2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 2°C

NBI: Nyíregyháza-ETO FC 1-3

Labdarúgás - Hátrányból fordított, és nyert a Nyíregyháza otthonában a Győri ETO FC a Soproni Liga 9. fordulójában. A 3-1-es sikerhez Kink duplája és Aleksidze találata kellett.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC - GYŐRI ETO FC 1-3 (1-1)
Soproni Liga, 9. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, 2500 néző
Vezette: Farkas Á.

Nyíregyháza: Vojinovic - Kiss Z., Nánási, Ambrusz, Cornaci - Pákolicz (Czanik 69.p.), Miskolczi, Zabos, Homma - Bogdanovic (Batizi 76.p.), Dosso (Andorka 46.p.)
Vezetőedző: Szentes Lázár

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Fehér Z., Sztanisic, Szabó O. - Koltai (Copa 55.p.), Pilibaitis, Józsi, Nicorec (Tokody 70.p.) - Kink (Brnovic 90.p.), Alekszidze
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerzők: Pákolicz (23.p.) ill. Kink (31.p., 75.p.), Aleksidze (93.p.)
Kiállítva: Cornaci (89.p.)

Magyar pályán ritkán látható jelenet a meccs végén. A hazai közönség a levonuló ETO-játékosokat tapssal és "Szép volt fiúk" kórussal fogadja.

93. perc: Aleksidze állítja be a végeredményt. A csatár Tokody passzával léphetett ki a bal lodalon. Egy védőt leültetett egy szép csellel, majd a bal felsőbe bombázott. 1-3.  játékvezető lefjta a meccset.

90. perc: A kétgólos Kinket Brnovic váltja az ETO-ban.

89. perc: Cornaci sokadik szabálytalanságára megkapta második sárga lapját. Kiállítás.

83. perc: Batizi Pócsi húzott el a jobb szélen. Az alapvonalról gurított a kapu elé. A becsúszó Sztanisic majdnem öngólt rúgott. A védő lábáról a kapufára pattant a labda.

79. perc: Szabó szerelte szabálytalanul Hommát. Sárga lap. A szabadrúgást 25 méterről Miskolczi lőtte mellé.

76. perc: Újabb csere a Nyíregyháza csapatában. Bogdanovic helyére Batizi érkezik.

75. perc: Vezet az ETO! Józsi indította a leshatáron Kinket, aki 15 méterről a hálóba emelt. 1-2.

70. perc: Pintér Attila is cserél. Nicorec helyére Tokodyt küldi be.

69. perc: Szapri-csere. A gólszerző Pákolicz helyén egy másik exgyőri, Czanik folytatja.

60. perc: Zabos vállalt be egy bombát 30 méterről. Nem sokkal ment mellé.

59. perc: Miskolczi rúgta le Józsit. Sárga lap.

57. perc: Copa vezethette kapura a labdát egyedül. Közeli lövésébe az utolsó pillanatban vetődött bele Kiss Z.

55. perc: Cserél az ETO. Koltai helyére Copa jön.

51. perc: Helyzet mindkét oldalon. Előbb Nicorec 7 méteres lövésébe Vojunovic vetődött bele, majd Pákolicz pedig 6 méterről az oldalhálóba bombázott.

49. perc: Zabos lett zabos. Összekapott Kinkkel. Sárga lap mindkettőjüknek.

48. perc: Nicorec fejelte  Babic elé, aki jó 25 méterről lőtt. Vojinovic azonban fogta a jobb alsóba tartó labdát.

46. perc: Elkedődött a második félidő. Cserél a  Szpari. Dosso helyén Andorka folytatja.

Egy kis kikapcsolódás a szünetre: Szépek Szépe döntő itt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Bogdanovicnak köszönhetjük meg a bénázást. Homma hozta ziccerbe a Szpari csapatkapitányát, aki 14 méterre a kaputól, senkitől sem zavartatva eltörte a labdát.

41. perc: Centiken múlt az ETO-gól.  Józsi 18 méterről ballal csavart kapura egy szabadrúgást. A kapus közelről nézte ahogy a oldalhálóban köt ki a labda.

40. perc: Homma csapta be egy szép csellel Szabót, majd 17 méterről ballal lőtt. Sztevnovic védett.

35. perc: Koltai szögletére Fehér érkezett. Fejese a bal kapufa mellé ment.

31. perc: Kink egyenlít! 1-1. A csatár Aleksidze labdájával lépett ki a védők közül, majd 10 méterről ballal estében a jobb felsőbe lőtt.

30. perc: Józsi rúgta fejbe Kisst. Sárga lap. A szabadrúgást 20 méterről Miskolczi rúgta fölé.

24. perc: Cornaci rúgta fel a kaputól 14 méterre Nicorecet. Tizenegyes! A büntetőt Aleksidze mellé lőtte.

23. perc: A semmiből szerez gólt a Nyíregyháza. Miskolczi ívelt a jobb oldalról a hosszún érkező Pákolicz fejére. A volt győri középpályás gyönyörű gólt fejelt 6 méterről. 1-0.

21. perc: A tizenhatos jobb oldaláról, 18 méterről végezhetett el szabadrúgást a Szpari. Cornaci ballal csavart a bal alsó sarokra, de Sztevanovic könnyedén felszedhette a labdát.

15. perc: Többet támad és mezőnyfölényben játszik a Győr. Hajtós, eseménydús meccs. Aki másfajta izgalmakra is vágyik, nézzen körül itt.

A kisalfold.hu egyedülálló módon élőben közvetíti a Szépek Szépe verseny döntőjét  18 órától, melyet portálunkon mindenki ingyenesen megtekinthet!

13. perc: Józsi szöglete után rövid volt a felszabadítás. Ezúttal Nicorec elé került a labda, aki a kapufát találta telibe.

12. perc: Egy előrevágott labdát Aleksidze fejelt le a védők közül kilépő Kink elé. A csatár 16 méterről kapásból bombázott, Vujinovic nagyot vetődve hárított.

10. perc: Újabb ETO-ziccer: Józsi szögletére érkezett pontosan Fehér Z., és jobb belsővel, 5 méterről fordulásból lőtt. Centikkel vétette el a bal alsó sarkot.

7. perc: Kink lőtt kapura 20 méterről. Vojinovic könnyedén védett.

3. perc: A szöglet után Sztanisic fejese ment kevéssel a bal kapufa mellé.

2. perc: Az első ziccer a győrieké. Aleksidze játszotta középre, a kapu elé a ladbát a tizenhatos bal oldaláról. Nicorec estében Koltai elé passzolt, aki 7 méterről Vojinovicba lőtt.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

A csapatok rövidesen befejezik a bemelegítést és kezdődhet a találkozó. A nyíregyházi stadion fedett lelátó része megtelt nézőkkel. A zöld-fehéreket kevés szurkoló kísérte el a mérkőzésre. Jó hír, hogy Bajzát sérülése után ott van a cserajátékosok között. Az ETO kispadján Molnár P., Brnovic, Bicak, Bajzát, Tokody, Supic és Copa várja, hogy játéklehetőséget kapjon.

Tavasszal egy erősen "junioros" ETO ért el 1–1-es döntetlent Nyíregyházán, ám azóta mindkét csapat háza táján sok változás történt.
A Nyíregyháza új edzővel (Szentes Lázár) és részben új játékosokkal jól kezdett az idei bajnokságban, ám a rajt után megtorpant. A nyírségiek keretében több olyan labdarúgó szerepel, aki nemrég a győriek mezét is viselte: Bogdanovic, Müller, Czanik, Kovács Z., Pákolicz és az operált Böőr.

Az ETO legutóbbi hazai fellépésén több nagy helyzetet elhibázott a ZTE ellen, míg a vendégek szinte egyetlen valamirevaló akciójukból egy kapushiba és Szalai szemfülessége révén vezetést szereztek, így Babic hajrábeli gólja csak a pontmentéshez volt elegendő.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője: "A Nyíregyháza szervezett ellenfél, ennek ellenére pontokért megyünk Szabolcsba. A csapatom játéka lépésről lépésre alakul, vannak gondjaink, elsősorban a helyzetkihasználáson kell javítanunk. Bízom benne, hogy a játékosaim ezúttal is emelt fővel jöhetnek le a pályáról!"

Az ETO-ból hiányozni fog az U20-as világbajokságon tartózkodó Zámbó Bence, Kiss Máté és Dudás Ádám.

A Kisalföld korábbi információja beigazolódott: a tesztelésen Győrött tartózkodott brazil Rychely Cantanhede de Oliveira játékára nem tartott igényt az ETO.

Tavasszal 1–1-es döntetlent hozott az ETO nyíregyházi fellépése.

Soproni Liga pénteki eredményei

Kaposvár–DVSC-TEVA 4–4 (1–0). Gsz.: Bank (17.), Nikolic (61.), Zahorecz (64., 11-esből), Reszli (86.), ill. Czvitkovics (47., 54., utóbbit 11-esből), Szakály P. (70.), Rezes (80.).

Ferencváros–Videoton 2–2 (0–1). Gsz.: Ferenczi (68.), R. Wolfe (88.), ill. Polonkai (36.), Sitku (60.).

Szombat: Vasas–MTK 15, v.: Iványi. Tv: Sport1. ZTE FC–Kecskemét 19, v.: Vad II. Haladás–DVTK 19, v.: Kassai. Bp. Honvéd–Pápa 19, v.: Veizer.
Vasárnap: Paksi FC–Újpest FC 17.30, v.: Szabó Zs. Tv: Sport2.

• 11. alkutya111 2009. szeptember 28. 12:13
    „Valami kezd alakulni az ETO-nál.
    De! Óvok mindenkit a nagy elvárások megfogalmazásától. Ugyanis a csapatösszhang, a játék kezd meglenni, de ez még nem elég egy merészebb álmok kivitelezéséhez.
    Pintér Attilának ehhez - a sikerek eléréséhez - kívánok sok-sok sikert.”
  • 10. RP 2009. szeptember 27. 13:33
    „Ez most egy nagyon összeszedett teljesítmény volt, ráadásul végig támadó felfogásban játszott a csapat, olyan volt mintha a Nyír lenne idegenben. Csak így tovább, és nagyon figyelni szerdán az Ajka ellen.”
  • 9. kikelet_ 2009. szeptember 27. 11:11
    „Kink az utóbbi évek legjobb igazolása volt!”
  • 8. nasi12 2009. szeptember 27. 10:58
    „Na végre alakul már valalmi, és ha Bajzát is elkezdi ontani a gólokat, nem lehet gond.
    Bravó Pintér.”
  • 7. kukori1972 2009. szeptember 27. 10:05
    „Szép volt fiuk!!!!!”
  • 6. pénzszóró 2009. szeptember 27. 09:08
    „Belekukkantottam néha a Nyire-Eto meccsre a Tv-be.Ez a mi focink!A II. félidei cseréknél a lecserélt játéko-
    sok,úgy mentek le mint egy 99.éves csoszogó aggastyán!Alig kaptak levegőt szegények!Tartatlanok,stb.
    Hol vannak ezek a Spanyol,Angol,Holland,stb.focitól? Elérhetetlen számukra!”
  • 5. dudi1977 2009. szeptember 26. 21:12
    „Ezzel a meccsel egy bajom van: a múlt héten elpazarolt 2 pont a ZTE ellen nagyon hiányzik.... A MAI JÁTÉK ELŐTT MAXIMÁLISAN LE A KALAPPAL, ÉS A JÖVŐ HÉTEN MEG KELL VERNI ITTHON A PAKSOT, mert az a közvetlen élmezőnyben maradunk, és a mai játék több, mint biztató colt, Gratulálok”
  • 4. kovacsgeri 2009. szeptember 26. 19:03
    „amint leírtam Kink belőtte a 2. gólt!!!”
  • 3. kovacsgeri 2009. szeptember 26. 19:02
    „Eredménytől függetlenül az ETO sokkal többet támad a meccsen, simán lehetne 1-4 a győrieknek (írom ezt a 74. percben).”
  • 2. fan 2009. szeptember 26. 18:50
    „Mint mindig fut az ETO az eredmény után. Tudom hogy már kiegyenlítettek de megtörtént.
    azért hajrá Győri ETO FC!”
  • 1. regisztrálok 2009. szeptember 26. 18:01
    „Tipp-Mix... :-)
    Vicc szánalom 27. perc..”

Hamilton indul az élről

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Szingapúri Nagydíj szombati… Tovább olvasom