2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 23°C Még több cikk.

NBI: tíz emberrel lefocizta az ETO-t a Pápa

Labdarúgás - Nincs rá jobb kifejezés: A 26. perctől emberhátrányban játszó Pápa lefocizta a Győri ETO FC-t, és 1-0-ra győzött a Soproni Liga 5. fordulójában.

LOMBARD PÁPA - GYŐRI ETO FC 1-0 (1-0)

Soproni Liga, 5. forduló
Pápa, Perutz Stadion
3000 néző
Vezeti: Vad II. István

Lombard Pápa: Szűcs - Tóth G., Dlusztus, Farkas, Mészáros - Varga, Gyömbér, Heffler - Bárányos (Granát 74.p.), Bali (Orosz 64.p.), Rebryk (Nagy S. 28.p.)
Vezetőedző:Véber György

Győri ETO FC: Molnár P. - Fehér Z., Djordjevic, Stanisic, Szabó O. - Dudás (Koltai 68.p.), Józsi, Kiss M. (Brnovic 28.p.), Pilibaitis, Bicak (Copa 38.p.) - Kink
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Bali (24.p.)

Kiállítva: Dlusztus (26.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A 26. perctől emberhátrányban játszó Pápa megérdemelten nyerte a találkozót.

88. perc: Helyzetig továbbra sem jut az ETO. Támad a Pápa. Az ETO védőinek, és Molnár kapusnak akad dolga bőven.

83. perc: Gyors hazai támadás végén Orosz lőtt 17 méterről. Molnár vetődve fogta a bal alsóba tartó labdát.

81. perc: Tíz emberrel is többet támad a hazai csapat. Heffler egy visszapasszolt labdát 20 méterről bombázott mellé.

74. perc: Heffler rúgta fel Djordjevicet. Sárg lap. Cserél a Pápa. Bárányos le, Granát be.

70. perc: Emberhátrányban is szépen járatja a labdát a Pápa. Egy okosan felépített támadás végén Orosz lőtt 20 méterről. Saját játékostársán megpattant a labda, így ment mellé.

68. perc: A harmadik győri csere. Dudás helyén Koltai folytatja.

67. perc: Dudás  bal oldali szabadrúgásánál két védő is lyukat rúgott. Ez az ETO csatárokat is megzavarta. Szűcs szedhadte fel a labdát.

64. perc: Cserél a Pápa. Balit Orosz váltja.

58. perc: Kink lépett ki a védők közül, lövése elakadt Szűcsben.

56. perc: Farkas vezette át az ETO középpályás során a labdát. A szóló végén 18-ról lőtt, nem sokkal fölé.

53. perc: Heffler csavart 18 méterről kissé jobbról a rövidre egy szabadrúgást. Molnár bravúrral ütötte ki a labdát a felső sarokból.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Tóth Gábor kapott sárgát kezezésért. A szabadrúgást Kinknek gurították le, aki egyet tolt a labdán, majd 18 méterről fölé bombázott.

42. perc: A hazaiak távolról próbálkoznak. Heffler lőtt fölé jó 25-ről.

38. perc: Cserél Pintér Attila. Bicak helyett Copa játszik.

33. perc: Az ETO-ból Fehér kapott sárga lapot.

29. perc: Kink 17 méteres lövését szedte ki vetődve a léc alól Szűcs.

28. perc: Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál Rebryket Nagy, míg a vendégeknél Kisst Brnovic váltja.

27. perc: Reklamálásért Bárányos kapott sárgát.

26. perc: Emberhátrányba került a Pápa. Dlusztus könyökölte le Sztanisicet. Piros lap.

24. perc: Vezet a Pápa! Bárányos ível középre egy szabadrúgást, a labda Bali elé, aki közelről a hálóba vágta azt! 1-0.

22. perc: Pápai ziccer. Tóth beadását Bali megcsúsztatta, az érkező Varga Gábor pedig kapásból a kapufát találta el.

21. perc: Egy jobb oldali bedobás után Szabó indult meg kereszbe a kapu előtt. Kissé kisodródott helyzetből 18-ról lőtt, nem sokkal a bal kapufa mellé.

16. perc: Dudás futotta le a jobb oldalon Farkast. Az alapvonalról középre passzolt, ám Szűcs megelőzte az érkező Bicakot.

13. perc: Heffler beadását Bali fejelte mellé.

9. perc: Vraga végzett el szabadrúgást a győri tizenhatos bal sarkáról. A labda centikkel kerülte el a bal felső sarkot, és felülről érintette a hálót. A pápai szurkolók gólt ünnepeltek, aztán néhány másodperc múlva csalódottan elcsendesedtek.

5. perc: Pilibaitis cselezett befelé a bal oldalról. Tizenhét méterről lőtt fölé.

2. perc: Dudás csavart el egy szabadrúgást a tizenhatos bal oldaláról, 22 méterről a hosszú felső sarok felé. Az érkezők elől Szűcs öklözte a mezőnybe a labdát.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

A találkozó rövidesen kezdődik. A csapatok a bemelegítés után visszamentek az öltözőbe. A pápai stadion csaknem megtelt. A "debütáló" mobil lelátót teljes egészében a győri tábor vette birtokba. Már most hangos a "Hajrá ETO!"

Hét közben a Ligakupa-mérkőzésen győzelemmel hangolt a Győri ETO a Pápa ellen, bár azzal mindenki tisztában van, ma este csak a nevében lesz azonos a pályán lévő két csapat. A Pápában több olyan labdarúgó található, aki az ETO-ban szerepelt. Véber György vezetőedző is egy rövid ideig volt győri játékos.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője a kapusposzton változtatásra kényszerül. A Diósgyőr ellen kiállított Szasa Sztevanovic egy mérkőzésre szóló eltiltás kapott, helyette Molnár Péter védi majd a kaput. Visszatérhet viszont a védelembe Vladimir Djordjevic, aki letöltötte a büntetését.

Ha az ETO meg tudja ismételni a Diósgyőr ellen a második félidőben mutatott játékát, akkor begyűjtheti a három pontot a pápai katlanban is. Igaz, ehhez valószínű, a hazaiaknak is lesz néhány szavuk, hiszen a Pápa három vereség után az elmúlt héten a Megyeri úton ütötte ki az egyik bajnokaspiránsnak tartott Újpestet.

Véber György tanítványai sokpasszos játékukkal szétzilálták a lilák védelmét, az ETO hátsó alakzata remélhetően jobban áll majd a lábán. Biztos pápai hiányzók: Szabó Zs., Császár, Venczel.

Soproni liga

Vasas–Ferencváros 3–2 (1–0). Gsz.: Divic (38.), Lázok  (49., 66.), ill. Rósa (53.), Joaquin (63.).
Ma: DVTK–Kecskemét 17.30 ó, v.: Németh Á. Nyíregyháza–MTK 20 ó, v.: Iványi. Paks–Kaposvár 20 ó, v.: Fábián.

Vasárnap: Bp. Honvéd–Újpest FC 17.30 ó, v.: Arany. Haladás–Videoton FC 20 ó, v.: Solymosi.