2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NBIII: hibátlan lett a hétvége

Az NB III Bakony-csoportjának 3. fordulójában győzött a Lipót, a Csorna, az SVSE, és az MTE 1904 is.
Celldömölk–Lipót-Pékség 2–3 (1–2)
Celldömölk, 200 néző. V.: Szepesi.

Celldömölk: Tóth – Kazári, Mayer, Győrvári, Szilágyi, Csákvári (Baranyai), Gaál (Sebestyén), Enyingi, Süle, Györkös, Kocsis.
Edző: Csákvári Zsolt.

Lipót: Rom – Ásványi (Dombi), Lakatos, Töltősi, Lappints, Dömötör, Bella, Burkus, Burányi (Fajkusz), Krén, Gál (Práger).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Győrvári, Sebestyén, ill. Burkus, Burányi, Dömötör.

A 10. percben szabadrúgáshoz jutott a lipóti csapat 35 méterre az alapvonaltól. Burkus élesen a kapu felé lőtte a labdát, amely érintés nélkül a hálóba jutott. 0–1. A 34. percben egy szép lipóti támadás végén Burkus lőtt kapura, a védők röviden szabadítottak fel, s az érkező Burányi a hálóba juttatta a labdát. 0–2. Két perc múlva a bal oldalon támadt a Celldömölk, Györkös beadását Győrvári a lipóti kapuba lőtte. 1–2. A 87. percben Dömötör húzott el a jobb oldalon, a 16-oson belül Tóth „elütötte". A játékvezető 11-est ítélt, melyet a sértett a bal alsó sarokba lőtt. 1–3. A 91. percben a Celldömölk Sebestyén révén szépített. 2–3.
Gólokban gazdag mérkőzésen, nagy küzdelemben a lipóti csapat megérdemelten hozta el a három pontot a jó erőkből álló Celldömölktől.

Jók: Szilágyi, Kocsis, Győrvári, ill. Dömötör, Burányi, Gál, Lappints.

Csákvári Zsolt: – A mai mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget.

Gunyhó Ferenc: – Bátor támadójátékot mutattunk, és megérdemelten nyertünk.

-Kalmár László-

Csorna–ZTE B 4–3 (2–2)
Csorna, 200 néző. V.: Keszthelyi.

Csorna: Lőre – Simita, Fenyő, Nagy Sz., Csonka, Baán, Horváth A. (Buti), Nyerges, Molnár G., Tóth Z. (Gál), Kránitz (Menyhárt).
Edző: Varga Péter.

ZTE B: Pogacsics – Turcsik, Keszei, Kósik, Szép D. (Horváth L.), Mátyás (Németh M.), Major, Tróbert, Balogh A. (Simon), Sági, Vittman.
Edző: Balázs Zsolt.

Gsz.: Tóth Z., Nagy Sz., Baán, Gál, ill. Vittman, Sági, Németh M.

A Csorna hátrányból fordított.

A 7. percben Vittman ugrott ki a csornai védők közül és 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1. A 14. percben Balogh ugratta ki Ságit a lesre játszó hazai védők között, aki Lőre mellett a hosszú sarokba gurított. 0–2. A 17. percben Molnár G. kitűnő cselekkel ment el a jobb oldalon, középre gurítására Tóth Z. érkezett, aki a kapus lábai között lőtt a hálóba. 1–2. A 44. percben Baán szögletrúgására Nagy Sz. érkezett remekül és fejjel megszerezte az egyenlítést. 2–2. Az 53. percben 20 méterről Horváth A. végzett el szabadrúgást: óriási lövése a kapufa belső éléről Baán elé pattant, aki kapásból a hálóba bombázott. 3–2. A 75. percben Nyerges ment el a bal oldalon, pontos beívelése Gál elé került, aki védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 4–2. A 88. percben egy hazai védő fejéről Németh M. elé került a labda, aki az adódó lehetőséget kihasználva Lőre mellett gurított a hálóba. 4–3.
A Csorna kétgólos hátrányból felállva egy nagy iramú mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Jók: Simita, Baán, Horváth A., Nyerges, Tóth Z., ill. Turcsik.

Varga Péter: – Az elmúlt hét és a nulla-kettő után a csapat óriási mentális erővel és jó játékkal megérdemelt győzelmet aratott.

Balázs Zsolt: – A mai napon leckét kaptunk a férfias futballból.

-Családi János-

SVSE–Badacsonytomaj 2–1 (0–0)
Sopron, 200 néző. V.: Szabó II Z.

SVSE: Kiss Sz. – Legoza, Tóth D., Szmilajnic, Horváth T., Dallos (Polaveczki), Lazic, Horváth D., Török I. (Lucskai), Bausz, Bognár Gy.
Edző: Végh Tibor.

Badacsonytomaj: Osbáth – Baumann, Németh R., Szalai, Szőcze, Tüske (Németh I.), Horváth J. (Lukácsa), Kiss M., Tóth T., Horvát Sz., Kiss K. Edző: Török Zoltán.

Gsz.: Tóth D. (2), ill. Kiss M.

Az első játékrészben a hazaiak könnyelműen elherdálták a lehetőségeiket. A fordulás utáni első vendégakció a 46. percben góllal zárult Kiss Márton révén. 0–1. A 75. percben egy jobb oldali szöglet után (1–1), valamint a 86. percben a Polaveczki buktatása miatt megítélt büntető értékesítésével (2–1) Tóth Dániel kétszer is bevette az ellenfél kapuját, így ha nehezen is, de érvényesült a papírforma, az SVSE megszerezte mind a három pontot.

Jók: Tóth D., Horváth D., Szmiljanic, ill. Osbáth, Kiss M., Szőcze.

Végh Tibor: – Ezt a meccset már az első félidőben eldönthettük volna, több góllal kellett volna nyernünk.

Török Zoltán: – Nem gondoltam, hogy az ezer sebből vérző csapatunk ellen az otthon játszó bajnokaspiránsnak ilyen bírói segítségre lesz szüksége.

-Erdélyi Géza-

Várpalota–MTE 1904 2–3 (1–0)
Várpalota, 100 néző. V.: Kovács G.

Várpalota: Radnai – Fülöp (Simon), Bálint, Szeleczki, Pavelka, Kaufmann (Dunavölgyi), Szurok, Wellesz (Kalapács), Humli, Hardi, Szabó P.
Edző: Pintér Csaba.

MTE 1904: Szabados R. – Dorogi, Szabados G., Csányi, Kovács Á., Böcskör Zs., Schmatovich (Régi), Németh B. (Markó), Nagy R., Kovács Á., Horváth Á. (Cseri).
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Wellesz, Humli, ill. Németh B. (2), Nagy R.

A 35. percben Wellesz 18 m-ről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1–0. A 46. percben Nagy R. érkezett jól és a kapu bal sarkába lőtt. 1–1. A 62. percben Németh B. 7 m-ről lőtt a kapuba. 1–2. Három perc múlva ismét ő érkezett és 3 m-ről helyezett a kapuba. A 89. percben Humli az ajándékba kapott labdát 5 m-ről lőtte a kapuba. 2–3.
A jobban játszó MTE 1904 megérdemelten hozta el három pontot a Várpalota otthonából.

Pintér Csaba: – Nem bírtuk el a játékvezető gyenge teljesítményét.

Turány Imre: – Biztos mérkőzést tettünk magunknak nehézzé, de így is hoztuk a kötelezőt.

-Mészáros Attila-

• 2. Leia88 2010. augusztus 30. 12:54
    „Celldömölkön Nagyon jó meccs volt.. kivéve hogy a fanatikus szurkolók némi kényelmetlenséget okoztak.. és hogy sajnos az egyik játékos balesetet szenvedett és mentő is fordult a pályáról...:( Lipót hajrá...”
  • 1. pulci 2010. augusztus 30. 12:46
    „Gratulálok vasútnak bár nehéz meccs volt meg kellett szenvedni a győzelemért de behúzták.
    Tavaly túl sok hasonló meccs volt ami otthon döntetlennel zárult remélhetőleg idén a soproni oroszlánbarlangban maradnak a pontok :)”

Szegedi sárkányhajó vb: a média egységek versenyében győzött a Kisalföld csapata

A Kisalföld csapata első helyezést ért el a szegedi sárkányhajó világbajnokságon média kategóriában.… Tovább olvasom