2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 13°C Még több cikk.

NBII: szünet után ébredt fel a bajnok

Labdarúgás - A listavezető, és bajnoki címvédő Gyirmót SE hátrányból fordított, és nyert a Budaörs ellen.
Gyirmót–Budaörs 3–1 (0–1)
Gyirmót, 400 néző. V.: Kiss N.

Gyirmót: Boros – Pirka, Böjte, Kiss Zs., Szabó Cs., Nagy L. (Homonyik), Polyák (Tóth N.), Horváth R., Baumgartner, Lajtos, Laki.
Edző: Kiprich József.

Budaörs: Kozma – Pleván, Trampler, Lalusz, Tüske, Papp (Schafranek), Varga D. (Nagy R.), Mihályi, Hegedűs, Csillag (Pálinkás), Farkas.
Edző: Lucsánszki Tamás.

Gsz.: Baumgartner (2), Lajtos, ill. Csillag.

31. p: Csillag vette észre, hogy Boros kint áll a kapujából, s jó 30 méterről kapura emelt, s a labda a jobb felső sarokba hullott. 0–1.
62. p: Trampler kezezéséért ítélt büntetőt Kiss játékvezető. A 11-est Baumgartner a jobbra mozduló Kozma mellett higgadtan a bal alsó sarokba lőtte. 1–1.
65. p: Laki ugratta ki a jobb oldalon Lajtost, akinek lövésébe Trampler beleért, így a labda az elvetődő kapus felett a jobb sarokban kötött ki. 2–1.
75. p: Nagy L. mesteri labdával indította Baumgartnert, aki 30 méteres labdavezetés után a jobbösszekötő helyéről, 15 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 3–1.

Az elmúlt bajnokság izgalmas zárómérkőzését – akkor a 93. percben lőtte Kozmér a bajnoki címet jelentő gólt – mostani ellenfelével játszotta a Gyirmót, így fokozott várakozás előzte meg a találkozót.
Az első 45 percet kihagyott hazai helyzetek, a másik oldalon egy okos helyzetfelismerés és vendégvezetés jellemezte. A Budaörs ekkor egyenrangú ellenfélként futballozott, a hátsó alakzat Trampler vezérletével jó hatásfokkal hárította a gyirmóti próbálkozásokat. A második félidőre Kiprich József a támadószekciót erősítve Tóth Norbertet állította be, bízva a csatár gólérzékenységében. Ha ő nem is, a társak háromszor be is találtak a vendégek kapujába.

Jók: Böjte, Kiss, Baumgartner, Nagy L., Lajtos, Laki, ill. Kozma, Lalusz, Farkas, Trampler.

Kiprich József: – A második félidő alapján megérdemeltük a győzelmet. Ekkor azt játszottuk, amit tudunk.

Lucsánszki Tamás: – Több volt ebben a mérkőzésben számunkra, de a fordulópontokból nem jöttünk ki jól.

Szigetszentmiklós–Győri ETO B 1–1 (1–1)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Ákos.

Szigetszentmiklós: Járvás – Király, Pénzes, Rédei, Ribi, Csepregi, Pintér, Csurka, Majoros (Bozsik), Makutima (Patkó), Tóth J. (Szécsi).
Edző: Rubold Péter.

ETO B: Sánta András – Dorogi, Nyári, Bieder, Vető, Kiss Sz. (Póti), Berde, Dinjar, Ato (Lortki-
phanidze), Csermelyi, Sánta Attila (Jäkl).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Csepregi, ill. Csermelyi.

15. p: Vető hibázott a 16-oson belül, a tőle elvett labdát Csepregi lőtte a jobb kapufa segítségével a hálóba. 1–0.
45. p: Kiss Sz. szögletét Csermelyi látványos mozdulattal fejelte a hazai kapuba. 1–1.

Kiváló játékvezetés mellett egy nagyon jó iramú mérkőzésen az utolsó percben a győri Berde eldönthette volna a találkozót, de kihagyta a kihagyhatatlant. A nagyon rossz minőségű műfüves szigetszentmiklósi pálya alkalmassága a másodosztályban megkérdőjelezhető.

Jók: Rédei, Csepregi, Pintér, ill. Sánta András, Nyári, Csermelyi.

Rubold Péter: – Jó mérkőzésen szereztünk pontot, de a végéről inkább nem mondanék semmit.

Klement István: – Jobban játszottunk, miénk volt a meccslabda is, de úgy látszik, mostanában döntetlenre vagyunk ítélve.

U20-as VB: sima vereség Hondurastól

Labdarúgás - Sima, 3-0-s vereséget szenvedett a magyar U20-as labdarúgó-válogatott az egyiptomi… Tovább olvasom