2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

NBIII: megint győzött a Csorna

Labdarúgás - A GYSEV, a Csorna, és az MTE 1904 is győzelemmel zárta az NBIII Bakony-csoportjának 6. fordulóját.
Haladás B–SVSE-GYSEV 0–2 (0–2)
Szombathely, 350 néző. V.: Balogh J.

Haladás: Gőcze – Szvoboda (Radó), Lengyel, Devecseri (Szakály), Farkas M., Csontos, Kovács I., Iszlai, Rácz (Szalai R.), Skriba, Gyurján.
Edző: Máté Csaba.

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai, Szmiljanic, Wéninger, Dallos, Török (Böcskör Gy.), Lazic, Deák, Böcskör Zs. (Dancsok), Németh N. (Németh D.), Varga Z. Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Németh N., Szmiljanic.

A vendégek kezdtek jobban és már a 6. percben tizenegyeshez jutottak, amikor egy kapu előtti kavarodásnál Devecseri kezére pattant a labda. Lazic büntetőjét azonban a fiatal Gőcze hárította. A 20. percben egy 18 méteres szabadrúgásból Németh N. remekül csavart a bal felső sarokba. 0–1. A 31. percben Törököt buktatták a 16-os előterénél, Dallos remekül ívelte a hosszú oldalra a szabadrúgást, az előrehúzódó Szmiljanic a hosszú sarokba csúsztatott. 0–2. A 75. percben Lengyelt a bíró kiállította, mivel utolsó emberként felvágta a gólhelyzetben kitörő Varga Z.-t. Kovács I. is így járt a 85. percben egy durva belépő után.
A fegyelmezetten küzdő és taktikusan játszó SVSE-GYSEV megérdemelten nyert.

Jók: Devecseri, Farkas, Csontos, ill. mindenki.

Máté Csaba: – A korai pontrúgásokból szerzett gólok után a vendégcsapat szervezett játékkal megőrizte előnyét.

Végh Tibor: – Egységes csapatjátékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

Csorna–Répcelak 1–0 (0–0)
Csorna, 250 néző. V.: Erdős.

Csorna: Lőre – Jakab G. (Buti), Tóth D., Jakab Á., Nagy Sz., Baán, Fenyő, Horváth A., Molnár G., Vastag (Véghelyi), Tujner (Bóna).
Edző: Varga Péter.

Répcelak: Heinrich – Ulrich, Kiss Z., Varga G., Bujtás, Imre, Baranyai (Széles), Csordás (Varga T.), Tamási (Takács P.), Takács Sz., Bödecs.
Edző: Tóth Zsolt.

Gsz.: Véghelyi.

A 64. percben bedobáshoz jutott a Csorna a vendég 16-os magasságában. A Nagy Sz. által bedobott labdát az ötös sarkáról Fenyő csúsztatta Véghelyi elé, aki 11 méterről a kapu jobb sarkába vágta a labdát. 1–0.
Az első félidőben a Csorna akár több góllal is vezethetett volna. A folytatásban aztán sikerült a hazaiaknak a kapuba találni. Ezután a Répcelak mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a kiváló csornai védekezésnek köszönhetően az eredmény már nem változott. A Csorna sorozatban harmadszor győzött.

Jók: Jakab G., Jakab Á., Baán, Nagy Sz., ill. Ulrich, Kiss Z., Bujtás.

Varga Péter: – Ma halványabb volt a teljesítményünk, mint az elmúlt hetekben, de győzelmünket megérdemeltnek érzem.

Tóth Zsolt: A mai teljesítmény alapján néhány játékos nem alkalmas arra, hogy a Répcelak mezét viselje.

MTE 1904–Badacsonytomaj 1–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Borbás.

MTE 1904: Antal – Horváth Á. (Hannich), Gardó, Tóth N., Horváth M. (Németh B.), Schmatovich, Török, Lakatos, Kertész, Kovács M. (Kovács Á.), Tóth G. Edző: Hannich Péter.

Badacsonytomaj: Simon – Bognár, Szabó A., Molnár Zs., Kiss G., Bódai (Hegedűs), Purt (Kiss J.), Fonnyadt, Kiss M., Szőcze (Pandúr), Hujber.
Edző: Damina László.

Gsz.: Tóth G.

A 66. percben Török bal oldali szögletét Tóth G. 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 1–0.
Alacsony színvonalú, eseménytelen játék jellemezte az első félidőt. Többnyire mezőnyben folyt a játék, a kapuk egy kivételtől eltekintve nem forogtak veszélyben. Szünet után kissé élénkebb lett a mérkőzés, melynek színvonala nem emelkedett, rengeteg hiba jellemezte mindkét csapat játékát. A második félidei helyzetek alapján a hazaiak egygólos győzelme azonban megérdemeltnek mondható.

Jók: Schmatovich, Kertész, Tóth G., ill. Simon, Szabó A., Fonnyadt.

Hannich Péter: – Második félidei helyzeteink alapján megérdemeltük a győzelmet.

Damina László: – A mérkőzésen látottak alapján rászolgáltunk volna a három pontra. Egy rosszul levédekezett pontrúgás azonban végzetes volt számunkra.

A csoport rangadóján Veszprémben meglepetésre súlyos vereséget szenvedett a sárga mezes Lipót-Pékség. Fotó: Zwicker Tamás

Veszprém–Lipót-Pékség 4–0 (1–0)
Veszprém, 300 néző. V.: Kovács.

Veszprém: Varga T. – Szöllőskei, Fehér K., Pálfi, Leitold, Garai, Soós, Kalcsó (Czvetkó), Tatai, Finta (Donát), Babos (Novothny).
Edző: Orbán Tamás.

Lipót: Deli – Ásványi, Fajkusz, Töltősi, Visy, Dombi (Dömötör), Lappints, Magyar (Kis), Gollovitzer (Krén), Burkus, Gál B.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Babos, Tatai, Finta, Novothny.

A 9. percben hazai támadás futott a jobb oldalon, Tatai adott középre, az érkező Babos pedig 6 méterről a hálóba lőtte a labdát. 1–0. Az 57. percben Ásványi buktatta a 16-oson belül Kalcsót, a tizenegyest Finta a bal alsó sarokba lőtte. 2–0. A 78. percben egy ártalmatlannak tűnő veszprémi támadás végén a lipóti védők hibájából Tatai közelről lőtt a hálóba. 3–0. A 90. percben Kiss Czvetkó elé csúsztatta a labdát, aki beadta, s az érkező Novothny közelről a hálóba továbbított. 4–0.
A jobban játszó Veszprém megérdemelten győzött.

Jók: mindenki, ill. Burkus.

Orbán Tamás: – Sokat készültünk és próbáltuk ráerőltetni rövid passzos játékunkat az ellenfelünkre.

Gunyhó Ferenc: Megérdemelten nyerte a rangadót a hazai csapat.

Gyirmót: sima siker Kispesten

Labdarúgás - Továbbra is élen áll az NBII Nyugati csoportjában a Gyirmót SE. Kiprich József csapata… Tovább olvasom