2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

NBI: szenvedett az ETO, nyert a Pápa

Gyenge játékkal szenvedett vereséget hazai pályán a Győri ETO FC a győzelmet igazán akaró, és lelkesen futballozó Pápa együttesétől. A hazai nézők kifütyülték csapatukat.

GYŐRI ETO FC - LOMBARD PÁPA 0-1 (0-0)
Monicomp Liga, 10. forduló
Győr, ETO Park, 1500 néző
V: Berger J.

Győri ETO FC: Sztevanovic - Tokody (Fehér Z. 29.p.), Sztanisic, Djordjevic, Szabó O. - Koltai, Pilibaitis, Trajkovic (Ganugrava 62.p.), Völgyi (Ceolin 61.p.) - Aleksidze, Bougerra
Vezetőedző: Pintér Attila

Lombard Pápa: Szűcs L. - Takács P., Farkas A., Supic, Németh M. - Rebryk (Quintero 88.p.), Gyömbér, Bárányos, Zulevs (Abwo 58.p.) -  Maric, Heffler (Tóth N. 92.p.)
Vezetőedző: Véber György

Gólszerző: Abwo (81.p.)

Kiállítva: Djordjevic (78. p.)

Véber György: Gratulálok a csapatomnak. Minden játékos maximálisan betartva a taktikai utasításokat fegyelmezetten játszott. Nagyon készültünk erre a találkoóra a kudarcok után. A második félidő 60. perce után mi irányítottunk, és futószalagon gyártottuk a helyzeteket. Egy nagyon erős csapat otthonában nyertünk.

Pintér Attila: A kiállítás nagyban befolyásolta a meccs végkimenetelét. Elgondolkodtató, hogy mindig az ETO jön ki rosszul az ilyen helyzetekből. Djordjevic meggyőződésem szerint nem érdemelte ki a második sárgát. Ha ott valakit lehetett egyáltalán figyelmeztetni, az Sztevanovic volt. Megfogyatkoztunk és egy szerencsés góllal nyert a Pápa. Kíváncsi vagyok egy első félidei szituációra, amikor szerintem a bró nem adott meg javunkra egy büntetőt. A játékosok megtettek mindent a sikerét. A nézők most fújoltak, de két hónappal ezelőtt ugyanezek a szurkolók ünnapleték a csapatot.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

86. perc: Rebryk lőtt mellé egy szabadrúgást 22 méterről.

81. perc: Megszerzi a vezetést a Pápa. Egy lepattanó labdát Abwo 15 méterről vágott az ETO kapujába. 0-1.

79. perc: A szabadrúgást Bárányos a sorfalba lövi.

78. perc: Egy hazaadás után a Pápa végezhet el szabadrúgást az ETO ötöséről. Djordjevic kilép a sorfalból és megkapja második sárgáját. Kiállítás.

68. perc: Egy szöglet után Bárányos lőtt kapura kapásból 20 méterről. Sztevanovic védett.

62. perc: Pilibaitis lőtt fölé 2 méterről. Közben újabb hazai csere. Trajkovic helyére érkezik Ganugrava.

61. perc: Cserél az ETO. Völgyi le, Ceolin be.

60. perc: Gólszerzési lehetőséget szórakoztak el a pápaiak. Egy szép támadás végén Maric lőtt mellé 15 méterről.

58. perc: Cserél a Pápa. Zulevs jön le, Abwo áll be.

56. perc: Bárányos tette be a labdát az ETO védelme mögé. Zulevs a leshatáron lépett ki, és 6 méterről fölé emelt.

49. perc: Pápai kontra végén Bárányos lőtt 25 méterről. Sztevanovic védett könnyedén.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nézőriasztó első negyvenöt percen vagyunk túl. Az ETO-nak akadtak ugyan próbálkozásai, de szenved a csapat a szervezetten játszó Pápa ellen. A vendégek is sok apró hibát követnek el, főleg saját térfelükön, ám ezek egyikével sem tudott élni az ETO. A zöld-fehérek játékára a kritika: füttyszó a lelátón.

45. perc: Bougerra felpasszolt labdáját Aleksidze vette át a tizenhatos sarkánál a bal oldalon, majd fél fordulattal lőtt, kevéssel fölé. Ezzel vége az első félidőnek.

42. perc: Füttyszó a lelátón. Pápai ziccer maradt ki. Heffler bújt ki a védők közül a tizenhatoson belül, majd 10 méterről droppból lőtt. A kimozduló Sztevanovic jól zárta a szöget, és elakdt benne a labda.

37. perc: Hosszú percek unalmas játéka után Völgyi ívelt fel a vendég térfél közepéről a kapu elé. Szűcs rosszul jött ki, Bougerra megelőzte, és 10 méterről csúsztatott mellé.

29. perc: Cserél Pintér Attila. Tokody jön le, a helyére Fehér áll be.

26. perc: Szép hazai akció futott a bal oldalon. Koltai laposan passzolt középre. Az érkező Bougerra elől azonban kivágták a védők a labdát.

23. perc: Koltait rúgták fel a pápai kaputól 22 méterre. A szabadrúgást Szabó gyengén, a középen álló Szűcs kezébe lőtte a labdát.

19. perc: Egy védőkről lecsorgó labdát küldött kapu felé Bárányos. A 18 méteres lapos lövés méterekkel mellé ment.

18. perc: A találkozó hangulatát meghatározza, hogy nagyon kevés néző látogatott ki az ETO Parkba. A hazai szurkolótábor csendes, a mintegy 50 pápai drukker bíztatja ugyan a csapatát, de a hangjuk "elveszik" a stadionban.

10. perc: A fél ETO-védelem nézte közelről, ahogy Heffler egyre közelebb viszi a labát a kapuhoz, majd 16 méterről lő. Sztevanovic csak kiütni tudta a bal lábas bombát.

7. perc: A szögletet követően Djordjevoc ezúttal lábbal próbálkozott, ám ziccerben a kaputól négy méterre lyukat rúgott.

6. perc: Óriási ETO-lehetőség maradt ki. Szabó Ottó tekert egy szabadrúgást a kapu elé a jobb odalról. Bougerra hat méteres fejesét bravúrral ütötte ki a léc alól Szűcs.

4. perc: Szabó és Völgyi vezetett támadást a bal oldalon. Utóbbi kanyarított középre, de a kapu előtt érkező Aleksidze elől kifejelték a labdát.

1. perc: A Pápa kezdte a találkozót.

A csapat őszi szereplése eddig jócskán elmarad a várttól, hiszen ötvenszázalékos teljesítménnyel csak a táblázat 11. helyét foglalják el Pintér Attila tanítványai. A viszonylag gyors felzárkózás érdekében a három pontok begyűjtése kötelező feladat, főként a hazai környezetben megvívott találkozókon.

A Debrecen és a Szolnok legyőzése után úgy tűnt, felfelé ívelő pályára lépett az ETO, a ZTE és a Haladás elleni eredmény és játék viszont azt mutatta, van még javítanivaló.

Sérülések nehezítik ugyan az ETO összeállítását, de ez a keret van annyira erős, hogy a közülük pályára küldöttek legyőzzék a Pápát. Sztanisic és Ceolin a héten általában már a csapattal edzett, de a brazil csatár játéka így is kérdéses. Ajkán a jótékonysági találkozón már szerepelt és gólt is szerzett a nemrégiben igazolt argentin Carlos Marinelli. Több mint valószínű, csereként ma a győri közönségnek is bemutatkozik. Remélhetően győztes csapatban...