2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

NBII: két csapat, egy pont

Labdarúgás - A Labdarúgó NB II Nyugati csoportjának első tavaszi fordulójában kikapott a DAC, döntetlent játszott az ETO B.

NB II, Nyugati csoport

Pécsi MFC - Integrál-DAC 2-0 (2-0)
Pécs, 1200 néző. V.: Bognár.
Gsz.: Wittrédi, Horváth Zs.

Pécs: Herbert – Nagy J., Szabados, Wittrédi (Nagy O.), Sipos, Lantos, Koplárovics, Schrancz, Présinger, Horváth Zs., Berdó (Szalai T.). Edző: Róth Antal.

DAC: Somogyi – Meggyes, Harris (Lajtos), Hegedűs, Wilson, Müller, Ludánszki, Simpson, Czár, Bedenikovic (O’Connor), Homonyik. Edző: Marko Maschke.

14. p: Egy jobb oldali pécsi beadást követően Horváth Zs. a védőket megelőzve a rövid sarokba emelt. 1–0.

34. p: Ludánszki saját kapujától 25 méterre szabálytalankodott, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgásból Wittrédi óriási gólt lőtt a győri kapu bal felső sarkába. 2–0.

Nagyon jól előkészített pályán a nagy erővel tomboló szél a hazai csapatot segítette. Az első tíz percben folyamatosak voltak a pécsi támadások, a vendégek főleg védekeztek, egy-két kék-fehér kontratámadás lesen akadt el. Már pécsi vezetésnél, a 23. percben Somogyi bravúrja kellett, hogy ne legyen kettő a hazaiak előnye, majd Simpson egy szép csel utáni nagy lövését tenyerelte fölé a hazai kapus.

A folytatásban az időjárás még rosszabbra fordult, eleredt az eső. A győri gárda a szünetben cserével próbált frissíteni, ennek eredményeként támadóbb szellemben is kezdte a második félidőt. Állandó nyomás alatt tartotta a pécsi kaput, ám gólveszélyt nem jelentettek a támadások. A félidő közepén úgy tűnt, hogy a Pécs megelégedett az eredménnyel, a DAC viszont nem tudott igazán gólveszélyes helyzetet kialakítani.

Később Somogyinak kétszer is bravúrra volt szüksége, hogy a kinyíló védelem mellett megvédje csapatát további góloktól. A DAC aztán erőfölénybe került, amit sajnos nem sikerült gólokra váltani, így a Pécs teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Jók: Horváth, Szabados, Lantos, Wittrédi, ill. Czár, Hegedűs, Simpson.

Róth Antal: – Örülök a megérdemelt győzelemnek, amit egy rendkívül jól szervezett csapat ellen sikerült megszereznünk.
Marko Maschke: – A mérkőzésen a Pécs megérdemelten nyert, csapatomtól nem kaptam vissza az elvárt játékot.

Százhalombatta - Győri ETO FC B 1-1 (0-1)
Százhalombatta, 100 néző. V.: Király.
Gsz.: Móra, ill. Kiss Sz.

Százhalombatta: Folszmann – Pásztor, Vass, Móra, Gyurkovics, Bakó (Gábor), Bozsik, Szabó Z. (Disztl), Lannert, Havrán, Patkó (Janovics). Edző: Gálvölgyi István.

ETO B: Filipánics – Dorogi, Nyári, Supic, Vető, Kiss M. (Planéta), Berde, Kiss Sz., Pákolicz (Klement B.), Csermelyi, Sánta (Teimuraz). Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

30. p: Pákolicz remek cselek után passzolt Kiss Szabolcshoz, aki ballal kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1.

88. p: Havrán látványosan átesett a labdán úgy, hogy senki nem ért hozzá. Az így megítélt szabadrúgást Móra a szétugró sorfal között lőtte a vendégek hálójába. 1–1.

Nagyon mély talajú pályán, orkánerejű szélben az első félidőben a vendégek, míg a másodikban a hazaiak játszottak fölényben, de a végén a játékvezető hathatós segítsége kellett a hazai pontmentéshez.

Jók: Móra, Bozsik, Havrán, ill. Filipánics, Nyári, Berde.

Gálvölgyi István: Az irreális időben lejátszott mérkőzésen a végén minden jó, ha a vége jó.

Klement István: Az irreális körülmények miatt nem tudtunk folyamatosan játszani és ez az ellenfélnek kedvezett.

Davis-kupa: párosban szépítettünk a bolgárok ellen

Győr - A Varga Róbert, Bardóczky Kornél kettős szombaton nagy csatában, öt játszmában nyert a Grigor… Tovább olvasom