2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

NBI: ZTE-Győri ETO FC 1:1

Az ötödik helyezett Zalaegerszegi TE vendégeként lépett pályára a Győri ETO FC csapata. A győriek a 80.percben szerezték meg az egyenlítő találatot.

Kevés helyzet jellemezte a játékot, mindkét csapat nagyon komoly szervezettséggel tette a dolgát, a védelmeken csak a legritkább esetekben nyílt rés. A mezőnyben óriási küzdelem zajlott, a játékosok nem kímélték egymást.

A szünetet követően egy szerencsétlen mozdulatot követően megszerezte a ZTE a vezetést: Ganugrava lőtt a saját kapujába (1-0). Az ETO helyzete tovább nehezedett, miután Eugene a 71. percben megkapta a második sárga lapját, és ezért kiállították.

A vendégek mégsem omlottak össze, és a 80. percben Völgyi találatával 1-1-re mentették a mérkőzést.

A találkozó összképét tekintve igazságosnak mondható a döntetlen.

ZTE FC–Győri ETO FC mérkőzés online közvetítését megtalálja, ha ide kattint.

A zalai megyeszékhelyről kellemes emlékei lehetnek a zöld-fehéreknek, hiszen 2005. augusztus 28. óta nem kaptak ki a ZTE-től, sőt, azóta egy alkalommal 7–2-re verték Csank János csapatát.

A győriek reményeit táplálhatja továbbá, hogy a Csertői Aurél vezetésével lejátszott négy bajnoki meccsen még veretlen az ETO és minimális célként ennek megőrzése a feladat a mai fordulóra is.

"Jó pozícióban lévő, jó erőkből álló együttessel mérkőzünk, ennek ellenére pontokért utazunk a Zetéhez" – foglalta össze az esélyeket Csertői Aurél, a győriek vezetőedzője.

Az ETO-nál a sárga lapos eltiltás miatt a legutóbbi fordulót kihagyó Linas Pilibaitis visszatérhet, újabb sérült szerencsére nincs a keretben, így a tervek szerint ugyanaz a csapat kezd, mint legutóbb a Szolnok ellen. Ha kevesebb bakival játszik a csapat, mint tette a Szolnok ellen, akkor begyűjtheti a három pontot.

A hazaiaknál hiányzik a Videoton ellen kiállított, majd eltiltott győri származású Varga Róbert, valamint Vlaszák Géza kapus.

• 9. RP 2011. április 17. 15:25
    „Csertői baromira nem ezt ígérte. Ez egy bekkelésre beállt csapat volt, egyetlen kreatív ember nem volt a középpályán. Tegnap csak a vereség elkerülése volt a cél. Nekem ebből elegem van. Lehetőség lett volna felzárkózni a dobogó közelébe, erre egy ilyen alibi, védekezésre beállt csapatot küld pályára, hátha meglesz az X. Erre nem kíváncsi senki. Pintérrel legalább a védekezés jól ment. Tegnap simán kaphattunk volna egy 4-est.
    Neki kellett volna menni a ZTE-nek, meglepni őket egy letámadásra építő, bátor focival, legrosszabb esetben 1 ponttal kevesebb lenne, de legalább valami futball félét láttunk volna.
    Azt meg fel nem tudom fogni, hogy miért ad hetek óta lehetőséget formán kívüli játékosoknak.”
  • 8. napsugár. 2011. április 17. 13:02
    „szegény eugene.. nagyon sajnáltam :/”
  • 7. dogosrobi 2011. április 16. 21:39
    „Adtunk a ztenek 1 pontot”
  • 6. ToMMo 2011. április 16. 19:44
    „Eugenet remélhetőleg nem látjuk többet”
  • 5. háté 2011. április 16. 19:16
    „Itt még mindig 1:0, hé fiuk!”
  • 4. háté 2011. április 16. 19:14
    „Na sikerült az egyenlítést beléjük szugerálni”

Férfi kézilabda MK - A Veszprém is döntős

Az esélyeknek megfelelően a címvédő MKB Veszprém jutott be másodikként a férfi kézilabda Magyar Kupa… Tovább olvasom