2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

NBIII: négyet lőtt a Lipót, négyet kapott a Csorna

A Bakony-csoport 2. fordulójában döntetlennel zárult az MTE 1904 és az SVSE meccse. Négyet rúgott a Lipót, és ugyanennyit kapott a Csorna.
Csorna–Répcelak 0–4 (0–3)
Csorna, 400 néző. V.: Erdős.

Csorna: Lőre – Simita, Fenyő (Kiss M.), Szigeti, Nagy Sz., Baán (Csonka), Véghelyi, Nyerges, Molnár G., Gál (Tóth Z.), Kránitz.
Edző: Varga Péter.

Répcelak: Kutasi – Tamási, Koncz, Orbán, Hajós, Németh G. (Széles), Lődör, Csordás, Balikó, Vágvölgyi (Sipőcz), Tóth I Zs. (Tóth II Zs.).
Edző: Elekes Zoltán.

Gsz.: Németh G., Csordás, Balikó, Tóth Zs. I.
Kiállítva: Szigeti (27.), Véghelyi (88.).

Nagyon gyengén kezdte a Csorna a mérkőzést, már az 5. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: egy eladott labdát követően 10 méterről Németh G. gurított a kapuba. 0–1. A 27. percben Szigeti lerántotta Vágvölgyit, amiért a játékvezető kiállította. A 33. percben Csordás elé került a labda, aki a kint álló Lőre felett emelt a kapuba. 0–2. A 44. percben Balikó 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot. 0–3. Az 52. percben Tóth Zs. 5 méterről lőtt a kapuba. 0–4. A 88. percben Véghelyi megkapta második sárga lapját.

Jók: Simita, Csonka, ill. Orbán, Tóth Zs. I, Csordás, Lődör.

Varga Péter: – Nem lehet rá mentségünk, hogy a nagyszámú néző szórakozását elrontottuk. Kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk a játékvezetőkkel együtt.

Elekes Zoltán: – Úgy gondolom, nagyobb arányban is győzhettünk volna.

MTE 1904–SVSE-GYSEV 0–0
Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Mitterstiller.

MTE 1904: Szabados R. – Dorogi, Horváth Á., Szabados G., Kovács M., Csányi (Tóth N.), Kovács Á. (Cseri), Schmatovich, Böcskör, Németh B. (Markó), Nagy R.
Edző: Turány Imre.

SVSE: Kiss Sz. – Legoza, Tóth D., Wéninger, Horváth T. (Lucskai), Dallos, Lazic, Planéta, Török (Bognár), Bausz, Polareczki.
Edző: Végh Tibor.
Kiállítva: Planéta (72.).

A 8. percben egy bal oldali szabadrúgás után Schmatovich 5 méterről a kapufára fejelt. A 19. percben Tóth D. húszméteres szabadrúgását védte Szabados. A 36. percben Böcskör húszméteres szabadrúgását Kiss Sz. szögletre hárította. A 72. percben Planéta rántotta le Schmatovi-
chot, s mivel volt már sárga lapja, így kiállította a játékvezető.
Kiegyenlített erők küzdelmét hozta az első játékrész. A kapura különösebb veszélyt egyik csapat sem jelentett. Szünet után sem változott a játék képe, mindkét csapat sok hibával játszott. Közepes iramú, eseménytelen, ám küzdelmes mérkőzésen végül igazságos eredmény született.

Jók: Horváth Á., Csányi, Nagy R., ill. Kiss Sz., Tóth D., Lazic.

Turány Imre: – Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.

Végh Tibor: – Kiegyenlített erők csatájában mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést a maga javára. Nekünk is volt egy meccslabdánk tíz emberrel.

Lipót-Pékség–Bük 4–1 (2–0)
Lipót, 300 néző. V.: Matyi.

Lipót: Kopp – Ásványi, Dombi, Lakatos, Szénási (Burányi), Dömötör (Fajkusz), Töltősi, Burkus, Lappints, Gál (Bella), Krén.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Bük: Sásdi – Szabó A. (Németh V.), Németh P., Nyírő, Vörös, Kocsis, Németh N., Szalai, Molnár, Bolfán, Földvánszki (Savanyó).
Edző: Takács Gábor.

Gsz.: Ásványi, Burkus, Krén, Burányi, ill. Molnár.

A 35. percben Dömötör nagy lendülettel vezette a labdát a jobb oldalon, mikor a 16-oson belülre ért, Bolfán felrúgta. A játékvezető 11-est ítélt, melyet Ásványi a bal alsó sarokba lőtt. 1–0. A 39. percben Krén adott középre, az érkező Burkus a hálóba lőtt. 2–0. A 63. percben egy ügyes büki támadás után Molnár került helyzetbe, és higgadtan a hálóba lőtte a labdát. 2–1. A 66. percben egy bal oldali támadás után Burányi középre adott, az érkező Krén a hálóba bombázta a labdát. 3–1. A 90. percben Krén jobb oldalról a bal oldalra ívelte a labdát Burányihoz, ő két ragyogó csel után a kapu bal oldalába lőtt. 4–1.

Nagy iramú mérkőzésen a határozottabb Lipót megérdemelte a győzelmet.

Jók: Töltősi, Krén, Gál, Burkus, ill. Molnár, Földvánszki.

Gunyhó Ferenc: – A második félidőben egy gyengébb periódus után ismét jól és gólerősen játszottunk.

Takács Gábor: – Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelte a győzelmet.

• 1. vonLichthofen 2010. augusztus 23. 14:41
    „Az átigazolási időszakban a Lipót kapusgondokkal küzdött/?/, de úgy látszik ez a kérdés megoldódott.
    Hajrá Lipót a bajnokságban és a kupában is!!