2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

NBII: a Gyirmót nyerte a csúcsrangadót

Az NB II Nyugati csoportjának csúcsrangadóját hazai pályán a Gyirmót nyerte a Pécs ellen. Kiprich József csapata tehát lépéselőnybe került a feljutásért folytatott harcban.

GYIRMÓT FC–PÉCSI MFC 2–1 (2–0)
Győr–Gyirmót, 1400 néző. Vezette: Andó-Szabó (Kispál R., Ring Gy.)

GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik, 60.), Baumgartner (Polyák, 68.), Tóth B., Nagy L. – Weitner (Tóth N., 75.), Laki B.
Vezetőedző: Kiprich József

PMFC: Dibusz – Nagy J., Lantos, Todorovics, Fodor F. – Godslove (Turi, 73.), Regedei (Sz. Pavicsevics, 51.), Pintér A., Wittrédi (Kvekveskiri, 33.) – Gyánó, Nagy O.
Vezetőedző: Mészáros Ferenc

Gólszerző: Laki B. (1–0) a 28., Baumgartner (2–0) a 45., Kvekveskiri (2–1) az 57. percben

15. p: Weitnert rúgták meg a büntetőterületen belül, 11-es. A büntetőt Kozmér a bal kapufa mellé rúgta, de a vendégkapus hárított.
25. p: Weitner egyedül lépett ki, ám a 16-os vonala előtt Lantos buktatta. A játékvezető habozás nélkül kiállította a vendégek védőjét.
28. p: Baumgartner lövése Laki elé pattant, aki a kapunak háttal állva, mellel átvette a labdát,  majd ollózva  a hálóba továbbított. 1–0.
45. p: Weitner az alapvonalról passzolt középre, a hosszú oldalon érkező Baumgartner elé, aki egy méterről a hálóba lőtt. 2–0.
55. p: Nagy O. bedobása után Kvekveskiri 5 m-ről fejelt a hálóba. 2–1.

Egyforma pontszámmal rendelkezett a két csapat a rangadó előtt, a hazaiak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően várhatták kedvezőbb helyzetből – a tabella második helyéről – a mérkőzést. Ősszel Pécsett 3–1-es hazai győzelem született, így a Gyirmótnak volt oka a visszavágásra.

Már a mérkőzés elején megszerezhette volna a vezetést a Gyirmót, ám Kozmér hibázott, kimaradt a jogos büntető, majd ezután nem sokkal megfogyatkoztak a vendégek: a játékvezető ugyanis kiállította Lantost, mert gólhelyzetben buktatta Weitnert. A Gyirmót néhány perc múlva aztán gólra váltotta emberelőnyét: Laki fantasztikus mozdulattal ollózott a kapu jobb sarkába. Még az első félidő vége előtt növelte előnyét a Gyirmót, s úgy tűnt, már ekkor eldőlt a mérkőzés.  A szünet után azonban szépíteni tudott a Pécs, s a hajrára ugyan mindkét együttes játéka feljavult, több gól már nem született.

Kiprich József:  – Az első félidőben több góllal kellett volna vezetnünk, a szünet után pedig magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. De mindennél fontosabb, hogy lépéselőnybe kerültünk.

Mészáros Ferenc: – A kiállítás nehéz helyzetbe hozta csapatunkat, a második félidőben nyújtott teljesítményért azonban dicséret illeti a fiúkat. A döntetlen reálisabb lett volna.

Kozármisleny–Győri ETO B 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 300 néző. V.: Pánczél.

Kozármisleny: Gőcze – Asztalos (Végh), Cellai, Berdó (Karacs), Tóth Z., Koller, Koplárovics, Andruskó, Nagy E., Petrók, Kiss M. (Tasselmayer). Edző: Márton Gábor.

ETO B: Radosavljevic – Nagy Á., Domanyik, Paget, Totadze, Windecker, Copa, Horváth G. (Nyitrai), Molnár T. (Dömötör), Niksic (Markó Á.), Simon.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Koller, Tóth Z., ill. Niksic.

20. p: Koller lépett ki a vendégvédők közül és gyenge lövése becsorgott a vendégek kapujába. 1–0.
23. p: Copát buktatták a hazai tizenhatoson belül, a tizenegyest Niksic magabiztosan értékesítette. 1–1.
91. p: Szabályos szerelés után a játékvezető meglepetésre szabadrúgást ítélt a vendégkaputól 18 méterre, ezt Tóth Z. csavarta a kapu elé és a labda egy hazai játékos kezéről került a vendégek hálójába. 2–1.

Rendkívül rossz talajú pályán, nagyon gyenge játékvezetés mellett – mely végig a hazaiakat segítette –, a vendégek, akik játszották a focit és többet birtokolták a labdát, minimum egy pontot érdemeltek volna egy jó iramú mérkőzésen, de a 91. perc történései miatt a hazaiak otthon tudták tartani a három pontot.

Jók: Gőcze, Cellai, Tóth Z., ill. Totadze, Windecker, Horváth G.

Márton Gábor:  –  Ma óriási szerencsével nyertünk egy jó iramú mérkőzésen.

Klement István: – Jobban játszottunk, mint az ellenfelünk, a rossz pálya több gondot okozott, mint ők. A hosszabbításban elért góljukat kézzel szerezték.

Kozármisleny–Győri ETO FC B (szombat, 16.30 óra)

A középmezőnyhöz tartozó Kozármisleny otthonában szerepelnek a zöld-fehérek. Klement István, az ETO B edzője:

„Tiszteletre méltó a Kozármisleny tavaszi rajtja, ebben az évben még veretlen a csapat. Ennek tükrében nyilván megfelelő önbizalommal lépnek pályára ellenünk. Örülünk az ilyen mérkőzéseknek, hiszen a fiataljainknak megfelelő fejlődési lehetőséget jelent, a visszajátszóknak pedig jó felhozó."

A győriek várható összeállítása: Radosavljevic – Nagy Á., Domanyik, Paget, Vető, Molnár T., Windecker, Nyitrai, Simon, Dömötör, Horváth G .

Gyirmót–Pécsi MFC (vasárnap, 15 óra. Tv: Sport2)

Nagy érdeklődés kíséri a két csapat rangadóját, amely ha nem is dönt az aranyérem sorsáról, jelentősen befolyásolja azt.

Ennek megfelelő a „felhajtás" is a mérkőzés körül. A klub ingyenes autóbuszjáratokat indít vasárnap 13.45 órától a városházától, 14.20-tól pedig a kórháztól. A buszok megállnak Marcalvárosban, a Lajta utca 30. előtt is.

A találkozó kezdőrúgását Balázs Fecó, a népszerű zenész végzi el.
Kiprich József, a Gyirmót vezetőedzője:

„Nem foglalkozunk a külső körülményekkel, természetes, hogy egy ilyen meccset nagyobb figyelem övez. Tudjuk, hogy rangadót játszunk és ennek megfelelően készülünk. Vasárnap is támadófocival lépünk fel, hiszen kisebb kisiklásoktól eltekintve ez eddig eredményre vezetett. A Pécs jó csapat, de le kell győznünk. Bár végleg nem dől el semmi, de aki vasárnap nyer, az lépéselőnybe kerül a másik csapattal szemben. Mi azt szeretnénk, ha a Pécs nézné továbbra is a Gyirmót hátát a táblázaton."
A Gyirmót várható összeállítása: Deli – Kiss Zs. (Bognár), Böjte, Kozmér, Szabó Cs., Czanik (Homonyik), Horváth R., Baumgartner, Varga L., Laki, Weitner.

A klub vezetői, a játékosok abban reménykednek, hogy a sárga szerelésben pályára lépő gyirmóti csapatot sokan biztatják majd a sorsdöntő mérkőzésen és nem csak a pécsi ultrák hangja hallatszik majd a lelátón.

Futsal: Angyalföldön a Rába ETO

A listavezető Rába ETO szombaton a tabellán hatodik Vasas otthonában lép pályára az élvonalbeli… Tovább olvasom