2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

NBII - Csak a Gyirmót örülhetett

Gyirmót FC–Kozármisleny 1–0; Győri ETO B–Tatabánya 1–3; FTC B–SVSE-GYSEV- Goldschmidt 2–0
Gyirmót FC–Kozármisleny 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. V.: Oláh G.

Gyirmót: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik), Tóth B., Cseri, Varga L. (Csopaki) – Tóth N. (Lannert), Laki. Edző: Soós Imre.
Kozmármisleny: Sólyom – Fodor, Balaskó, Fellai, Tasselmayer – Kovács R. (Asztalos), Koller, Andruskó, Godslove (Kovács T.) – Eszlátyi, Berdó (Rácz). Edző: Márton Gábor.

Gsz.: Homonyik.

75. p.: A bal oldalon előretörő Laki ívelt kitűnően a vendégkapu előtt keresztbe, a hosszú saroknál lévő Homonyik önfeláldozóan becsúszva 2 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába. 1–0.

Az első fordulóban elszenvedett ajkai vereséget követően az idei évben is bajnoki álmokat szövögető gyirmóti labdarúgók győzelmi kényszerrel léptek pályára. Ennek megfelelően már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, sorra dolgozták ki helyzeteiket, és ha kicsit nagyobb koncentrációval futballoznak, többgólos előnnyel vonulhattak volna a szünetre.

Fordulás után is a hazai csapat irányította a játékot, de a Kozármisleny jól megszervezett védelmével lezárta kapuja előterét, így néha már görcsösnek tűntek a hazai próbálkozások. A mérkőzés hajrájához közeledve aztán megszületett a hazaiak várva várt vezető gólja, melyet követően az egyenlítés érdekében kissé kinyíltak a vendégek, de a Gyirmót taktikus játékkal végül értékes győzelmet ünnepelhetett.
Az összkép alapján a hazaiak céljaik elérése érdekében mindent megtettek, hiszen lendületes játékkal rukkoltak elő és a helyzetek alapján többgólos győzelmet érdemeltek volna, de a kiélezett bajnoki pontvadászatban sokat érhet ez a három pont.

Jók: Kozmér, Makrai, Cseri, Laki, ill. Godslove, Eszlátyi.

Soós Imre: – Számtalan gólszerzési lehetőségünk volt, át kellett szakadni a gátnak. A játékot az időjárás is megnehezítette.

Márton Gábor: – A játék képe alapján egyenlő ellenfeleknek tűntünk, de végül a rutinosabb csapat a szerencsének is köszönhetően begyűjtötte a bajnoki pontokat.

Laki Balázsék nagy küzdelemben szerezték meg a három pontot. Fotó: B. A.

Győri ETO B–Tatabánya 1–3 (1–1)
Győr, 300 néző. V.: Pintér Cs.
ETO B: Molnár P. – Kálmán, Paget, Zámbó, Nagy Á. – Windecker (Nyitrai), Kiss Sz. (Nicorec), Kiss M., Molnár T. – Varga T. (Miklós V.), Strestnik. Edző: Klement István és Galambos Zoltán.
Tatabánya: Dombai A. – Almási, Farkas V., Böjte, Megyesi – Móri (Lajtos), Deme, Kovács I., Szekér (Nyilas E.) – Béres F. (Ndjodo), Sitku. Vezetőedző: Kiprich József
Gsz.: Varga T., ill. Megyesi (2), Szekér.

13. p: Szekér lőtt egy megpattanó labdával a hazaiak hálójába. 0–1.
40. p: Egy látványos hazai támadás után Varga T. lőtt a vendégek hálójába. 1–1.
51. p: Megyesi 25 méteres szabadrúgása a szél segítségével a hazai kapu bal felső sarkába vándorolt. 1–2.
68. p: Megyesi 27 méteres szabadrúgása ismét a szél segítségével a jobb felső sarokba vágódott. 1–3.
Az első félidőben a vendégek egy szerencsés góllal vezetést szereztek, utána a hazaiak egy szép góllal egyenlítettek. A második félidőben az orkánerejű szélben, melyet a Tatabánya maximálisan kihasznált, Megyesi két szép szabadrúgásgólt lőtt. Utána a Győr hiába támadott többet és dolgozott ki két óriási ziccert, kihagyták a kihagyhatatlant és így a vendégek megőrizték előnyüket és szerencsével tudták megnyerni az egyébként remek iramú mérkőzést.
Jók: Zámbó, Molnár T., Varga T., ill. Meggyesi, Mórik, Szekér.
Klement István: – A második félidőben az orkánerejű szélben két szabadrúgásgól döntött a Tatabánya javára, de utána is voltak lehetőségeink.
Kiprich József: – Örömmel láttam, hogy a játékosaim csúsznak-másznak a győzelemért.

FTC B–SVSE-GYSEV- Goldschmidt 2–0 (1–0)
Albert-stadion, 300 néző. V.: Garcia.
FTC: Hermány – Vass, Vattai, Nyárasdi, Tóth A. – Peszmeg, Varga B. (Nyilasi, 68. p), Józsi, Holman (Papp, 81. p) – Zsivoczky (Antal, 33. p), Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter.
Sopron: Sipos – Csontos, Bozsoki, Szmiljanic, Nagy Z. (Horváth T. a szünetben) – Bausz, Tatai, Lazic, Szabó – Rasztovits (Bognár a szünetben), Csordás. Edző: Végh Tibor.
Gsz.: Zsivoczky, Peszmeg.

12. p: Vass rázta le magáról Nagyot a jobbszélen, az alapvonal közeléből visszagurított s az érkező Zsivóczky mintegy 10 méterről félmagasan a hosszú sarokba lőtt. 1–0.
67. p: Peszmeg végzett el szabadrúgást 22 méterre a soproni kaputól, a balösszekötő helyéről és félmagasan a hosszú, bal sarokba helyezte a labdát. 2–0.
A támadólag fellépő hazaiak a jobbszélen, a soproni védelem bal oldalán a párharcokat rendre elvesztő Nagy mellett többször is eljutottak az alapvonalig, s egy ilyen akció végén vezetést szereztek. A gól megzavarta a Sopront, a Fradi többször is könnyen játszotta át a középpályát. A tapasztalt Szmiljanics és a bátran, határozottan futballozó s kiválóan helyezkedő Bozsoki remek ütemű közbelépései akadályozták meg a zöld-fehéreket az újabb nagy helyzetek kialakításában. A hosszan előrevágott labdákat Csordás és Lazic által rendre leteremtett Rasztovits képtelen volt megjátszani.
A félidő végére talált magára a Vasút, s a labdát kiejtő Hermány kapus a 16-os jobb oldalán gyanús módon vetődött Csontos lábára – a síp néma maradt.
A szünetben Végh Tibor kettős cserére határozta el magát. Horváth Tamással stabil lett a védelem, Bognár György révén pedig sikerült elöl megtartani a labdát. Fölénybe került, helyzeteket dolgozott ki a Vasút, ám Csordás közelről a kapus kezébe emelt, Bausz látványos mozdulattal a kapu mellé lőtt. A kihagyott helyzeteket góllal büntette az ellenfél, ám 2–0 után is fölényben játszott a Vasút. Ekkor már nem voltak olyan „élesek" a vendégakciók, mint a második félidő elején.
Ellentétes félidők meccsén egy egyéni hibából és egy pontrúgásból szerzett góllal nyert a kapu előtt határozottabb Fradi.
Jók: Peszmeg, Józsi, Zsivoczky, ill. Bozsoki, Szmiljanic, Horváth T., Bognár.
Lipcsei Péter: – Győzelmünk nem forgott veszélyben, bár gyengébben játszottunk, mint az első fordulóban Baján. A párás meleg rányomta bélyegét a játékra.
Végh Tibor: – Kevesebb helyzetet tudtunk kidolgozni, mint múlt héten, ráadásul ezeket nem is tudtuk kihasználni.
Botár László

• 1. Tudós-1 2011. augusztus 29. 14:20
    „Gyirmótiak nézzetek a tabellára!
    Ki vezet?!”

A csornai Koronára süt a nap - Körmend-Csorna 2-5

A mérkőzés összképe alapján a Csorna megérdemelten hozta el a három pontot az újonc Körmend… Tovább olvasom