2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 19°C Még több cikk.

NBIII: kiütötte a Csorna a Lipótot

A Csorna hazai pályán 6-1-re verte a Lipót együttesét. Kiakaott az SVSE, és az MTE 1904 is.
Csorna–Lipót-Pékség 6–1 (2–1)
Csorna, 250 néző. V.: Szepesi.

Csorna: Lőre (Tüske) – Simita, Fenyő, Nagy Sz., Csonka, Szigeti, Horváth A., Molnár G., Nyerges, Kiss M. (Pálfi), Gál A. (Tóth Z.).
Edző: Varga Péter.

Lipót: Rom – Dombi, Lakatos A., Töltősi, Bella, Fajkusz, Dömötör, Burkus, Lappints (Magyar), Sütöri (Práger), Burányi.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Szigeti (3), Molnár G. (2), Nyerges, ill. Sütöri.

A Csorna támadásaival kezdődött a mérkőzés és ennek köszönhetően már a 6. percben Simita remek indításából Molnár G. a kapust kicselezve lőtt a hálóba. 1–0. A 9. percben Horváth A. ugratta ki nagyszerűen Molnár Gábort, aki ismét higgadt volt és a kapu jobb sarkába lőtt. 2–0. A 28. percben Burkus bal oldali beadására a védők közül Sütöri érkezett és két méterről fejelt a kapuba. 2–1. Az 54. percben Szigeti vezette a labdát a saját térfeléről, és mikor az ellenfél kapujától mintegy 30 méterre lövésre szánta el magát, óriási gólt lőtt a felső léc alá. 3–1. Az 58. percben Nyerges ugratta ki Gált, aki önzetlenül a 16-osról Nyerges elé gurított, ő az üres kapuba lőhetett. 4–1. A 73. percben Molnár Gábort buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Szigeti magabiztosan értékesítette. 5–1. A 77. percben a jobb oldalról Nyerges végzett el szabadrúgást, beívelésére Szigeti remekül érkezett és fejjel a hosszú sarokba csúsztatta a labdát. 6–1.

A Csornában két 19 éves játékos, Pálfi és Tüske ezen a napon játszotta első NB III-as mérkőzését. Kitűnő játékvezetés mellett a Csorna ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Jók: mindenki, ill. Fajkusz.

Varga Péter: – Fiatalok, ez egy szép győzelem volt, melyet Lelkes Laci bácsinak ajánlunk.

Gunyhó Ferenc: – Gratulálok a Csornának.

-Családi János-

SVSE–Pápa B 2–4 (2–4)
Sopron, 250 néző. V.: Borbás.

SVSE: Kiss Sz. – Legoza, Szmiljanic, Wéninger, Horváth T., Planéta, Lazic (Bognár Gy.), Dallos (Papp N.), Polareczki, Bausz, Török (Horváth D.). Edző: Végh Tibor.

Pápa B: Kovács V. – Borsos, Domján, Karácsony, Kiss R. (Fazekas), Peric, Kaszás, Megyesi R., Palkó, Somogyi (Füredi), Megyesi P. (Nyári Á.). Edző: Nagy Mihály.

Gsz.: Szmiljanic, Wéninger, ill. Karácsony, Palkó, Megyesi P., Kaszás.

Valóságos gólzáport hozott az első játékrész, de amíg a hazaiak tizenegy alkalommal célozták meg a kaput (s fejeltek két gólt), addig a vendégek hat kísérletükből négyszer voltak eredményesek. A 4. percben egy nagy soproni helyezkedési hibát Karácsony használt ki, s lőtt 4 m-ről a kapu közepébe. 0–1. A 12. percben Török bal oldalról beívelt szabadrúgását Szmiljanic fejelte a hálóba. 1–1. A sorozatosan kihagyott hazai ziccerek után a 30. percben Palkó egy remek indítással kilépett a védők között, majd 25 m-ről a kapuba zúdította a labdát. 1–2. Alig telt el 5 perc, amikor Megyesi P. fordult le a védelem közepén, s vette be 22 m-ről a soproniak hálóját. 1–3. Újabb vasúthelyzetek után újabb pápai találat a 43. percben: Kaszás lódult meg, majd lőtt s a labda Kiss Sz. felett a kapuba hullott. 1–4. Közvetlenül a félidő vége előtt Török szögletéből Wéninger fejjel szépített. 2–4. Fordulás után Nagy Mihály legénysége okos taktikával labdatartásra rendezkedett be, s hiába birtokolták szinte végig Bauszék a labdát, az eredmény már nem változott.

Jók: Szmiljanic, ill. a kapus, Kovács V. vezérletével a teljes vendégcsapat.

Végh Tibor: – Mi alakítottuk ki számolatlanul a nagy helyzeteket, az ellenfél pedig rugdosta a gólokat.

Nagy Mihály: – Ha valamelyik csapat Sopronban négy gólt, köztük három akciógólt tud rúgni, az nem szorul magyarázatra. Roppant büszke vagyok a fiúkra.

-Erdélyi Géza-

ZTE B–MTE 1904 2–1 (0–1)
Zalaegerszeg, 100 néző. V.: Gaál Á.

ZTE B: Pogacsics – Turcsik, Kovács G. (Krajcár), Keszei, Kocsis A., Major, Barna., Cebara, Mátyás (Róbert), Balázs Zs. (Balogh A.), Vittman.
Edző: Balázs Zsolt.

MTE 1904: Kormos T. – Dorogi, Horváth Á., Gardó, Kovács M., Németh B., Kovács Á., Schmatovich, Böcskör Zs. (Régi), Dankó (Tóth N.), Csányi (Nagy R.)
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Keszei, Vittman, ill. Németh B.

A 24. percben Böcskör ment el a bal oldalon, középre adott Schmatovichnak, akivel szemben szabálytalankodtak, de a bíró előnyszabályt alkalmazott, Némethez került így a labda, aki laposan kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1. A 81. percben szabadrúgás után Keszei lőtt kapura, a bemozduló játékosok megzavarták a vendégek kapusát, így a labda akadálytalanul pattant a hosszú sarokba. 1–1. A 86. percben egy szabadrúgást gyorsan végeztek el a hazaiak, Vittman lépett ki és elhúzta a labdát Kormos mellett, és a kapuba gurított. 2–1.

Összességében közepes iramú mérkőzésen egy érdekes gól döntött. A döntetlen igazságosabb lett volt.

Jók: Keszei, Vittman, ill. Németh B., Schmatovich, Horváth Á.

Balázs Zsolt: – A végén sikerült kiharcolnunk a győzelmet.

Turány Imre: – A győztes mérkőzést amatőr módon engedtük ki a kezünkből.

-Weinmann István-

NBII: lekontrázták a győrieket

A Nyugati csoport 8. fordulójában hazai pályán kapott ki a Győri ETO B. A Gyirmót gólparádét… Tovább olvasom