2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

NBI: Paks-Győri ETO FC 1-1

Továbbra is harcban van a harmadik helyért a Győri ETO csapata, bár a zöld-fehérek a Soproni Liga 25. fordulójában döntetlent csak játszottak Pakson.

PAKS–GYŐRI ETO FC 1-1 (0-1)
Soproni Liga-mérkőzés, 25. forduló
Paks, 1500 néző
V.: Iványi (Albert, Medovarszki)

Paks: Kovács A. – Horváth L., Éger, Fiola, Völgyi – Vayer (Lisztes 46.p.), Böde D., Sipeki, Nagy I. (Urbán 46.p., Bartha 68.p.)– Kiss T., Tököli

Győri ETO: Sztevanovic – Tokody, Djordjevic, Eugene, Szabó – Koltai (Dinjar 32.p.), Pilibaitis, Józsi, Kink – Nicorec (Fehér Z. 52.p.), Aleksidze (Ceolin 72.p.)

Gólszerző: Tököli 80.p.) ill. Nicorec (14.p.)

„Nem vagyunk valami jó passzban – állapította meg ezt az egyik hazai törzsszurkoló még a meccs előtt. – Nézzen csak körbe, nem véletlen, hogy a meccs helyett inkább a majálist választották az emberek.
Ez persze nem véletlen, ha ma is kikapunk, ki is eshetünk az NB I-ből" – tette hozzá a paksi drukker, aki azért nyilván bízott a hazai sikerben, hiszen mégiscsak a Paks–ETO találkozót választotta az ünnepi forgatag helyett. Tehette is, hiszen jól kezdtek Kiss Tamásék, akik csaknem meglepték az ETO-t. Aztán mégis a vendégek örülhettek, hiszen Nicorec viszonylag gyorsan kihasznált egy lehetőséget és ezzel előnybe került az ETO. Ezt az első félidőben magabiztosan is tartotta a Rába-parti csapat, még ha az együttes összetételén változtatni is kellett, ugyanis Koltai Tamással nem volt minden rendben, a játékos cserét is kért és kapott az első fél óra után.

Aleksidze 709 perce gólképtelen

Rati Aleksidze, az ETO grúz csatára tavaly tavasszal hamar a győri közönség egyik kedvencévé vált. Pengés megoldásai, góljai miatt emelték a „vállukra" a szurkolók. Nos, mindez a múlt, mert „Aleksz" ebben az idényben gyakran adós a jó játékkal, de még inkább a gólokkal. Huszonöt bajnoki mérkőzésen csatár létére mindössze négy találatra volt képes, ennek ellenére kirobbanthatatlan a győri kezdőcsapatból. Legutóbb a 18. fordulóban a Kecskemét ellen a 11. percben volt eredményes – igaz, az a lövés  győzelmet ért. Azóta 709 perc telt el a grúz támadó gólöröme nélkül, de talán még nincs késő, hogy Aleksidze is hajrázzon. Mert egy csatárt mégiscsak a góljai minősítenek leginkább...

P. Gy.
A szünetben kettős cserével próbálta felrázni csapatát a hazaiak trénere, Kis Károly. Sikerült is neki, hiszen a harmadik paksi támadó Urbán Gábor komoly veszélyt jelentett a győriek kapujára. Nem váratott magára sokáig a válasz, Pintér Attila szinte azonnal a pályára küldte Fehér Zoltánt a védelem tengelyébe. Ezután gyakorlatilag már csak a védekezésre koncentrált az ETO, abban bízva, hogy sikerül megőrizni előnyét. Csakhogy szokás szerint jött Tököli Attila, akiről tudni lehet, hogy egy villanás is elég számára, hogy gólt szerezzen. Ki is egyenlített a Paks, s bizony az igazsághoz tartozik, hogy nem érdemtelenül tette ezt a hazai csapat, amely kis szerencsével végül – Lisztes révén –, akár még a három pontot is otthon tarthatta volna.

A második félidei passzív játékával újabb pontokat herdált el a bronzéremre pályázó győri csapat, egy olyan együttes otthonában, ahonnan egyébként győzelemmel távozott tavasszal a ZTE, az FTC, az MTK és a Videoton is. Kár érte, mert ezek a pontok még hiányozhatnak a végelszámolásnál, hacsak nem pótolja őket az ETO a soron következő komolyabb játékerőt képviselő ellenfelek ellen. Akár már most kedden, amikor is az FTC látogat Győrbe.

Kis Károly: – Nagy energiákat mozgósítottunk a győzelem érdekében, s alaposan felkészültünk ellenfelünkből. Tudtuk, hogy az ETO egy jól szervezett csapat, ezt bebizonyította ma is. Ettől függetlenül győzhettünk volna, megvoltak a lehetőségeink már a mérkőzés elején, és nagy ziccert hibáztunk a meccs végén is.

Pintér Attila: – Aránylag jó mérkőzést játszottuk, amit magunknak tettük nehézzé. A gólig, amit egy nagy egyéni hiba előzött meg – pedig egész héten azt gyakoroltuk, hogy hová nem szabad beengedni Tököli Attilát –  a mi akaratunk érvényesült, a Paks nem tudott velünk mit kezdeni. A találatot azért szeretném mindenképp újra megnézni, mert azt az információt kaptam, hogy kézzel tette maga elé a labdát a hazai- ak támadója.

-Szeitz Tibor-

A mérkőzés online közvetítése:

90. perc: Vége a mérkőzésnek

88. perc: Lisztes közeli lövését védte bravúrral Sztevanovic.

86. perc: Lisztes rántotta le Szabót. Sárga lap.

80. perc: Egyenlített a Paks! Böde indította Tökölit, aki kilpépett a védők között, majd 11 méterről Sztevanovic mellett kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 1-1.

72. perc: Az ETO-ban Ceolin váltotta Aleksidzét.

68. perc: Sérülés miattcserél a Paks. A szünetben beállt Urbán nem tudja folytatni a mérkőzést, helyette Bartha játszik.

64. perc: Előbb Böde, majd Tokody is sárga lapot kapott.

61. perc: Kink cselezett befelé a bal oldalról, majd a tizenhatos vonaláról jobb lábbal kapura lőtt, de Kovács hárított.

54. perc: Pilibaitis buktatta Lisztest. Sárga lap.

52. perc: Győri csere. A gólszerző Nicorec helyére Fehér állt be.

49. perc: Újabb hazai lehetőség. Urbánt lépett ki a védők közül, majd egy csellel elküldte Eugene-t. A közeli lövést Sztevanovic védte.

47. perc Kiss helyzetével kezdődik ez a játékrész. Tököli labdáját vette át jól, majd nem sokkal lőtt kapu mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cseréltek a szünetben a hazaiak, Nagy és Vayer helyett Urbán és Lisztes lépett pályára.

45. perc: Eseménytelen utolsó percek után vége az első félidőnek.

36. perc: Sipeki lőtt fölé 25 méterről.

32. perc: Cserélt az ETO. Koltai helyett Dinjar lépett pályára. A fiatal középpályással kiabált Pintér Attila, majd nem sokkal később lecserélte.

28. perc: Böde előtt adódott a paksiak eddig legnagyobb helyzete, de közeli lövését Sztevanovic bravúrral védte.

26. perc: Nicorec indította Kinket a bal oldalon, aki befelé cselezett, de jobb lábas lövését blokkolták.

20. perc: Ezúttal az ETO-nak kellett a szerencse, hogy elkerülje a gólt. Böde lőtt kapura távolról, a labda Józsi lábán irányt változtatott. Sztevanovic már a másik irányba mozdult, de a lövés mellé ment.

18. perc: Koltai lőtt jó 25 méterről kapura. A labda megpattant egy paksi játékoson, így centikkel ugyan, de a bal kapufa mellé ment.

14. perc: Vezet az ETO! Nicorec a gólszerző! Aleksidze passzolt középre Józsinak, aki tovább pörgette a labdát a román játékos elé. A csatár az ötös sarkáról a hosszú jobb alsóba lőtt. 0-1.

5. perc: Völgyi vállalt be egy távoli kapura lövést, 25 méterről. Kevéssel tévesztette el a bal felső sarkot.

4. perc: Koltai ívelt be veszélyesen egy szabadrúgást a kapu elé, de Éger fejjel mentett az érkező Aleksidze elől.

1. perc: A Győri ETO kezdte a mérkőzést.

„Tudjuk a paksiak erényeit, de remélem, ismerjük a hibáikat is – kezdte Pintér Attila, az ETO vezetőedzője. – Támadásban nagyon jók, ezt már bebizonyították a közelmúlt mérkőzésein is. Nekünk mindent el kell követnünk annak érdekében, hogy minél sikeresebben szerepeljünk ezen a találkozón. Azt is figyelembe kell venni, hogy bárki játszik bárkivel, nincsenek könnyű meccsek, ennek szellemében akarunk pályára lépni Pakson."

A győriek kezdőcsapata valószínű, ugyanaz lesz, mint legutóbb volt. Annál is inkább, mert a kiállított Babicot eltiltották, Kiss Máté pedig újra megsérült.

– A Győr egy kifejezetten jó csapat, azt hiszem, nem kell különösebben bemutatnom. Nagyon bízom benne, hogy ki tudjuk küszöbölni azokat a hibákat, amelyek az utóbbi időben menetrendszerűen előjöttek nálunk. A góljaink eddig is megvoltak, remélem, hogy a Győr ellen is lesznek helyzeteink, amelyekből annyit tudunk értékesíteni, hogy itthon tartsuk a három pontot – mondta Kis Károly, a paksiak vezetőedzője.

• 5. passuth 2010. május 01. 19:17
    „Gondolom nem sokáig leszünk a 3. helyen,legalább hazai meccseket illett volna megnyerni,éljenek a légiósok,ETO egy biztos háttér nekik,mi meg álmodozzunk Verebes korszak ETO-járól”
  • 4. pörkölt 2010. május 01. 19:07
    „és akkor mindent megtesznek meg bla bla bla..és megint mákunk volt a végén, hogy nem kaptunk ki..”

Armstrong ötödször lesz apa

Ötödször lesz apa Lance Armstrong, az amerikaiak hétszeres Tour de France-győztes kerekessztárja. Tovább olvasom