2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NBII: döntetlen Gyirmóton, közel az NBI

A Gyirmót hazai pályán játszott gól nélküli döntetlent a Szigetszentmiklóssal. Kiprich József csapata még így is négy ponttal előzi meg a rivális pécsieket.
Gyirmót–Szigetszentmiklós 0–0
Gyirmót, 600 néző. V.: Fábián.

Gyirmót: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Kiss Zs. (Homonyik), Tóth B., Baumgartner (Czanik), Nagy L. (Tóth N.), Weitner, Laki.
Edző: Kiprich József.

Szigetszentmiklós: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Szamosi, Bonifert, Majoros (Szekeres), Pintér, Somorjai, Béres (Krómer, Makutima), Fekete Á.
Vezetőedző: Várhidi Péter.

A hazaiak ragadták magukhoz a játék irányítását, de annak ellenére, hogy sorozatosan dolgozták ki helyzeteiket, gólt nem sikerült szerezniük, hiszen a korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter irányította szigetszentmiklósiak rendkívül jól megszervezték a védekezésüket. Az első játékrész végén Fekete óriási helyzetből a bal oldali kapufára lőtt.
Szünet után még nagyobb sebességre kapcsolt a kék-sárga alakulat, de ezenfelül a játék képe nem sok változást eredményezett. Nagy mezőnyfölényben futballozott a Gyirmót, de igazi átütő erőt a cserékkel történő frissítés sem hozott, így az utóbbi két hétben elért 1–0-ás hazai győzelem után a harmadik siker elmaradt. A Videoton B botlását követően győzelmével élre állhatott volna a gyirmóti gárda, de így a szintén az élvonalba igyekvő Pécs előtt is immár négy pontra olvadt az előnye.

Jók: Kozmér, Böjte, Witner, ill. Tarczy, Szamosszegi, Szamosi.

Kiprich József: – Tipikus egygólos mérkőzésen csak az a bizonyos találat hiányzott. Végigtámadtuk a találkozót, de ellenfelünk nagyon megszervezte védekezését, ezért támadóinknak a szokottnál is nehezebb dolguk volt.

Várhidi Péter: – Az első osztályba igyekvő Gyirmóttól egy pontot elvinni nagy fegyvertény.

BKV Előre–Győri ETO FC B 2–1 (1–0)
Budapest, 200 néző. V.: Sándor Cs.

BKV Előre: Vezér – Miklósvári, Sebők, Faragó, Ribi, Varga R. (Fazakas), Cseri (Molnár T.), Baranyai, Csikós, Csopaki (Horváth A.), Merczel.
Edző: Soós Imre.

ETO B: Sánta – Kálmán, Nagy Á, Bieder (Nyári), Vető, Windecker, Copa, Berde (Horváth G.), Molnár T., Sharashenidze, Simon (Markó).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Csopaki (2), ill. Copa.

30. p: Sharashenidzét a hazai 11-esen belül buktatták, de a játékvezető sípja néma maradt.
36. p: Csopaki 5 méterről fejelt a vendégek hálójába. 1–0.
63. p: Egy hazai lövést Sánta bravúrral a felső lécre ütött, a kipattanó labdánál egy hazai játékos elesett, a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Csopaki magabiztosan értékesítette. 2–0.
66. p: Egy bal oldali beadás után Copa volt eredményes. 2–1.
Az első félidő kiegyenlített játéka után a második játékrészben kétgólos hátrányba kerülő vendégek mindent megtettek az eredmény megfordításáért, de ez nem sikerült. Szerencsével és némi segítséggel tartotta otthon a három pontot a BKV Előre.

Jók: Miklósvári, Varga E., Csopaki, ill. Sánta, Nagy Á., Windecker.

Soós Imre: – Nem kenyerem az udvariaskodás, de egy szervezett, dinamikus csapatot győztünk le.

Klement István: – Kicsit jobb koncentrációval minimum az egy pont meglehetett volna.

• 1. balazsmail 2011. május 02. 16:04
    „Hm. Megint elfogy az előny...???”

Tour de Bretagne - Kusztor győzött

Kusztor Péter vasárnap az utolsó, 7. szakaszon összetettben megőrizte négy másodperces előnyét, így… Tovább olvasom