2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

NBII: hat gól és döntetlen az ETO B meccsén

Ezer néző előtt játszott színvonalas mérkőzést Tatabyányány a Győri ETO FC B. Hazai pályán nyert a Gyirmót.
Gyirmót–Kaposvölgye 3–0 (3–0)
Gyirmót, 500 néző. V.: Oláh.

Gyirmót: Boros – Kiss Zs., Böjte, Kozmér, Szabó Cs., Homonyik (Czanik), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. (Polyák), Laki, Weitner (Tóth B.).
Edző: Kiprich József.

Kaposvölgye: Horváth L. – Pintér L., Vaskó, Menyhért, Fellai, Dóczi (Balogh L.), Da Silva, Huzmi (Kalmár), Ato, Ivusza (Mamuquita), Shevel. Edző: Horváth Lajos.

Gsz.: Nagy L., Homonyik, Laki.

26. p: Weitner a középen érkező Nagy elé passzolt, aki 10 méterről a hálóba lőtt. 1–0.
33. p: Laki kipattanójára Homonyik érkezett és közelről a hálóba lőtt. 2–0.
43. p: Homonyik a 16-oson belül önzetlenül középre passzolt, Laki becsúszva a kapu bal alsó sarkába lőtt. 3–0.
56. p: Laki passzolt Homonyik elé, akit egy csel után a vendégvédő Vaskó felvágott – tizenegyes. Baumgartner végezte el a büntetőt ám a lövést a vendégek kapusa hárította.
78. p: A vendég 16-os vonalán belül buktatták Lakit, ez is tizenegyes. A büntetőhöz Kozmér állt oda, de gyatra lövését a vendégkapus védte.

A hazai együttes már az első félidőben eldöntötte a meccset, a folytatásban még a két elhibázott büntető is belefért.

Boros Lukács, megbízott edző: – Egy szervezetten, jól játszó ellenféllel szemben már az első félidőben eldöntöttük a találkozót.

Horváth Lajos: – Nagyon fiatal juniorcsapatunk az első félidőben elkövette azokat a gyermeteg hibákat, amiket a hazaiak könyörtelenül kihasználtak.

Tatabánya–Győri ETO B 3–3 (2–3)
Tatabánya, 1000 néző. V.: Kovács J.

Tatabánya: Németh V. – Vass, Bencze, Simkó, Köntös (Módi), Szalai, Kovács I. (Dombai V.), Farkas, Deme, Kocsis D. (Farkas J.), Folmer. Edző: Herédi Attila.

ETO B: Sánta – Nagy Á., Berde, Bieder, Föglein (Kálmán), Kiss M., Copa (Paget), Dinjar, Cetkovic, Bouguerra, Horváth G. (Simon).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Folmer (3), ill. Buoguerra, Cetkovic, Dinjar.

7. p: Horváth G. beadása után Bouguerra volt eredményes. 0–1.
9. p: Dinjar beadását Bouguerra fejelte a hazai kapuba, de sem a játékvezető, sem az asszisztense nem látott gólt.
23. p: Bouguerra beadása után Cetkovic kapásból lőtt a hazaiak kapujába. 0–2.
27. p: Gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás után Föglein elaludt, Szalai lövése Sántáról kipattant, melyet Folmer lőtt a hálóba. 1–2.
35. p: Szöglet utáni kavarodás után Folmer talált a hálóba. 2–2.
40. p: Dinjar 25 méterről látványos gólt lőtt a hazaiak kapujába. 2–3.
44. p: Dinjar lépett ki a hazai védők közül, látványos emelése a kapufáról kifelé pattant.
58. p: Jobb oldali beadás után a kivetődő Sántáról kipattant a labda, melyet Folmer lőtt a vendégek hálójába. 3–3.

Az osztály színvonalát meghaladó, nagyon jó mérkőzést játszott a két jól felkészített csapat. A mérkőzés elején az ETO eldönthette volna a mérkőzést, ha a nagy helyzeteit berúgja, illetve a játékvezető megadja Bouguerra teljesen szabályos fejes gólját. Ezután feljöttek a hazaiak és a vendégek bal oldali védelmét kétszer megverve egyenlítettek. Ezután Dinjar bombagóljával ismét a győrieknél volt az előny. A második félidőben a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért és ha egy szerencsés góllal is, de kiegyenlítettek és beállították a végeredményt.

Jók: Szalai, Deme, Folmer, ill. Binjar, Bouguerra, Horváth G.

Herédi Attila: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy jó ellenféllel, és úgy gondolom, igazságos pontosztozkodás született.

Klement István: – Úgy vélem, nem okoztunk csalódást, sőt, jól népszerűsítettük a futballt ország-világ előtt.

NBIII: ötöt lőtt a Lipót

A Lipót, a Soproni VSE, és az MTE 1904 is győzelemmel zárta a 4. fordulót. Tovább olvasom