2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

NBII: Idegenben nyert a Gyirmót, a DAC megverte az ETO-t

Labdarúgás - Négy kiállítás, egy gól, küzdelmes meccs. A Gyirmót Tóth Norbert találatával verte 1-0-ra idegenben a Dunaújvárost. A győri városi rangadón a DAC 2-1-re nyerni tudott az ETO B csapata ellen.
Dunaújváros FC – Gyirmót SE 0–1 (0–0)
Dunaújváros, 300 néző. V.: Janitz Gergő.
Dunaújváros: Kálmán – Szabó (Nagy A.), Jordan, Pénzes, Facskó T., Facskó B., Schott, Förhlich, Heffler (Drozdik), Nagy, Simson. Edző: Nagy Tibor.
Gyirmót: Boros – Pirka, Pék (Böjte), Kozmér, Szabó, Ribi (Pápai), Nagy, Polyák, Horváth (Kiss), Kovacsics, Tóth. Edző: Kiprich József.
Gsz.: Tóth N.
Kiállítva: Nagy A. 53. p, Simson 72. p., ill. Nagy L. 53. p., Böjte 72.

Polyák a jobbösszekötő helyéről tanári labdát adott Tóth Norbertnek, aki laposan kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1.

Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapatnak adódtak helyzetei, de a Gyirmót mezőnyfölényét gólra váltotta.

Jók: Simson, ill. Boros, Szabó, Kozmér, Tóth.

Nagy Tibor: – Ki-ki meccset játszottunk az éllovassal, mi sem értjük a kiállításokat.
Kiprich József: – Gratulálok a csapatnak, hogy kilencven percig tudott küzdeni, kiállításokat csak a bíró értette.

Integrál-DAC - Győri ETO FC B 2-1 (2-1)

Győr, 800 néz. V.: Bognár.
Gsz.: Bali (2), ill. Csermelyi.
Kiállítva: Lajtos (50.), ill. Kovács Z. (70).
Integrál-DAC: Deli - Pásztor, Töltsi, Szabadfi, Fleischhacker, Szűcs, Lajtos, Sarus (Csikós), Müller, Bali (Vastag), Laki (Mörtel). Edző: Lengyel Ferenc.
Győri ETO FC B: Molnár P. - Szemerey, Kovács Z., Eugene, Dorogi, Pákolicz, Kiss M. (Kiss Sz.), Vet (Gál A.), Varga L., Cseri, Csermelyi. Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

24. p: Müller hosszú indítását Sarus emelte át remek ütemben a kifutó kapuson és az érkező Bali közelről a hálóba fejelt. 1-0.
40. p: Pákolicz húzott el a bal oldalon szép cselekkel, beadását Csermelyi pár lépésről lőtte a hálóba. 1-1.
45. p: Laki éles jobb oldali szabadrúgását Molnár csak kiütni tudta, végül Bali közelről fejelt a léc alá. 2-1.
50. p: Lajtos megkapta második sárga lapját is, ezért a játékvezető kiállította.
70. p: Kovács Z.-t utánrúgásért a játékvezető piros lappal jutalmazta.

Küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen a hazai pályán szereplő Integrál-DAC megérdemelten győzött a városi rangadón, amely nagy küzdelmet és színvonalas, jó játékot hozott.

Jók: Bali, Sarus, Szabadfi, Töltsi, ill. Cseri, Kiss Sz.

Lengyel Ferenc: - Presztízs jellegű mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.
Klement István: - Számunkra a másodosztály eszköz és nem cél, a mai mérkőzésen ez különösen így volt.

A hatodik forduló után a Budafok vezeti 13 ponttal a bajnoki tabellát, második azonos pontszámmal a Gyirmót. Harmadik helyen áll 11 ponttal az Integrál-DAC, negyedik a szintén 11 pontos Felcsút, az ötödik 10 ponttal a Győri ETO FC B csapata.

• 3. i.kovacs 2008. szeptember 15. 20:38
    „Game-nak üzenem!
    Ott voltam a mérkőzésen!
    Nem dumálok, csak az igazat mondtam el, mégha fáj is a Horváth családnak!!!!”
  • 2. game 2008. szeptember 15. 08:14
    „Ott voltál a eccsen?
    Ha nem voltál ott ne dumáljál, ha meg ott voltál akkor csak az irigység beszél belőled, mert egy ép eszű ember mégha nem is szereti a focit láthatta hogy egy kezdő bírő töketlenségében nem tudott mást kitalálni mint pirosat mutatni!
    Ilyen szituációkért soha nem ad egy bíró sem egyből pirosat!
    Mindkét oldalon jogatlanok voltak a pirosak! Ilyen kezdő töketlen bírót TILOS lenne engedni vezetni!”
  • 1. i.kovacs 2008. szeptember 14. 16:13
    „Úgylátszik a Kiprich Úr is lesüllyedt a Horváth testvérek szinvonalára!
    A kiállítások a szabályok szerint jogos volt.”

NB III.: a 92. percben nyerték meg a lipótiak

Labdarúgás - Az MTE 1904 hazai pályán döntetlent játszott. A többi megyei csapat idegenben lépett… Tovább olvasom