2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 19°C | 27°C Még több cikk.

NBII: egygólos hátrányból fordított, és nyert a Gyirmót

A Gyirmót a félidőben hátrányba került, de fordított a Baja ellen, és megnyerte a meccset. Kiprich József csapata a harmadik a tabellán.
Gyirmót–Baja 4–2 (1–2)
Gyirmót, 400 néző. V.: Pintér Cs.

Gyirmót: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Lajtos (Homonyik), Tóth B., Baumgartner (Tóth N.), Varga L. (Nagy L.), Weitner, Laki.
Edző: Kiprich József.

Baja: Herbert – Szabó N., Villám, Burucz, Forgács, Kardos, Szöllősi, Domokos, Csordás, Kormos (Fröhlich), Micskó (Nagy E.).
Edző: Bognár György.

Gsz.: Weitner (2), Tóth N., Csordás (öngól), ill. Kormos, Csordás.

15. p: Bognár Zs. vezette a labdát a jobb oldalon, majd beívelése után Weitner fejelt kapura 10 méterről, a Herbertről kipattanó labdát aztán Weitner vágta a kapu bal oldalába. 1–0.

24. p: Szőllősi ívelt fel egy szabadrúgást a félpályáról, a védők röviden mentettek, így a labda a bal oldalon álló Kormos elé pattant, aki 16 méterről a hosszú, bal alsó sarokba tekert. 1–1.

29. p: Szőllősi ívelt be a jobb oldalról és a rövid saroknál érkező Csordás a kapu bal oldalába lőtt. 1–2.

48. p: Baumgartner ugratta ki Lakit, aki a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát és a középen érkező Weitner elé passzolt, aki középről, 10 méterről a léc alá bombázott. 2–2.

78. p: Tóth B. ívelt fel egy labdát, amit az egyik vendégvédő haza akart fejelni, de Tóth N. lecsapott a labdára, és a kapu jobb oldalába helyezett. 3–2.

84. p: Kozmér ugratta ki a jobb oldalon Tóth Norbertet, aki az alapvonal közeléből középre adott, s a rövid saroknál álló Csordás lábáról a labda a hálóba vágódott. Öngól. 4–2.

A Gyirmót főleg a második félidőben nyújtott játéka alapján megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Kiprich József: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, egy nagyon jól felkészített Baja lépett pályára Gyirmóton. Remélem, hogy most már átlendültünk a holtponton.

Bognár György: – Voltak gólszerzési lehetőségeink, közel álltunk a jó eredmény eléréséhez, de támadóink nem voltak eléggé koncentráltak. Nem érdemeltünk vereséget, csupán egyéni hibáink miatt tettük saját magunknak nehézzé a találkozót.

Veszprém–Győri ETO B 1–0 (0–0)
Veszprém, 300 néző. V.: Kiss N.

Veszprém: Varga T. – Fehér K., Pálfi, Lang, Finta, Zsömlye (Babik), Molnár Z., Kollár, Leitold (Boromisza), Alex, Czvetkó (Szöllőskei).
Edző: Vágó Attila.

ETO B: Sánta – Totadze, Ceolin, Sharashenidze (Varga T.), Ganugrava (Nyitrai), Domanyik, Paget, Windecker, Kálmán, Molnár T., Horváth G.
(Bieder).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Kollár.
Kiállítva: Totadze (74.).

40. p: Ceolin vezette a kapura a labdát, de Varga T. hárított.

74. p: Szöllőskei lépett ki gólhelyzetben, Totadze buktatta. A szabadrúgást Kollár a kapu bal oldalába csavarta. 1–0.

Végig a vendégek birtokolták többet a labdát, és több helyzetet is dolgoztak ki.

Jók: Varga, Lang, Finta, Kollár, ill. Kálmán, Windecker, Domanyik, Horváth G.

Vágó Attila: – Kis szerencsével tudtunk nyerni egy jó csapat ellen.

Klement István: – Ezen a mérkőzésen a futballt még a kiállítás után is mi játszottuk, a Veszprém pedig talált egy gólt.

Magyar-holland: Dzsudzsák játszhat!

Az első orvosi vizsgálatok után nagyon valószínű, hogy Dzsudzsák Balázs pályára léphet pénteken, a… Tovább olvasom