Labdarúgás - Az NBIII Bakony csoportjában a Lipót állt a tabella élére, miután egy sima ötöst lőtt a Répcelaknak.

Gsz.: Fajkusz (3), Kertész, Dombi.
Kiállítva: Rezenhofer (43.).

Lipót: Kiss Sz. – Török, Kiss Á. (Kun), Lakatos (Dombi), Magyar, Jablonkai, Gollovitzer, Krén, Visy (Böcskör), Kertész, Fajkusz. Edző: Gunyhó Ferenc.

Répcelak: Heinch – Németh Z., Szabó, Varga P., Szandi, Legáth, Takács P., Csordás (Süle), Pokmecz (Tamási), Rezenhofer, Németh N. Edző: Tóth Zsolt.

A 24. percben szabadrúgáshoz jutott a lipóti csapat, Krén ívelt középre, Fajkusz pedig 5 méterről a hálóba fejelt. 1–0.

A 35. percben formás lipóti támadás végén Krén beadását Fajkusz 10 méterről a hálóba lőtte. 2–0.

A 43. percben Rezenhofer rúgta meg Törököt, így megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította.

Az 54. percben Visy jobb oldalról Fajkusz elé adta a labdát, a középpályás 13 méterről lőtt a hálóba. 3–0.

Az 54. percben Gollovitzer adott Kertész elé egy labdát, aki 10 méterről a hálóba emelt. 4–0. A 78. percben Magyar bal oldali beadását Dombi 14 méterről a hálóba lőtte. 5–0.

A minden csapatrészben jobban futballozó lipóti csapat még ennél is nagyobb különbséggel nyerhetett volna, ha további helyzeteit értékesíti.

Jók: Visy, Fajkusz, Jablonkai, Kiss Á., ill. Heinch, Takács P.

Gunyhó Ferenc: – Csillagos ötös!

Tóth Zsolt: – Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a hazai csapat, mert mi fegyelmezetlenek voltunk.

Hétvégén nem volt elég friss a fehér mezes SVSE csapata.

SVSE-GYSEV - Hévíz 2-3 (0-2)

Sopron, 150 néző. V.: Nagy A.

Gsz.: Varga Z., Németh D., ill. Páli N., Kovács R., Czafit.
Kiállítva: Covic (26.).

SVSE: Fentős – Szabó A., Riedinger (Németh B.), Párkányi, Horváth T. (Homor), Pinezits, Deák, Böcskör, Németh D., Varga Z., Mozsolits Sz.
Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.

Hévíz: Osbáth – Buzási (Horváth E.), Czafit, Györe, Lukácsa, Kovács R. (Tóth L.), Buza, Sipos, Páli N., Purt (Kovács Zs.), Covic.
Edző: Glázer Róbert.

Meglepte a hazaiakat a vendégcsapat, a mérkőzés elején egy gyors támadás végén Páli N. révén megszerezte a vezetést a Hévíz. 0–1.

A 26. percben egy sportszerűtlen mozzanat után Covicot kiállította a játékvezető, így tíz ember ellen fölénybe került a soproni csapat.

Sorozatos hazai támadások közben azonban fellazult a hazai védelem, és a 38. percben növelhették előnyüket a vendégek.

Riedinger hibáját követően Kovács R. a kissé kint álló Fentős fölött lőtt a hálóba. 0–2. Az 51. percben Németh D. remek labdával ugratta ki Varga Z.-t, akinek a lövése a kapust is érintve vágódott a kapu közepébe. 1–2.

A 64. percben Purt visszagurítását Czafit vágta a jobb sarokba. 1–3.

A 65. percben Németh D. a kapusba lőtt egy büntetőt.

A 73. percben sikerült a szépítés, ekkor Varga Z. lövését még védte a vendégkapus, de Németh D. bombájával szemben már tehetetlen volt. 2–3.

A mérkőzés összképét tekintve a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Varga Z., Szabó N., ill. Buza, Györe, Purt, Páli N.

Mozsolits Jenő: – Amitől féltem, bekövetkezett, a szerdai kupameccsünkkel a lábunkban hiányzott a szellemi frissesség.

Glázer Róbert: – Tíz emberrel is megérdemelten nyertünk, sok sikert kívánok az SVSE-nek.

Csesztreg-MTE 1904 41 (1-0)

Csesztreg, 300 néző. V.: Szepesi.
Gsz.: Nagy N. (2), Szabó T., Szabó P., ill. Schmatovich.

Csesztreg: Balogh – Tóth, Fentős, Németh, Szabó Zs., Szabó T., Nagy N., Kiss, Ágoston, Pethő, Szabó P.
Edző: Fentős Pál.

MTE: Kormos – Szabados, Gardó, Tóth G., Vinter (Makk), Tóth N., Hannich, Schmatovich, Régi (Balás), Kohajda, Szabó M.
Edző: Hannich Péter.

A 32. percben a lesgyanús helyzetben lévő Szabó T. tizennégy méterről a hosszú sarokba lőtt. 1–0.

A 48. percben Schmatovich a 16-oson belül kicselezett két védőt, majd okosan a hosszú sarokba lőtte a labdát. 1–1.

A 73. percben Ágoston jobb oldali beadását a lesen álló Szabó a hálóba fejelte, nagy meglepetésre a játékvezető gólt ítélt. 2–1.

A 76. percben a 16-os vonalán ide-oda pattogott a labda, Nagy N. rácsapott és tizenhat méterről kilőtte a hosszú sarkot. 3–1.

A 80. percben a védőkről kipattanó labdát Nagy N. huszonöt méterről a hosszú sarokba lőtte. 4–1.

Végig szakadó esőben, hetven percen keresztül az MTE 1904 jól tartotta magát, aztán egy ötperces rövidzárlat miatt nagy gólkülönbségű vereséget szenvedett.

Jók: Nagy N., Szabó P., ill. Tóth N., Schmatovich, Szabó M.

Fentős Pál: – Nehezen tudtuk megtörni a szervezetten játszó MTE 1904 játékát. Kis szerencsével sikerült.

Hannich Péter: – A második találat, ami leshelyzetből született, megadta azt a lehetőséget a Csesztreg számára, hogy győztesen hagyja el a pályát.

Csorna-Bük 1-1 (0-1)

Csorna, 250 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Herczeg, ill. Gyurácz.

Csorna: Lőre – Jakab G., Jakab Á., Fenyő, Buti, Nyerges, Véghelyi (Kiss M.), Baán, Bárány (Csonka), Herczeg (Fekete A.), Tóth Z.
Edző: Varga Péter.

Bük: Bikács – Mester, Kővári, Salamon, Dallos, Tamás, Steiner, Balikó (Topor), Guttmann (Pomázi), Gyurácz, Sümegi (Németh V.).
Edző: Németh József.

A 26. percben ismét Gyurácz ugrott ki a védők közül, s tíz méterről nem hibázott. 0–1. A 73. percben tetszetős csornai támadás után Tóth jobb oldalról a kapu elé lőtt labdáját Herczeg tíz méterről a hosszú sarokba csúsztatta. 1–1.

A mérkőzésen az egyik csapat sem tudott annyit nyújtani, hogy a győzelmet megérdemelte volna.
Jók: Jakab G., Fenyő, Tóth Z., ill. Bikács, Salamon, Kővári, Gyurácz, Sümegi.

Varga Péter: – Szerencsétlenül bekapott gól után úgy gondolom, nagyon sokat tettünk azért, hogy a három pont a miénk legyen. A mai napon azonban a szerencse elpártolt tőlünk.

Németh József: – Igazságos döntetlen született.

• 3. petyusz 2008. augusztus 28. 08:06
    „3. forduló: szept. 3 Celldömölk-SVSE-GYESEV 15-30! Hajrá GYESEV!!!”
  • 2. petyusz 2008. augusztus 25. 18:20
    „Ojajj ettől féltem pedig biztam benne hogy nyer a GYESEV sajnos kikaptunk:(:( Nem baj fiúk majd legközelebb:) HAJRÁ SVSE!!!”
  • 1. G.Szasza 2008. augusztus 25. 17:49