2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

NBI: Haladás-Győri ETO FC 1-2

Labdarúgás - Idegenben győzte le a Haladást a Győri ETO FC az NBI 7. fordulójában. Nicorec és Józsi góljaira büntetőből csak Kenesei válaszolt.

HALADÁS - GYŐRI ETO FC 1-2 (0-1)
Soproni Liga, 7. forduló
Szombathely, 3500 néző
Vezeti: Solymosi

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. - Rajos, Iszlai, Lattenstein - Oross (Simon 64. p.), Kenesei, Nagy G. (Skriba 64. p.)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Djordjevic, Sztanisic, Szabó O. - Koltai (Dudás 56.p.), Nicorec, Józsi, Fehér Z.(Tokody 69.p.) - Brnovic (Kink 43.p.), Aleksidze

Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Kenesei (93.p. tizenegyesből) ill. Nicorec (24.p.), Józsi (78.p.)
Sárga lap: Kenesei (63.p.), Guzmics (88.p.) ill. Sztanisic (73.p.), Dudás (90.p)

Pintér Attila: Nem játszottunk látványosan, de eredményesek voltunk, és ez a lényeg. Voltak hibák a csapatjátékban, de a találkozó nagy részében uraltuk a játékot, az történt a pályán, amit elterveztünk. Kemény sorozat vár ránk, hiszen szerda-szombat ritmusban jönnek a meccsek, de felkészültünk, és remélem egyre jobbak leszünk.

Józsi György: Hétről-hétre egységesebbek vagyunk. Jól jött a válogatott meccsek miatt kapott szünet, sokat tudtunk gyakorolni. Találtunk egy gólt az elején, ettől megnyugodtunk, a második gól után pedig éreztük, hogy megvan a meccs.

93. perc: Djordjevics húzta el Kenesei lábát a 16-oson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Kenő a léc alá lőtte a labdát. 1-2. Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Dudás is kapott egy sárgát.

88. perc: Guzmics rúgta fel Aleksidzét. Sárga lap.

86. perc: Tóth bal oldalról érkező beadása után Kuttor fejelt fölé 7 méterről.

82. perc: Simon lőtt fölé 18 méterről.

78. perc: Növeli előnyét az ETO! Aleksidze ívelt a tizenhatos elé a bal oldalról. Tokody -a védők közül középen kilépő- Józsi elé fejelt, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2.

74. perc: Kink önzőségén akadt el a győri kontra. Az észt játékos könnyedén ziccerbe hozhatta volna a bal oldalon Aleksidzét, ám cselezgetett, és egyszerűen feltekeredett a védőjére.

73. perc: Sztanisic kapott sárgát.

71. perc: Kenesei rázta le a védőket, és lövésre tette le a labdát Rajosnak. A középpályás 16 méterről próbálkozhatott, és kevéssel vétette el a jobb alsó sarkot.

69. perc: ETO-csere. Fehér Zoltánt Tokody váltja.

64. perc: Kettős csere a Halinál. Oross helyett Simon, Nagy G. helyett Skriba áll be.

63. perc: Kenesei kapott sárga lapot.

60. perc: Egy percen belül alakul ki gólhelyzet mindkét kapu előtt. Előbb Aleksidze közeli lövését védi Rózsa, majd Iszlai bombáz fölé 20 méterről.

56. perc: Cserél az ETO. Koltai helyére Dudás jön.

51. perc: Kink küldte el a védőjét egy csellel a tizenhatos bal oldalán, majd lőtt. A labdát a bal felső sarok elől vetődve szedte ki Rózsa.

46. perc: Elkezdődött a 2. félidő.

Fotók: Kiss Teodóra (Vas Népe)

A félidőben: 0-1

45. perc: Kink lőtt 16 méterről, Rózsa szögletre ütötte a labdát. Vége az első félidőnek.

43. perc: Cserél az ETO. A sérült Brnovic helyére jön Kink.

42. perc: Sztevanovic bravúrjai nagyon kellettek. Előbb Guzmics 18 méteres bombáját ütötte ki vetődve a jobb felső sarok elől, majd Kuttor közeli fejesét hárította.

32. perc: Kenesei is távolról próbálkozik. Húsz méteres lövése közelebb volt  kapuhoz, mint Nagy G. kísérlete.

30. perc: Egy bal oldali hazai szöglet után Nagy G. elé került a labda, aki 20 méterről kapásból fölé bombázott.

24. perc: Nicorec góljával vezet az ETO! Aleksidze indította a román játékost a jobb oldalon. Kuttor szerelhetett volna, ám megbotlott, így a labda Nicorec elé került, aki 12 méterről a bal alsóba lőtt. 0-1.

20. perc: A Hali szórakozott el egy helyzetet. Kontrával indulhattk a hazaiak. Két csatár, két védővel szemben. Nagy G. ugratta ki Keneseit, aki a bal oldalon kissé kiszorított helyzetből Sztevanovicba lőtt, 6 méterről.

16. perc: Kenesei lőhetett 15 méterről kapura egy szóló után. Sztevanovic szögletre ütötte a labdát.

14. perc: Helyzetek nélküli mezőnyjáték. Ennél unalmasabb már nem lehet a találkozó. Bízzunk a jobb folytatásban.

6. perc: Szabó O. ívelt a bal oldalról a kapu elé. A hosszún érkező Brnovic elől Rózsa mentett.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

A magyar válogatott világbajnoki selejtezőmérkőzései után folytatódnak a Soproni Liga küzdelmei. A Győri ETO FC a sereghajtó Szombathelyi Haladás vendége lesz.

Az ETO-hoz visszatértek a válogatottaknál számításba vett labdarúgók, Pintér Attila vezetőedző így számíthat Dudás Ádám, Kiss Máté és Zámbó Bence, valamint Linas Pilibaitis, Tarmo Kink és Arsene Copa játékára is. A győri csapatból csak Jarmo Ahjupera, George Ganugrava és Bojan Neziri készül külön, a combsérülés miatt hiányzó Marko Dinjar a héten már a társakkal együtt edzett.

Teljes értékű edzésmunkát végez Bajzát Péter is, akinek térdsérülése folyamatosan javul.

„Próbálom behozni a lemaradásomat, már múlt hét óta a többiekkel együtt készülök, de hogy teljesen utolérjem magamat, többször külön is edzek. Pályára csak akkor léphetek, ha újra százszázalékos állapotban leszek" – mondta állapotáról az előző bajnokság gólkirálya, akit Szombathelyen először vethetnek be a győriek.

A Rába-partiak igyekeztek kihasználni a válogatott mérkőzések miatti hosszabb szünetet, a csapat kemény munkát végzett az elmúlt két hétben.

"Folyamatosan dolgoztunk, ötvözve a regenerációt a kemény munkával. Mostantól kezdve szerda-szombat ritmusban következnek a meccsek, több ilyen tétmérkőzés nélküli időszakra az ősszel nem számíthatunk" - mondta Pintér Attila.

A Szombathelyi Haladás jelenleg a bajnoki táblázat utolsó helyén szerénykedik, a vasiak hat mérkőzésükből négyszer vereséget szenvedtek. Ugyanakkor figyelmeztető jel lehet a győriek számára, hogy egyetlen győzelmüket a második helyezett Videoton ellen aratták. Ezen a találkozón történt incidens Csertői Aurél és Bódog Tamás között, aminek következményeként Csertői ma nem ülhet le a szombathelyi kispadra.

• 13. sörbarát 2009. szeptember 13. 19:48
    „Hagyjátok már a Dudást!!!Volt egy meccse, amin nem remekelt...na, és akkor mi van??? Máskor meg kifütyülitek az edzőt, ha le meri cserélni....
    Te minden nap 100%-osan tudod elvégezni a munkádat??? Szerintem nem...”
  • 12. zsirez 2009. szeptember 13. 17:54
    „gyözelem de gyenge szinvonal!! Dudás, igy tovább de máshol!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 11. RP 2009. szeptember 13. 11:19
    „Sok csapat nem fog nyerni Szombathelyen, ők azért játszottak gyengén, mert az ETO nem hagyta őket. Ha egy-két kontrát még befejezünk rendesen, akkor komoly verés is lehetett volna. Szerintem nagy fegyvertény a tegnapi győzelem.”
  • 10. Patriot 2009. szeptember 13. 11:16
    „Hihetetlenűl gyenge színvonalú mérkőzés volt. Kétszer már képtelenek egymáshoz passzolni a labdát,ez nem labdarúgás hanem labdakergetés.
    Hogyan lehetne így felépíteni egy támadás ha a legalapvetőbb feladatot képtelenek végrehajtani, és ezt nem csak az ETO hanem a Haladás játékosaira is vonatkozik.

Dudáson meg felesleges vitatkozni,amit tegnap produkált az nevetséges és technikailag minősíthetetlen volt.”
  • 9. mumus 2009. szeptember 13. 10:58
    „Gratula Pintér Attilának!”
  • 8. dudi1977 2009. szeptember 13. 09:52
    „Dudás játéka megosztja a szurkolókat is. Vannak meccsei amikor kiemelkedik az ETO-ból, és van amikor fegyelmezetlen, és hülyeséget csinál. (most is a sárga lapjánál). Ennek ellenére sok sikert kívánok Neki és valamennyi ETO játékosnak a bajnokságban, és a világbajnokságra utazóknak külön!

Bár csak arra gondolok, hogy egy vereség után milyen anyázás menne, pedig most még nyertünk is.... és nem is játszottunk rosszul”
  • 7. Szuvari 2009. szeptember 13. 08:51
    „Amit Dudás csinált az még a megye 2-ben is kabaré. Sérülés ide, vagy oda.”
  • 6. tosa2 2009. szeptember 13. 08:28
    „regisztrálok ! A kritikát el kell fogadni és nem bunkó módon válaszolni!

„Dudás jó!!!
    Völgyit, Tokodyt és Bicakot a csapatba!!!
    Hajrá ETO!!!”
  • 3. lacim6 2009. szeptember 12. 20:18
    „moderálva”
  • 2. kovacsgeri 2009. szeptember 12. 19:21
    „elég unalmas meccs volt, de a 3 pont megvan... miközben ezt írom 11-es”
  • 1. regisztrálok 2009. szeptember 12. 19:03
    „A Dudas egy csiszolatlan gyemant..
    /Az is marad/.. :-)”

Marosi Ádám öttusa VK-t nyert

A világbajnok Marosi Ádám nyerte a férfi öttusázók Világkupa-döntőjét Rio de Janeiróban. Tovább olvasom