelemen, Németh N., Böcskör Zs., Németh D., Legoza, Varga Z.
Edző: Végh Tibor.

A Vép szerezhette volna meg a vezetést, de kihagyta első ziccerét, ezután pedig a másik oldalon már nem volt megállás, hiszen a 17. percben Legoza, a 37. percben Varga, a 67. percben Németh N., a 75. percben Gusztafik mattolta a vépieket. Sőt, a 81. percben Kelemen, a 84. percben Varga, a 87. percben Németh D., a 89. percben Legoza talált formás támadások után a Vép kapujába.

A nagy különbségű győzelemmel az SVSE feltette a koronát a tavaszi teljesítményére, hiszen az utolsó hat mérkőzésen veretlen maradt, és ezzel az őszi kiesőhely után kilencedikként végzett a bajnokságban.

Jók: Török, Borsi, Takács M., ill. mindenki.
Takács Csaba: – Megérdemelten nyert a jó erőkből álló SVSE. Mindent megteszünk, hogy visszajussunk az NB III-ba.

Végh Tibor: – Gratulálok a csapatnak. Végre hoztuk a meccset nullára, azaz nem kaptunk gólt. A támadójátékunk nagyon jó, hiszen kétgólos átlagot értünk el meccsenként. Bízunk abban, hogy Sopron most már ezek után elhiszi, hogy érdemes ezt a csapatot támogatni.

Lipót-Pékség - Tapolca 2-0 (1-0)
Jánossomorja, 500 néző. V.: Szvorda M.

Gsz.: Fajkusz, Töltősi.

Lipót: Nagy K. – Ásványi, Török, Jablonkai, Visy (Burkus), Töltősi, Magyar (Kiss), Gollovitzer, Lappints, Krén, Fajkusz (László).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Tapolca: Radnai – Pupos, Bárány (Tell), Hegyesi, Berta, Tóth Sz., Halász (Rádai), Tüske, Horváth G. (Kulman), Marton, Németh A.
Edző: Csáki László.

Az első félidő enyhe lipóti fölényben telt el, már úgy látszott, megússza a tapolcai csapat gól nélkül, ám a 45. percben Magyar szögletrúgása után Töltősit lerántották a kapu előtt, a játékvezető pedig 11-est ítélt. Fajkusz állt a labda mögé, erős lövése a felső léc alá vágódott. 1–0. Az 50. percben szögletrúgáshoz jutott a Lipót, Krén beadását Töltősi közelről lőtte a hálóba. 2–0.
A jobb játékosokból álló bronzérmes lipóti csapat megérdemelten nyerte a találkozót.

Jók: Gollovitzer, Töltősi, Ásványi, ill. Pupos.

Gunyhó Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak és köszönet a lelkes közönségnek, kollégáknak.

Csáki László: – Fiatal csapatunk nem tudta felvenni az iramot.

Celldömölk - Csorna 0-1 (0-0)
Celldömölk, 200 néző. V.: Wenczel I.

Gsz.: Fekete A.
Kiállítva: Kalcsó (24.).

Celldömölk: Horváth M. – Kovács K., Kalcsó, Szalay (Présing), Lakatos, Babics, Szilágyi (Kazári B.), Szabó A., Györkös, Szalai (Kazári Á.), Németh J. Edző: Bognár Zoltán.

Csorna: Lőre – Buti, Jakab Á., Fenyő, Tóth D., Baán, Kiss M. (Véghelyi), Horváth A., Csonka, Herczeg (Fekete A.), Molnár G. (Tóth M.).
Edző: Varga Péter.

A 24. percben Herczeg ugratta ki nagyszerűen a védők között Molnár Gábort, akit utolsó emberként Kalcsó buktatott, ezért a játékvezető kiállította. Az első félidő vége csornai támadásokkal zárult, a gólszerzés azonban nem sikerült. A második félidőben a Csorna rátett még egy lapáttal, és kapujához szorította ellenfelét. Az 57. percben Tóth D. 35 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A 80. percben a Csorna már a sokadik szögletet rúgta, ekkor Fenyő hosszú sarokra tartó labdáját Horváth A. nagyszerűen fejelte vissza, amit Fekete A. védhetetlenül fejelt a hosszú sarokba. 0–1. A mérkőzés hátralévő részében a Csornának még adódtak lehetőségei, az eredmény azonban nem változott.

A mérkőzésen a csornai játékosok bebizonyították, hogy nagy téttel is tudnak küzdeni és eredményesek lenni. Az együttes győzelmével biztosan benn maradt a harmadosztályban.

Jók: Szabó A., Németh J., ill. mindenki.
Bognár Zoltán: – Megérdemelt vendégsiker született.

Varga Péter: – Öt fordulón át tartott a veretlenségünk. Mindenkinek köszönöm, aki ezért egy kicsit is tett.

• 3. pulci 2009. június 16. 19:01
    „Ezzel mit üzen Sopronnak, hogy örüljünk a 9. helynek? Ő is nagyon jól udja hogy egy meccsből nem lehet kiindulni főleg hogy előtte 6-1-re kaptak ki idegenben. Az egész szezont kell nézni és sajnos egyáltalán nem bíztató főleg hogy meghatározó játékosokat engedtek el és így jövő szezonra sem látok semmi esélyt, hogy az első 5-be kerüljünk vagy esetleg még jobb eredményt érjünk el. Sajnos ez a realitás és nincs meg a szándék, hogy tegyenek annak érdekében valamit , hogy ismét legalább NB2-es csapatunk legyen...”
  • 2. mumus 2009. június 15. 14:21
    „Sajnos az üzenet akkor teljes, ha az egész évi szezont nézzük. A gyerek bizonyítványából sem csak a jó jegyeket olvassuk el. Végh Tibornak gratulálok, a tavaszi teljesítmény jórészt az ő munkáját dícséri. Remélem lesz lehetősége profi bajnokságban is bizonyítani.”
  • 1. jockey 2009. június 15. 13:55
    „És mit üzen a gyerekeknek? Azt, hogy ne szaggassák le a plakátokat, mert az az utca hírmondója! :)”

Kézilabda NBII: Ezüstérmes a SZESE

Kézilabda - Ezüstérmes lett a női kézilabda NBII Észak-nyugati csoportjában a Széchenyi István… Tovább olvasom