2017. 12. 12. kedd - Gabriella 6°C | 14°C Még több cikk.

NBII: Mi történt? Kikapott a Gyirmót a Tatabányától

A Gyirmót meglepetésre kikapott a Tatabányától hazai pályán a 26. fordulóban, így már csak 1 pont az előnye a feljutásért harcoló Péccsel szemben.
Gyirmót–Tatabánya 2–3 (1–1)
Gyirmót, 400 néző. V.: Garcia.

Gyirmót: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Kiss Zs. (Homonyik), Tóth B., Baumgartner (Polyák), Nagy L. (Tóth N.), Weitner, Laki.
Edző: Kiprich József.

Tatabánya: Dombai A. – Almási, Farkas V., Simkó (Bencze), Megyesi, Kovács I., Vass N., Tóth Z. (Dombai V.), Deme, Bozsik (Kocsis), Farkas J.
Edző: P. Nagy László.

Gsz.: Baumgartner, Weitner, ill. Farkas J. (2), Bozsik.

Kiállítva: Almási (92.).

A két csapat őszi összecsapásán sima négygólos vendéggyőzelem született a bányászvárosban, így a gyirmóti fellépésen is az élvonalba igyekvő hazaiak voltak az esélyesek. Ennek megfelelően magához ragadta a kezdeményezést a kék-sárga alakulat, és bő negyedóra elteltével Baumgartner 11-esével a vezetést is sikerült megszereznie. Ezután érthetetlen fordulat állt be a mérkőzésen, ugyanis a Gyirmót játékát a kevés elképzeléssel szőtt támadások, a sok pontatlanság és mindezek vonzataként a kevés helyzet jellemezte. Az idő múlásával egyre jobban dominált a masszív védekezésből induló kontrajátékra építő Tatabánya, amely még az első játékrészben egalizálta az eredményt.
Szünet után egy negyedórás rémálom átélője volt a Gyirmót, ugyanis a rendkívül taktikusan futballozó vendégek kétszer is bevették Deli kapuját, aki a gólok ellenére parádés védéseivel tartotta életben csapatát. A cserékkel frissített hazaiak tovább próbálkoztak rohamozni, és Weitner gólját követően még visszajött a remény, de ezen a napon a helyenként látványosan kontrázó vendégekkel szemben nem sikerült érvényesíteni a papírformát, így a hátralévő négy fordulóban nagyon nehéz dolga lesz a győzelmi kényszerben futballozó Gyirmótnak, amelynek már csak egy pont az előnye az üldöző pécsiekkel szemben. Még egy botlás már az élvonalbeli álmokat is szertefoszlathatja.

Jók: Deli, ill. Deme, Bozsik, Farkas J.

Kiprich József: – A találkozó elején el kellett volna döntenünk az összecsapást. Fordulás után a Tatabánya jobban futballozott, és megérdemelten győzött. Megnehezítettük a sorsunkat.

P. Nagy László: – Az első félidőben megfogott minket a Gyirmót, de az egyenlítésünk után sikerült rendezni a sorokat. A szünet után örömfocit nyújtottunk.

Baja–Győri ETO FC B 3–0 (2–0)
Baja, 300 néző. V.: Fajkusz.

Baja: Herbert – Szauter, Császár, Forgács, Burucz, Domokos (Lógó), Micskó, Nagy E., Balázs (Csordás), Fröhlich (Szöllősi), Varga Z.
Edző: Bognár György.

ETO B: Nacsa – Kálmán, Nyári, Nagy Á., Czeitler, Dömötör (Horváth G.), Kis Sz., Nyitrai, Molnár T., Miklós V. (Markó Á.), Sharashenidze (Simon). Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Fröhlich, Nagy E., Micskó.
Kiállítva: Nagy Á. (83.).

37. p: Hazai szöglet után a lepattanó labdát Fröhlich 5 méterről lőtte a hálóba. 1–0.
44. p: Nagy E. a tizenhatoson belül látványosan elesett, a játékvezető, aki az esettől 3 méterre állt, továbbengedte a játékot, majd a 25 méterre álló asszisztens jelzésére meglepetésre büntetőt ítélt. A tizenegyest Nagy E. értékesítette. 2–0.
83. p: Nagy Á. túl szigorúan megkapta második sárga lapját, ezért Fajkusz kiállította.
85. p: Hazai szöglet után a kipattanó labdát Micskó 20 méterről lőtte a jobb felső sarokba. 3–0.

A hosszú utazás és a lehangoló környezet ellenére a fiatal vendégcsapat kezdte jobban a mérkőzést. A labdát szinte csak a vendégek birtokolták és csak a gól hiányzott a játékukból. A hazaiak szinte a semmiből, egy lepattanó szöglet után szereztek vezetést, majd egy ritkán látható döntés után még a szünet előtt megduplázták vezetésüket. A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, de a vendégek a kihagyhatatlant is kihagyták, majd a már emberelőnyben játszó hazaiak egy látványos góllal biztosították be a győzelmüket.

Jók: Micskó, Nagy E., Fröhlich, ill. Nyári, Kis Sz., Nyitrai.

Bognár György: – Időnként jó játékkal nyertünk.

Klement István: – Két fordulópont volt a mérkőzésen. Kettő-nullánál nagy helyzetet hagytunk ki, a másik eset pedig a kiállítás volt.

• 2. Tudós-1 2011. május 16. 11:56
    „1./
    "Mi történt? Kikapott a Gyirmót a Tatabányától"
    Nem történt semmi, csak ezt a meccset nem tudta sikerdíjjal befolyásolni a Gyirmót. Most ezzel meleg lett a pite.
    A Pécs kétszer otthon játszik, a Gyirmót pedig még találkozik a Videoton II-vel Szf.váron. De lehet, hogy az a cél, hogy miképp lehet elveszíteni egy első helyet?
    2./
    Kedves István! A mérkőzés igaz hogy 90 percből áll, de hiteltelennek érzem azt a megállapításodat, miszerint két fordulópont volt.
    Az első a 2-0 után kihagyott helyzet. Miért nem volt több helyzet?
    A Nagy Á. 83.p-ben történő kiállítása mi módon volt, lehetett fordulópontja a mérkőzésnek ezekután?
    Bölcsebb lenne a játékosokban keresni a hibákat és nem más "külső körülményben".”
  • 1. klotzild 2011. május 16. 11:52
    „gondolom a pécs megvette a feljutást....”