2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

NBIII: Csornán győzőtt újra az MTE 1904

Az NBIII Bakony-csoportjának 11. fordulójában Csornán nyert az MTE 1904, ikszelt az SVSE, hazai pályán győzött a Lipót.
Csorna–MTE 1904 1–3 (0–2)
Csorna, 200 néző. V.: Gaál.

Csorna: Lőre – Simita, Fenyő, Stocker (Pálfi), Véghelyi, Szigeti, Baán (Kiss M.), Molnár G., Nyerges, Tóth Z. (Gál A.), Kránitz.
Edző: Varga Péter.

MTE 1904: Szabados R. – Gardó, Dorogi, Dankó, Schmatovich, Böcskör (Tóth N.), Kovács Á., Kovács M. (Szabados G.), Horváth Á., Régi (Nagy R.), Németh B.
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Nyerges, ill. Németh B., Schmatovich, Régi.
Kiállítva: Fenyő (92.).

Már korán vezetést szerzett a vendégcsapat, a 6. percben Schmatovich ment el a bal oldalon, beadása Németh Balázs elé került, aki a hosszú sarokba lőtt. 0–1. A 41. percben Böcskör labdájára Schmatovich érkezett, aki Lőre mellett kilőtte a hosszú sarkot. 0–2. Szünet után a Csorna az egyenlítésért küzdött, azonban az 58. percben Németh B. beadásából Régi révén az MTE harmadszorra is a hazai kapuba lőtt. 0–3. A 68. percben szépített a Csorna, egy bal oldalról érkező labdát Nyerges gyönyörűen lőtt a hosszú sarokba. 1–3.
A mérkőzésen a hazai csapat sem a védekezésben, sem a támadásban nem jeleskedett.

Jók: senki, ill. mindenki.

Varga Péter: – Gyengén kezdtünk és végig gyengén is játszottunk, a vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott.

Turány Imre: – Első félidei játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk végre Csornán.

-Családi János-

Lipót-Pékség–Sárvár 2–1 (2–0)
Lipót, 300 néző. V.: Molnár.

Lipót: Rom – Bella, Lakatos, Töltősi, Szénási, Dombi (Fajkusz), Lappints, Burkus, Dömötör (Práger), Gál (Sütöri), Burányi.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Sárvár: Osvald Márkó – Szabó J., Varga P., Horváth L., Gosztolya (Balassa), Sümeghy (Fehér), Németh Z., Máthé, Fülöp (Likaj), Sinka, Osvald Márió. Edző: Németh József.

Gsz.: Lakatos, Gál, ill. Likaj.

A 29. percben szögletrúgáshoz jutott a nagy fölényben játszó lipóti csapat: Burkus beadását Lakatos a sarokrúgás után nagy erővel fejelte a hálóba. 1–0. A 44. percben szép támadást vezetett a bal oldalon a lipóti csapat, Burányi adott középre, s Gál 8 méterről a hálóba lőtte a labdát. 2–0. A 80. percben Sinka ugratta ki a szabadon induló Likajt, aki néhány lépés után a hálóba lőtte a labdát. 2–1.

A jobb játékosokból álló lipóti csapat az első félidőben akár még több góllal is vezethetett volna, a második játékrészben erősen feljavuló ellenféllel szemben így is megérdemelten nyert.

Jók: Dombi, Lakatos, Szénási, Lappints, ill. Sinka, Varga.

Gunyhó Ferenc: – A kitűnő pálya és a szép idő jó iramú játékra ösztönözte a csapatokat. A kihagyott helyzetek azonban kissé visszavették a játékunkat.

Németh József: – Jó iramú mérkőzésen közel álltunk a pontszerzéshez. Gratulálok a Lipótnak.

-Kalmár László-

Celldömölk–SVSE 0–0
Celldömölk, 200 néző V.: Berta.

Celldömölk: Tóth A. – Mayer, Kovács Sz., Győrvári, Szilágyi, Sebestyén, Csákvári (Baranyai), Enyingi, Ambrus, Györkös, Kocsis.
Edző: Csákvári Zsolt.

SVSE: Fentős – Legoza, Szmiljanic, Tóth D., Horváth T., Polareczki (Török), Lazic, Planéta (Horváth D.), Dallos, Bognár, Bausz.
Edző : Végh Tibor.

Kiállítva: Dallos (88.).

Az első pillanattól kezdve látszott, hogy a soproniak mindenképpen szeretnék begyűjteni a három pontot, ugyanakkor a hazaiak csak a védekezéssel voltak elfoglalva. Szinte az egész mérkőzésen a Celldömölk térfelén zajlott a játék, csak szórványos ellentámadásokra futotta a vendéglátók erejéből. A 18. percben Polareczki csapott le a kapusról kipattanó labdára, amit egyből kapura továbbított, de a gólvonalon álló védő kapusmozdulattal fogta a gólra tartó labdát. A játékvezető természetesen azonnal 11-est ítélt, de óriási meglepetésre csak sárga lappal büntette a hazai játékost. Bausz lőtte a büntetőt, de Tóth kivédte a nem túl jól helyezett 11-est, sőt, a kipattanó labdát sem sikerült hálóba juttatnia. A 43. percben egy előreívelt labdára együtt mozdult a hazaiak csatára és egy vendégvédő. Legoza tisztán elrúgta a labdát, de a csatár elesett, mire mindenki csodálkozására ismét a 11-es pontra mutatott Berta. Csákvári állt a labda mögé, de Fentős parádés vetődéssel megfogta a büntetőt. A második félidőben még nagyobb lett a soproni fölény, de a szerencsével hadilábon álló lilák nem tudtak a kapuba találni.
Jók: Tóth A., Kovács, Győrvári, Kocsis, ill. Fentős, Smiljanic, Lazic, Horváth T.

Csákvári Zsolt: – Hősiesen védekeztünk, ennek köszönhetjük pontszerzésünket.

Végh Tibor: – A mai gyenge támadójátékunkat az is igazolja, hogy büntetőből sem tudtunk gólt rúgni.