2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

NBIII: kilencet kapott a Csorna

A labdarúgó NBIII Bakony-csoportjában nyert az SVSE, és a Lipót, kilencgólos vereségbe szaladt bele a Csorna.
Badacsonytomaj–Lipót-Pékség 0–3 (0–1)
Badacsonytomaj, 100 néző. V.: Pados.

Badacsonytomaj: Simon – Kiss K., Szabó A., Hegedűs, Kiss G., Bodai (Kiss M.), Tóbiás (Ferenczi), Fonnyadt, Csala, Szőcze, Nagy Zs.
Edző: Török Zoltán.

Lipót: Deli – Ásványi, Dombi, Töltősi, Tóth D., Dömötör (Visy), Planéta, Burkus, Lappints (Magyar), Fajkusz, Gál B. (Krén).
Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Tóth D. (2), Dömötör.

A 10. percben Gált szabálytalanul szerelték a kaputól 26 méterre, a szabadrúgást Tóth Dénes nagy erővel a bal felső sarokba lőtte. 0–1. A 30. percben Simon kapus szél miatti nagykirúgását kollégája, Deli bravúrral hárította. Az 51. percben Lappints beadását Dömötör 5 méterről bombázta a hálóba. 0–2. A 67. percben Lappints bal oldali beadását Fajkusz a jobb kapufára fejelte. A 90. percben Tóth Dániel lőtt szögletet, a labda érintés nélkül a jobb felső sarokba vágódott. 0–3.

Ítéletidőben, a körülményekhez képest kitűnő pályán a lipóti csapat remek, gólra törő játékkal, okos taktikával fektette két vállra a mezőnyben jól játszó badacsonytomaji csapatot.

Jók: Simon, Szabó, Fonnyadt, ill. az egész csapat.

Török Zoltán: – Irreális időben a jobb erőkből álló vendégek megérdemelt győzelmet arattak.

Gunyhó Ferenc: – Ritka szép gólok és jó játék.

SVSE-GYSEV–MTE 1904 3–0 (1–0)
Sopron, 50 néző, V.: Kovács G.

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai, Szmiljanic, Horváth T., Dallos, Legoza (Szántó), Lazic, Deák, Böcskör Gy. (Török R.), Varga Z. (Németh D.), Hujber.
Edző: Végh Tibor.

MTE 1904: Antal – Horváth Á., Tóth N., Tóth G., Kertész, Németh B., (Csányi), Török Z., Kovács Á., Schmatovich, Leskó (Horváth M.), László B. (Szabados M.).
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Varga Z., Németh D., Török R.

Kiállítva: Tóth N. (61.).

Változatos negyedórát követően a 18. percben Böcskör Gy. remek labdájával Varga Z. lépett ki a vendégvédők között, majd biztosan lőtt a kapu közepébe. 1–0. Három perccel később kis híján egyenlített az MTE 1904. Schmatovich 22 méterről, középről lövésre szánta el magát, ám a viharos szél megtréfálta Kiss Szabolcsot, aki csupán a kapufa segítségével tudta megmenteni kapuját a góltól. Fordulás után kezdetben Turány Imre együttese volt aktívabb, amely a 61. percben egy meggondolatlan szabálytalanság miatt 10 főre fogyatkozott. Tóth N. a felezővonalhoz közel hátulról rúgta meg a nagy lendülettel megiramodó Hujbert. A hajrában két soproni cserejátékos találata megpecsételte az MTE sorsát: a 76. percben Németh D. ismerte fel okosan a lehetőséget, s a helyét messze elhagyó Antal fölött a kapuba emelt. 2–0. Ugyanő a találkozó lefújása előtt nem sokkal, a 88. percben egyedül vezette kapura a labdát, majd önzetlenül a mellette futó Török Richárdnak passzolt, aki a hálóba lőtt. 3–0.

Jók: az egész hazai csapat, ill. Schmatovich, Kovács Á., Horváth Á.

Végh Tibor: – A nehéz körülmények között lejátszott mérkőzésen ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Turány Imre: – Az ítéletidőben jó iramú, küzdelmes összecsapáson a játékvezető következetlensége miatt hátrányba kerültünk. Tíz emberrel már nem volt esélyünk.

Haladás B–Csorna 9–0 (6–0)
Szombathely, 50 néző. V.: Erdős.

Haladás B: Gőcze – Szvoboda (Tar), Kuttor, Devecseri, Farkas (Nagy B.), Horváth D., Kalász, Kovács I., Radó, Skriba, Ugrai (Szakály).
Edző: Máté Csaba.

Csorna: Lőre – Simita, Jakab G., Fenyő (Fekete), Régi, Nyerges (Kránicz), Horváth A., Baán, Véghelyi, Molnár G., Tóth Z.
Edző: Varga Péter.

Gsz.: Radó (4), Ugrai, Skriba, Farkas, Kovács, Kalász.

Orkánerejű szélben, szakadó esőben a csúszós, gyors műfüvön óriási előnyt élvező, kombinatív, rövid passzos futballt játszó szombathelyi fiatalok az első negyedóra végén egy erősen lesgyanús góllal szereztek vezetést, majd az első félidőben további öt, a másodikban pedig három gólt elérve súlyos verést mértek a több kulcsjátékosát nélkülöző, felforgatott kerettel pályára lépő, gyenge teljesítményt nyújtó csornai csapatra.

Jók: mindenki, ill. senki.

Varga Péter: – Az eddigi szereplésünk siker, a mai játékunk rémtörténet volt. Bízom benne, hogy játékosaim a jó bokszolóhoz hasonlóan a KO után is felállnak.

Bunda: a gyirmóti szurkolók szerint csak vicc volt

A gyirmóti futballcsapat szurkolói viccként fogják fel a bundagyanút, s hisznek az együttes… Tovább olvasom