2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 5°C | 13°C Még több cikk.

NBII: Nyert a Gyirmót, ikszelt a DAC és az ETO B

Labdarúgás - Az Integrál-DAC hazai pályán nem bírt Ajka együttesével az NBII Nyugati csoportjának 8. fordulójában. A Gyirmót idegenben verte 2-1-re a Felcsútot, az ETO B 1-1-re végzett a Baja együttesével.

Felcsút - Gyirmót 1-2 (1-2)
Felcsút, 400 néző. V.: Bognár.
Gsz.: Kocsis, ill. Tóth N., Kovacsics.
Kiállítva: Pék (86.).
Felcsút: Farkas – Szekeres, Makrai, Trampler, Halászi (Bezerédi), Domján, Gálos (Vadász), Móri, Varga I., Pető, Kocsis. Edző: Szijjártó István.
Gyirmót: Boros – Pirka, Pék (Böjte), Kozmér, Szabó Cs., Ribi, Kiss Zs., Polyák (Németh L.), Baumgartner, Tóth N. (Nyári), Kovacsics. Edző: Kiprich József.

8. p: Kovacsics indította Ribit, aki Tóth N.-hez játszott, ő pedig a kapuba lőtt. 0–1.

20. p: Kocsis három gyirmóti védőn hámozta át magát, lövése a bal kapufáról pattant a hálóba. 1–1.

23. p: Tóth N. gyönyörű cselekkel indult meg a bal oldalon, két védőt hátrahagyva passzolt az érkező Kovacsicshoz, aki újra megszerezte a vezetést a Gyirmótnak. 1–2.

86. p: A 63. percben lecserélt Pék a kispadon megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető piros lappal elküldte a kispadról.

Jók: Kocsis, ill. Kovacsics, Ribi, Tóth N.,

Szijjártó István: – Csalódtam játékosaimban, de megyünk tovább.
Kiprich József: – Igazi rangadót játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, gratulálok a csapatnak.

Győri ETO FC B - Baja 1-0 (0-0)
Gyirmót, 200 néző. V.: Gyarmati II.
Gsz.: Dorogi, ill. Nagy E.
Győri ETO FC B: Molnár P. – Dorogi, Tóth M., Zámbó, Vető, Berde (Klement B.), Lappints (Kiss Sz.), Copa, Cseri, Gál A., Sánta (Frick). Edző: Klement István és Galambos Zoltán.
Baja: Viniczai – Sztojanovics, Mitasz, Gyenei, Rozsi, László, Trucz, Lógó, Roni (Hernádi), Nagy E., Kohány (Papp P.). Edző: Goretich Gábor.

66. p: A bajai Nagy E. megforgatta és lefutotta a győri Tóth M.-et és ballal a kapu bal oldalába lőtt. 0–1.

83. p: Kiegyenlített a hazai együttes. Kiss Sz. középre passzolt labdáját Dorogi lőtte a hálóba. 1–1.

Változatos első félidő után a második játékrészben egy védelmi hibából megszerezte a Baja a vezetést. Utána a hazaiak kettőzött erővel küzdöttek a győzelem megszerzéséért, de mivel a helyzeteik közül csak egyet értékesítettek, így meg kellett elégedniük a döntetlennel.

Jók: Dorogi, Vető, Cseri, ill. Viniczai, Sztojanovics, Nagy E.

Klement István: – Mint ahogy a győzelemnek és a vereségnek, a döntetlennek is vannak pozitívumai és negatívumai. Okosan kell ezeket értékelni.
Goretich Gábor: – A mai mérkőzésen a vezetésünknél győzelmi esélyünk volt, de a végén örültünk a döntetlennek is.

Integrál-DAC – FC Ajka 0-0
Labdarúgó NBII., Nyugati csoport, 8. forduló
Győr, 300 néző. V.: Kovács J.

Integral-DAC: Deli – Pásztor, Töltősi, Szabadfi, Fleischhacker – Lajtos (Vastag 61.), Szűcs (Csikós 76.), Müller, Sarus (Gál B. 46.) – Laki, Bali Vezetőedző: Lengyel Ferenc

FC Ajka: Grőber – Badics, Subicz, Pákai, Hornyák – Imre (Szöllőskei 74.), Manganelli, Gunther (Pávlicz 90.), Szabó L. (Hujber 86.)– Mihalecz, Csörnyei Vezetőedző: Artner Tamás

Az első félidőnél lényegesen gyengébb szinvonalú második játékrészben helyzetek ugyan voltak, de a gól hiányzott. Jó hír, hogy a Gyirmót nyert Felcsúton 2-1-re, Tóth N., és Kovacsics találataival.

90. perc: Gunther helyére Pávlicz jön a vendégeknél. Ez már csak az időhúzásra jó. Vége a meccsnek. Nem esett gól a találkozón.

85. perc: Laki és Gál kényszerítőzött az Ajka kapuja előtt. Gál estében lőtt 12 méterről. Grőber hárított.

81. perc: Szabó Levente vállalta be a kapura lövést 18-ról. Delitől megint kellett a bravúr. A bal alsóból kaparta ki a labdát.

78. perc: Mihalecz indította a jobb oldalon Szöllőskeit, aki a tizenhatoson belülről kapásból lőtt. Deli nagyot védett.

77. perc: Csörnyei csavart 16 méterről a jobb felső sarok mellé.

76. perc: DAC-csere: Szűcs helyére érkezik Csikós.

74. perc: Cserél az Ajka. Imre Jánost Szöllőskei Péter váltja.

66. perc: A DAC védők csaknem összehoztak egy gólt az ellenfélnek. A kék-fehérek kétszer is eladták a labdát a saját tizenhatosuk előtt. Mihalecz közeli lövését végül Deli védte.

61. perc: Cserél a DAC. Lajtos helyett jön Vastag.

A Gyirmót a Felcsút otthonában játszik. Az a találkozó is 16 órakor kezdődött. Kiprich József együttese továbbra is 2-1-re vezet.

53. perc: Bali lépett ki a védők közül, majd éles szögből 5 méterről lőtt. A rövid sarokra tartó labdát Grőber ütötte ki.

52. perc: Jobb oldali szöglet után Subicz fejelt fölé 5 méterről.

48. perc: Gál Bence megint távolról lő. Ezúttal a védőkről pattant ki a labda.

46. perc: A szünetben cserélt Lengyel Ferenc, a DAC vezetőedzője. Sarus helyére Gál Bence érkezett, és első labdaérintéséből majdnem gólt szerzett. A 18 méteres lövését Gröber védte.

45. perc: Vége az első játékrésznek. Közepes iramú meccs, helyzetekkel, de eddig gól nélkül.

44. perc: Szerencséje volt a DAC-nak. Mihalecz passza után Manganelli lőtt 6 méterről a felső lécre.

43. perc: Müller 20 méteres szabadrúgását fogja Gröber.

40. perc: Tüzijáték az Ajka kapuja előtt. Volt benne kapáslövés, fejes, majd Bali befejezése, ami elakadt a védőkben.

33. perc: Az eddigi legnagyobb DAC-ziccerből nem lett gól. Laki beádása után, a hosszúról Müllert tette le lövésre a labdát Lajtosnak, aki 12 méterről fölé bombázott.

31. perc: A DAC kapuja előtt Csönyei és Imre zavarták egymást, így kapura lövés helyett hangos nevetés a nézőtéren...

A Gyirmót ugyanebben az időpontban kezdett a Felcsút vendégeként. Kiprich József csapata Tóth Norbert és Kovacsics találataival vezet 2-1-re.

27. perc: Laki szögletét középre fejelte ki az egyik védő. Pásztor kapásból küldte kapura a labdát. Gröber könnyedén védett.

24. perc: Mihalecz próbálkozott egy erős jobblábas kapuralövéssel. Kevéssel ment mellé.

23. perc: Fleischhacker fűzte be a bal oldalon Badicsot. Középre passzolt Sarus elé. Gyenge volt a lövés.

21. perc: Bali ugratta ki a leshatáron Lakit. Gröber jól jött ki a kapujából és megelőzte a DAC csatárát.

20. perc: Az utóbbi percekben az Ajka irányít. A középpályán fölényben van a vendég csapat.

14. perc: Csaknem negyed órát kellett várni az első ziccerre. Szabó Levente szólózott, majd lőtt 18 méterről. A labdát Deli vetődve szedte ki a bal alsóból. A szöglet után Csörnyei fejese akadt el Sarusban.

5. perc: A találkozón eddig komolyabb helyzet nélkül telt. Mezőnyjáték, nagyrészt a pálya közepén. Legnagyobb bánatunkra esélyünk sincs arra, hogy- akár jegyzőkönyv alapján- felismerjük az Ajka játékosait. A mezen egyszerüen láthatatlan a számozás...

A DAC kék-fehér, a vendég Ajka zöld-fehér szerelésben lép pályára. A találkozót Kovács J. Zoltán vezeti.

A DAC a Deli- Pásztor, Töltősi, Szabadfi, Fleishhacker- Lajtos, Szűcs, Müller, Sarus- Bali, Laki összeállításban kezd.

Az Ajka együttese a Grőber- Badics, Subicz, Pákai, Hornyák- Manganelli, Gunther, Imre, Szabó L., Mihalecz, Csörnyei tizeneggyel kezdi a meccset.

Felcsút–Gyirmót (16 óra)

Felcsúton rendezik ma a csoport rangadóját, ahol a tabellát vezető Gyirmót játszik a jelenleg második hazai csapattal.

„Rangadó lesz a javából, ami után jó lenne, ha továbbra is mi vezetnénk a tabellát"– fogalmazta meg elvárását Kiprich József, a gyirmótiak szakvezetője. Az edző szerint rendkívül erős gárda az ellenfél, de nem kell félteni a Gyirmótot, amely szintén jó csapat, még ha az eltiltott Nagy L. és a sérült Radics, Burányi és Pápai nem is játszhat a találkozón.

A Gyirmót tervezett összeállítása: Boros – Pirka, Pék, Kozmér, Szabó Cs., Ribi, Kiss Zs., Baumgartner, Polyák (Németh L.), Kovacsics, Tóth N.

Integrál-DAC–Ajka (16 óra)

A kék-fehérek ma ismét odahaza futballozhatnak, Lengyel Ferenc edző pedig abban bízik, hogy az elmúlt fordulóhoz képest a jó játék ezúttal eredményességgel is párosul.
„Ajkán új edző ül a kispadon, s ilyenkor minden játékos bizonyítani szeretne. Ezt kell nekünk megakadályozni" – tette hozzá a szakvezető. Ludánszki még eltiltott, Pásztor, Barics és Hegedűs sérült.

A győriek kezdő tizenegye: Deli – Csikós, Töltősi, Szabadfi, Fleishhacker, Lajtos, Müller, Szűcs, Sarus, Laki, Bali.

Győri ETO FC B–Baja (vasárnap, 16 óra)

Lelátója építése miatt ismét Gyirmóton játszik a Rába-partiak másodosztályú együttese. Klement István edző elmondta, eddig jól szerepeltek a „kölcsönpályán", reméli, ezúttal is így lesz. A bajaiak teljesítménye ingadozó, s le kell őket győzni.

A zöld-fehérek várható kezdőcsapata: Molnár P. – Dorogi, Szemerey, Zámbó, Vető, Kiss Sz., Berde, Lappints, Sánta, Cseri, Gál A.