Labdarúgás - A Gyirmót és az ETO B is győzelemmel zárta a 9. fordulót.

Ajka: Jánosa – Pothárn, Subicz, Pákai, Horváth (Bakos), Major (Gyűrűsi), Manganelli, Kaj, Hegyi, Mihalecz, Kovács.
Edző: Artner Tamás.

Gyirmót: Boros – Pirka, Böjte, Kiss Zs., Szabó Cs., Nagy L., Baumgartner, Horváth R., Lajtos (Homonyik), Laki (Polyák), Tóth N. (Pék).
Edző: Kiprich József.

Gsz.: Mihalecz, ill. Böjte, Nagy, Baumgartner.

3. p: Nagy L. beadását Tóth N. fejelte le, majd az érkező Lajtos 16 m-ről a keresztlécet találta telibe úgy, hogy a labda a gólvonalra pattant.
16. p: Ismét Nagy L. húzott el a bal oldalon, a bepasszolt labdáját Tóth N. nagy helyzetben, 3 méterről a kapu mellé vágta.
35. p: Szabó Cs. elé került a labda, aki egy pattanás után 30 m-ről veszélyesen lőtt a kapura, mellé.
42. p: Egy gyors támadás végén Mihalecz elé került a labda, kapura lőtt, de Boros magabiztosan hárított.
52. p: Baumgartner ugratta ki Lajtost, aki az alapvonalról adott középre, de az érkező Tóth N. föléfejelt.
63. p: Egy jobb oldali szöglet után a hazaiak kapusa nem tudta megfogni a labdát, amit Böjte 8 méterről higgadtan a kapu közepébe helyezett. 0–1.
86. p: Nagy L. szerzett a bal oldalon labdát, amivel egészen a kapuig gyalogolt, majd 8 méterről éles szögből szép gólt lőtt. 0–2.
87. p: Mihalecz elé pattant a labda, aki 22 méterről Boros felett a gyirmóti kapuba helyezett. 1–2.
88. p: Egy jobb oldali szöglet után a kipattanó labdát Baumgartner 16 méterről a hazai kapu jobb oldalába csavarta. 1–3.

A bajnokcsapat az első félidőben saját tudása alatt játszott, s nem is sikerült a helyzeteket értékesítenie. A második játékrészben aztán felpörögve, magabiztosan győzte le az ajkai csapatot.

Jók: Mihalecz, ill. Böjte, Lajtos, Pirka, Baumgartner.

Artner Tamás: – A vendégcsapat nagyszerűen használta ki a hibáinkat. Ma a jobb gárda győzött.

Kiprich József: – Ismét a második félidőbeli játékunkkal gyűjtöttük be a három pontot.

Győri ETO B–Kaposvölgye 1–0 (1–0)
Győr, 200 néző. V.: Pintér.

ETO B: Sánta I. – Dorogi, Eugene, Nyári, Vető, Kiss Sz. (Bieder), Supic (Póti), Berde, Ato (Lortkiphanidze), Csermelyi, Sánta II.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Kaposvölgye: Strublics – Jagodits, Vaskó, Fodor, Kardos, Szűcs, Andruskó, Da Silva (Simon A.), Fellai (Szabó Sz.), Godslove, Ivusza (Huzmi).
Edző: Horváth Lajos.

Gsz.: Ato.

42. p: Dorogi ment el a jobbszélen, visszapasszolt labdáját Ato megtolta a védők között, majd ballal, 20 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–0.

Izgalmas mérkőzésen a végjátékot a hazaiak tették izgalmassá, mivel a második félidőben öt százszázalékos ziccert hagytak ki, melyből Csermelyi négyszer, Sánta Attila egyszer dönthette volna el a mérkőzést, de így csak Ato látványos bombagólja eredményezett három pontot a hazaiaknak.

Jók: Eugene, Ato, Nyári, ill. Vaskó, Andruskó, Godslove.

Klement István: Tipikus „edzőgyilkos" mérkőzés volt, ahol öt gól helyett izgulhattunk a végén.

Horváth Lajos: – Nagy árat fizettünk a szerdai kupatovábbjutásért, mert meddő támadójátékunk miatt nem tudtunk pontot szerezni.

Földingné dobogós lett a Budapest-maratonon

Atlétika - Hármas hazai sikert hozott a nők versenye a vasárnapi, 24. SPAR Budapest Nemzetközi… Tovább olvasom