2018. 08. 15. szerda - Mária 19°C | 28°C Még több cikk.

NBII: kikapott a Gyirmót, ikszelt az ETO B

A labdarúgó NBII Nyugati csoportjának 9. fordulójában Szigetszentmiklóson kapott ki a Gyirmót. Az ETO B hazai pályán játszott 2-2-t a BKV Előre SC-vel.
Szigetszentmiklós TK - Gyirmót FC 3-1 (0-1)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Bede.

Szigetszentmiklós: Balikó – Csák, Pomper, Szamosszegi, Szamosi, Zsömlye (Csurka), Pintér, Csepregi (Király), Majoros, Madar, Tóth M. (Bonifert).
Edző: Borsos Vilmos.

Gyirmót: Boros – Kiss Zs., Böjte, Tóth B., Szabó Cs., Czanik (Lajtos), Baumgartner, Horváth R., Varga L. (Tóth N.), Laki, Weitner.
Edző: Kiprich József.

Gsz.: Majoros, Király, Csurka, ill. Weitner.

5. p: Kiss Zs. vágott előre egy labdát Lakihoz, de őt a hazai kapus a 16-oson kívülre futva szerelte.
16. p: Egy felívelt labdánál Weitner maradt egyedül, de óriási helyzetben Szamosszegi mentett előle.
25. p: Horváth R. ugratta ki saját térfeléről Weitnert. Ő lefutotta a védőket, majd egy lövőcsellel elfektette a kapust és a hálóba emelt. 0–1.
44. p: Varga L. keresztbe passzolt Baumgartner elé, aki 16 méterről a jobb oldalról a felső kapufát találta telibe.
54. p: Majoros lőtt 17 méterről a bal alsó sarokba. 1–1.
80. p: Laki 16 méteres lövését védte bravúrral a hazai kapus.
85. p: Szamosi jobb oldali szögletét Király vágta a hálóba. 2–1.
87. p: Csurka váratlanul lőtt kapura 18 méterről és a labda a jobb alsó sarokba vágódott. 3–1.

Jól kezdte a Gyirmót a mérkőzést, sorra dolgozta ki a veszélyes helyzeteket a vendégcsapat. Ekkor úgy nézett ki, hogy sima lesz a mérkőzés, Weitner viszonylag hamar meg is szerezte a vezetést, és ha Baumgartner jobban céloz, nagyobb lett volna az előny. A második félidőben már többet támadott a hazai csapat, gyorsan ki is egyenlített a Szigetszentmiklós. Kiegyenlítetté vált  a játék, ám ha jobban koncentrál a Gyirmót, így is döntetlent érhetett volna el.

Borsos Vilmos: – A második félidőben mutatott játék alapján megérdemelt a győzelmünk.

Kiprich József: – Saját magunkat vertük ma meg. Ha az első félidőben berúgjuk a helyzeteinket, akkor sima a mérkőzés. Ezek a helyzetek kimaradtak és ez természetesen megbosszulta magát.

Győri ETO B–BKV Előre 2–2 (2–1)
Győr, ETO Park, 300 néző. V.: Erdős.

ETO B: Nacsa – Nagy Á., Bieder, Eugene, Totadze, Briones, Berde, Kiss Sz. (Paget), Simon (Varga T.), Ahjupera, Sharashenidze.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

BKV Előre: Vezér – Miklósvári, Selei (Sebestyén), Csikós, Mayer, Fazakas (Varga E.), Nagy A., Cseri (Merczel), Baranyai, Makrai, Csopaki.
Edző: Soós Imre.

Gsz.: Berde, Sharashenidze, ill. Selei, Baranyai.

8. p: Gyorsan megszerezte első gólját az ETO B: Kiss Sz. szöglete után Berdéé volt a hazaiak vezető gólja. 1–0.
19. p: Egy lepattanó lövés után az elöl ragadó Selei egyenlített. 1–1.
23. p: Simon visszapasszolt labdáját Sharashenidze továbbította a vendégek kapujának bal oldalába. 2–1.
58. p: Egy vendégszöglet után a Nacsa kezéből kipattanó labdát Baranyai lőtte a kapus kezével együtt a hazaiak hálójába. 2–2.
87. p: Sharashenidze lépett ki a védők között, senkitől sem zavartatva, egyedül vezette a kapusra a labdát, melyet a végén Vezér kezébe vezetett.

A mérkőzésen kétszer is vezetést tudtak szerezni a hazaiak, első góljuk egy tudatos, begyakorolt szögletvariáció után esett, míg a második egy remekül kidolgozott támadás után született. Ezzel ellentétben a BKV Előre első gólja egy lepattanó labda utáni lövésből esett, míg a második egy erősen véleményes szituáció után – az ellenfél játékosa megrúgta a kirúgást végző hazai kapust – született, ám a játékvezető megadta ezt a találatot is. A mérkőzés nagy iramára volt jellemző, hogy volt olyan vendégjátékos, aki már a 75. percben begörcsölt, le is kellett cserélni. A játékvezető az egész mérkőzésen engedte a BKV Előre durva, néha alattomos játékát, illetve szemet hunyt a sokszor már a közönség idegeit is borzoló színészkedés fölött.

Összességében jó iramú mérkőzésen a hazaiak végig irányították a találkozót, Sharashenidze révén győzelmet szalasztottak el, így a BKV Előre nagy szerencsével szerzett egy pontot, míg a hazaiak vesztettek kettőt.

Jók: Nagy Á., Bieder, ill. Makrai, Csopaki.

Klement István: – Ma csak egy támadócserénk volt, és ez meg is látszott a végeredményen.

Soós Imre: – Harcos mérkőzésen a végén örülhettünk a döntetlennek.

• 2. poto 2010. október 10. 11:49
    „Nekem nem.
    Mi lesz így Kipu?”
  • 1. barcelona 2010. október 10. 04:44
    „Szerencsére több fogadóirodában lehetett tippelni az eredményre.Nekem bejött.Köszi GYIRMÓT”