2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

NBII: távolodik a feljutástól a Gyirmót

A Gyirmót döntetlent játszott idegenben a Kozármisleny ellen, így a Pécs visszaszerezte a még feljutást érő második helyet a tabellán.
Kozármisleny–Gyirmót 2–2 (2–1)
Kozármisleny, 700 néző. V.: Vad II I.

Kozármisleny: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Tóth Z., Asztalos (Vég), Koller K., Nagy E. (Kovács T.), Koplárovics, Berdó, Laki Z. (Karacs).
Edző: Márton Gábor.

Gyirmót: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Tóth B., Szabó Cs. (Tóth N.), Czanik (Lajtos), Horváth R., Baumgartner (Polyák), Kiss Zs., Weitner, Laki B.
Edző: Kiprich József.

Gsz.: Laki Z. (2.), ill. Baumgartner, Kozmér.
Kiállítva: Tasselmájer (76.).

20. p: Bognár játszott a hosszú oldalon érkező Baumgartner elé, a középpályás 15 méterről nagy erővel bombázott a léc alá úgy, hogy egy védő a gólvonalról fejjel akart menteni, de csak beljebb segítette a labdát. 0–1.
40. p: Koplárovics jobb oldali beadását Laki Z. középről vágta a hálóba. 1–1.
45. p: Tóth Z. passzolt Laki Z. elé a bal oldalra, aki 10 méterről, a bal oldalról lőtt a bal alsó sarokba. 2–1.
76. p: Tóth N.-t buktatta Tasselmájer, 11-es és sárga lap, s mivel volt egy sárgája a hazai játékosnak, a játékvezető kiállította. A büntetőt Kozmér magabiztosan értékesítette. 2–2.
Az első 30 percben remekül játszott a Gyirmót. Gyakorlatilag csak a vendégcsapatnál volt a labda és vezettek is a kék-sárgák. A hazaiak nem jutottak el a kapuig, Tóth Balázs ápolása miatt azonban tízen maradtak a gyirmótiak és ezt a hazaiak kihasználták. Fordulás után Kiprich József edző átszervezte a csapatát s a meccs végén felcsillant a remény, amikor egyenlített a vendéggárda, ám nem sikerült újabb gólt szerezni, így meg kellett elégedniük az egy ponttal.

Jók: Laki Z., ill. Tóth N., Tóth B., Baumgartner.

Márton Gábor: – Csapatom minden elismerést megérdemel, a második félidő alapján könnyedén nyernünk kellett volna.

Kiprich József: – Az első félidőben harminc percig jól játszottunk, de ötperces megingásunkat kihasználták a hazaiak. A második félidőben hiába nyomtunk, nem tudtunk fordítani.

Győri ETO B–Kaposvölgye 3–1 (0–1)
Győr, 200 néző. V.: Kiss N.

ETO B: Nacsa – Kálmán, Nyári, Paget (Bieder), Czeitler, Dömötör (Horváth G.), Kis Sz., Nyitrai, Molnár T., Varga T., Simon (Miklós V.).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Kaposvölgye: Héger – Jámbor, Szilasi, Burai (Királyvári), Székesi, Duba, Andrejcsik, Surányi (Fekete Á.), Kovács I., Oszvári (Horváth D.), Sowunmi. Edző: Nagy Tibor.

Gsz.: Czeitler, Kiss Sz., Varga T., ill. Andrejcsik.

23. p: A hazai védők sorozatos hibái után Andrejcsik volt eredményes. 0–1.
50. p: Czeitler 20 méteres lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–1.
57. p: Miklós V. beadását Kis Sz. fejelte a hosszú sarokba. 2–1.
85. p: Ismét Miklós V. ment el a bal oldalon, beadása után Varga T. fejelt a kapu közepébe. 3–1.

A mérkőzés elején rögtön támadólag lépett fel a fiatal hazai csapat. Sorra dolgozták ki a helyzeteket, de a jobbnál is jobbat kihagyták, míg a vendégek egy pontja után eredményesek voltak. A második félidőben is sorra dolgozta ki a helyzeteket a Győr, és ebből három nagyon szép gólt lőttek és gólarányt is javíthattak volna a csak a védekezéssel törődő vendégekkel szemben.

Jók: Nyári, Czeitler, Kis Sz., Miklós V., ill. Héger, Szilasi, Kovács.

Klement István: – Mindenképpen dicséretes, ahogy megfordítottuk a mérkőzést a kilenc emberrel védekező Kaposvölgyével szemben.

Nagy Tibor: – Egy jó csapattól úgy kaptunk ki, hogy a kényszerű cserék után az egyértelmű volt.

• 2. dogosrobi 2011. május 23. 12:57
    „Nem is akkar a Gyirmot feljutni!!!!!!!!”
  • 1. Tudós-1 2011. május 23. 12:23
    „A Gyirmótnak harmadszorra sem fog sikerülni!!! Hiába volt a nagy v.......és!”

Győzelemmel zárta a bajnokságot a Győr: ETO FC-Kaposvár 2-0

Győzelemmel zárta a labdarúgó NBI 2010/2011-es idényét a Győri ETO FC. Csertői Aurél csapata az… Tovább olvasom