NBII: váratlan győri vereség az ETO Parkban

Az NBII 5. fordulójában a Gyirmót idegenben, az ETO B hazai pályán kapott ki.

ETO B: Radosavljevic – Nagy Á., Bieder, Eugene, Föglein, Kiss M., Berde, Nicorec (Kiss Sz.), Molnár T. (Miklós V.), Bouguerra (Simon), Shara-
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Korázmisleny: Gőcze – Tasselmajer, Finta, Éles, Tóth Z., Koplárovics (Nagy E.), Andruskó (Bozoki), Kovács T., Pavlovics (Laki), Kollega, Kiss M.
Edző: Márton Gábor.

Gsz.: Kollega, Laki.

37. p: Kollegáról maradt le Föglein, akinek 35 méteres lövése Radosavljevic kezéről a hálóba pattant. Óriási potyagóllal szerzett vezetést a vendégcsapat. 1–0.
91. p: Egy gyors vendégkontra után Laki lőtt végül a győri kapu jobb alsó sarkába. 0–2.

A vendégcsapat végig nagy akarással küzdött, nem is rosszul, kontrákra rendezkedett be. Be is jött a kozármislenyiek elképzelése, hisz egy ritkán látható potyagóllal vezetést szereztek még az első félidőben. A bekapott gól után a több rutinos játékossal kiálló hazaiak ezután is többet rohamoztak, de nem tudtak helyzetet kialakítani. A meccs végén aztán újabb hiba után ismét a kapuba talált a vendégcsapat. Meglepetésre így a Kozármisleny három ponttal gazdagabban távozott Győrből.

Jók: Nagy Á., ill. Finta, Éles, Kollega.

Klement István: – Úgy látszik, nekünk idegenben kellene játszani az összes mérkőzésünket.
Márton Gábor: – Gratulálok a fiúknak, megemelem a kalapomat a csapatom előtt.

Pécs–Gyirmót 3–1 (2–0)
Pécs, 1200 néző. V.: Erdős.

PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei, Regedei, Pintér A., Schultz (Wittrédi), Kvekveskiri (Lantos), Lovrencsics, Sztojanovszki (Nagy O.).
Edző: Kiss László.

Gyirmót: Boros – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. (Tóth B.), Homonyik (Tóth N.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. (Czanik), Weitner, Laki B. Edző: Kiprich József

Gsz.: Lovrencsics (2), Kvekveskiri, ill. Tóth N.

23. p: Schultz passzolt a bal oldalra Kvekveskirinek, akinek beívelését Lovrencsics fejelte a bal felső sarokba. 1–0.
39. p: Lovrencsics tört be a vendég 16-oson belülre, majd a bal alsó sarokba lőtt. 2–0.
52. p: A csereként beállt Nagy O. húzott el a jobbszélen, beadását a hosszú oldalon érkező Kvekveskiri talpalta a hálóba. 3–0.
76. p: Weitner passzolt középre Tóth N. elé, aki fordulásból a kapu közepébe lőtt. 3–1.

Az első 15 perc után akár 0–3 is állhatott volna az eredményjelzőn, már ha működött volna. De nemcsak az eredményjelző mondott csődöt, hanem a gyirmóti védelem is. Kimaradt vendéghelyzeteket követően ugyanis a hazai csapat kétgólos előnyt harcolt ki. Szünet után a Gyirmót magához ragadta a kezdeményezést, mégis a hazaiak voltak eredményesek. Ezt követően hiába irányították a vendégek a mérkőzést, csak szépíteni sikerült.

Kiss László: – Kitűnő mérkőzést játszottunk egy kitűnő ellenféllel szemben. Ma szerencsénk is volt, hogy a kihagyott helyzetek után tudtunk rúgni két gólt.
Kiprich József: – Mindkét csapat bátran felvállalta a támadójátékot, a végeredményt azonban túlzottnak tartom. A második félidőben végig mi támadtunk, de sajnos nem tudtunk időben gólt szerezni. Ez egy igazi rangadó volt, jó mérkőzés a nézők szempontjából, csak sajnos nem mi nyertük meg.

NBIII: először kapott ki a Lipót

Az NBIII 5. fordulójában elszenvedte idei első vereségét a Lipót. Győzött az SVSE, ikszelt a Csorna,… Tovább olvasom