2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NBII: Gyirmót-ZTE B 1-0

Labdarúgás - Továbbra is a tabella élén áll a Gyirmót a Nyugati csoportban. Kiprich József együttese Baumgartner góljával verte hazai pályán a ZTE B csapatát.

GYIRMÓT SE – ZTE B 1-0 (0-0)
NB II mérkőzés, 11. forduló, Gyirmót, 350 néző, vezette: Király K. (Huszár B., Szabó P.)

Gyirmót: Molnár L. - Kiprich, Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Pirka, Horváth R., Baumgartner, Nagy L., Ribi (Polyák, 70.), Kovacsics.

ZTE B: Pogacsics - Bozsoki, Balogh T., Varga R., Rácz, Zsömlye, Mirceta, Horváth A., Kottán, Fülöp (Kámán, 81.), Sági (Vittman, 74.).

Sárga lap: Horváth A. (64.), Kottán (71.), Varga R. (89.)

Gólszerző: Baumgartner (87.)

A mérkőzés második fele is hasonlóan folytatódott, továbbra is többet támadott a hazai együttes. Végül, a mérkőzés hajrájában betalált Baumgartner Attila, s ezzel megérdemelten győzőtt a Gyirmót.

92. perc: Végett vetett a találkozónak a játékvezető.

91. perc: Kihasználta utolsó csere lehetőségét a Gyirmót: Pápai váltotta Kiprichet.

90. perc: Időhúzós cserék: Vendég oldalon Ferkó váltotta Zsömlyét, a hazaiaknál pedig Kovacsics helyett Nyári érkezett.

89. perc: Varga R. sárgát kapott, miután levette a mezét.

87. perc: Kozmér szabadrúgását csak kiöklözni zudta a kapus, a kipattanó Baumgartner elé pattant, aki nem hagyta ki a lehetőséget, 1-0.

86. perc. Baumgartner szabadrúgása jólkanyarodott középre, de végül mégis a vendég hálóőr kezében kötöt ki.

81. perc: ZTE csere ismét: Fülöp le, Kámán be.

76. perc: Zsömlye lerántásért sárga lapot kapott.

74. perc: Cserélt Dobos Sándor is, Sági helyett Vittman jött.

71. perc: Kottán buktatta Pirkát, a bíró pedig sárga lappal figyelmeztette a játékost.

70. perc: A mérkőzés folyamán először volt csere: Ribi helyett Polyák lépett pályára.

66. perc: Nagy L.végzett el szabadrúgást, a labdát kivágáté a fehér-kékek.

64. perc: A mérkőzés első sárga lapját Horváth A. kapta, miután lerántotta Baumgartnert.

60. perc: Pirka a kapu előterében lőtt laposan, Pogacsics védett.

54. perc: Horváth A. vitte fel a labdát villámgyorsan, ám Kovacsics jó ütemben szerelt.

52. perc: Baumgartner adta be a labdát Ribinek, ám a támadó nem tudott komoly helyzetet kialakítani a kapu előtt, mert Pogacsics kivetődött a labdáért.

49. perc: Baloldali szögletet végzett el Zsömlye, a beadott labdát kivágták a kapu előteréből a hazai védők.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem csserélt.

Izgalmas, hajtós volt a mérkőzés első fele. A Gyirmót többet veszélyeztette a kaput, ám a vendégeknek is akadt jó pár veszélyes megmozdulása.

45. perc: A játékvezető lefújta a gól nélküli első félidőt.

43. perc: A félidő hajrájában Mirceta eresztett meg laposan egy lövést a tizenhatos bal sarkából, a labda pedig centikkel ment el a bal kapufa mellett.

38. perc: A vendégek közül Kottán végzett el szabadrúgást a kaputól 26 méterre, s Horváth A. ugrott a lemagasabbra, de labda végül elszállt a feje felett.

31. perc: Azért a Zalaegerszeg is támad... Fülöp passzolt Zsömlyének, aki a jobb felső sarokra szerette volna csavarni a labdát, de lövése jócskán elkerülte a kaput.

29. perc: Ribi felyese centikkel kerülte el a kaput... bátran játszik a hazai csapat, kezdi átvenni a vezetést mind labdabirtokásban, mind támadásban.

24. perc: Sági megkerülve a védőket a tizenhatos vonaláról és hatalmas bombát eresztett el, de Molnár bravúrosan védett.

19. perc: Ismét a hazaik veszélyeztették a kaput... Pirka lőtt jobb oldalról, ám a kapus védett, a kipattanót pedig Ribi próbálta bevágni, de lövése lepattant Baloghról.

17. perc: Baumgartner indította  jó helyzetből Ribit, de a játékosnak túl hosszú volt a labda.

8. perc: Megvolt az első veszélyes támadás. Mirceta adott kitűnő labdát Ságinak, ám a támadó lövése éppen elkerülte a bal felső sarkot.

1. perc: A kék-sárga gárda kezdte a mérkőzést, a fehér-kék ZTE B csapatával szemben.

Gyirmót–ZTE B (18 óra)

Eredetileg 19 órakor kezdődött volna az összecsapás, de 18 órára változtatták meg a kezdési időpontot. A ZTE B remek formában érkezik Gyirmótra, ahogy említettük, az együttes az előző fordulóban nyolc gólt lőtt a Budaörsnek.
„Ez nagyszerű formáról árulkodik, így még jobban oda kell figyelnünk az ellenfél veszélyes támadásaira. Hazai pályán nem lehet más célunk, mint megszerezni a három pontot és erre képesnek is tartom az együttest" – nyilatkozta Kiprich József, a kék-sárgák trénere. Az edző dolgát nehezíti, hogy eltiltás miatt két játékosára sem számíthat. A kapus Boros, valamint az előző fordulóban kiállított Tóth N. sem léphet pályára.

„Ettől függetlenül nem vagyunk kétségbeesve, így is ütőképes a csapat, s bízom benne, hogy a mérkőzés után is a tabella élén maradunk" – tette hozzá Kiprich József.

A hazaiak várható összeállítása: Molnár L. – Kiprich, Böjte, Kozmér, Szabó Cs., Pirka, Horváth R., Baumgartner, Nagy L. (Polyák), Kovacsics, Ribi.

Budaörs–Integrál-DAC (14.30 óra)

Nem szerzett pontot az elmúlt két fordulóban a nádorvárosi gárda, amely remélhetőleg a háta mögött hagyta a hullámvölgyet. A hazaiak egyébként az elmúlt fordulóban súlyos vereséget szenvedtek, 8–1-re kaptak ki Zalaegerszegen.

„Egy ilyen kudarc megfoghat egy csapatot, de tudjuk, hogy a hétközi Ligakupa-mérkőzésen az ETO ellen már összeszedte magát a Budaörs. Győzelmi kényszerben vagyunk, mert hiába játszottunk jól az elmúlt fordulókban, nem sikerült a kialakított helyzeteinket értékesítenünk, s így pontokat sem szereztünk. A formánkat tekintve talán nem mi vagyunk az összecsapás esélyesei, de mindent megteszünk, hogy három ponttal gazdagabban utazhassunk haza" – említette a kilencven perccel kapcsolatban Lengyel Ferenc, a kék-fehérek edzője. A szakvezető nem számíthat a beteg Sarus, valamint az izomsérülést szenvedett Somogyi kapus játékára sem.

A győriek várható kezdőcsapata: Deli – Csikós, Töltősi, Szabadfi, Barics, Müller, Szűcs, Ludánszki, Laki, Bozsik, Bali.

Tatabánya–Győri ETO FC B (14.30 óra)

A győriek épp a Tatabánya mögött állnak a tabellán, így egy győzelem esetén helyet cserélne egymással a két együttes.

„Ez igaz, de a különbség a két csapat szereplése között, hogy amíg nekünk becsúsztak vereségek, addig a Tatabánya hét forduló óta veretlen. A váltakozó összeállításunk miatt védelmünk mostanában nem túl stabil, de kontrákra építve meglephetjük ellenfelünket" – mondta el Klement István, az ETO B szakvezetője, aki továbbra sem számíthat a sérült Cseri és Domanyik részvételére.
A zöld-fehérek tervezett kezdő tizenegye: Molnár P. – Dorogi, Szemerey, Zámbó, Vető, Frick, Klement B., Berde, Lappints, Kiss Sz., Csermelyi.

Itthon sem tudott nyerni a Győrhő ETO

Kézilabda - Hazai pályán sem tudta megszerezni első győzelmét ebben az idényben a Győrhő ETO. A… Tovább olvasom