2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NBI: Győri ETO FC-ZTE 1-1

Labdarúgás - A Győri ETO FC végig támadta a mérkőzést, mégis csak döntetlenre volt képes a Zalaegerszeg ellen hazai pályán. Szalai fejesgóljára Babic válaszolt. Jövünk egy pezsgővel a hatalmas potyagólért Vlaszáknak.

GYŐRI ETO FC - ZTE 1-1 (0-0)

Soproni Liga, 8. forduló
Győr, ETO Park, 2500 néző
Vezeti: Arany T.

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Djordjevic, Sztanisic, Szabó O. - Dudás (Copa 75.p.), Józsi, Nicorec (Tokody 51.p.), Fehér Z., Koltai (Brnovic 67.p.) - Aleksidze
Vezetőedző: Pintér Attila

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic (Panikvar 70.p.), Bogunovic, Todorovic - Kamber, Máté P. - Szalai (Pavicevic 75.p.), Horváth A., Magasföldi (Schultz 80.p.) - Rudnevs
Vezetőedző: Csank János

Gólszerző: Szalai T. (62.p) ill. Babic (83.p.)
Kiállítva: Horváth A. (78.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Babic adott be jobbról, a labdát Aleksidze fejlte kapura, ami centikkel ment el a jobb alsó mellett.

83. perc: Óriási potyagóllal gyenlít az ETO! Babic lőtt kapura 20 méterről. Vlaszák könnyedén védhetett volna, ám egyszerűen elvetődött a labda elől. Gól! 1-1.

80. perc: Cserél a Zalaegerszeg. Magasföldi le, Schultz be.

78. perc: Horváth A. is kap egy sárgát. Neki ez a második. Kiállítás. Emberhátrányban a ZTE.

77. perc: Sztanisic kapott sárgát.

75. perc: Csere mindkét csapatnál. Az ETO-ból Dudás jön le, Copa áll be. A Zetében pedig Pavicevic áll be a gólszerző Szalai helyére.

73. perc: Brnovic lövését védte Vlaszák, majd a túloldalon Rudnevs bombázott 14 méterről mellé.

72. perc: Újabb góltól menekült meg szerencsével a ZTE. Aleksidze fejelte Vlaszákba Dudás beadása után a labdát, majd az ismétlés saját csapattársáról Brnovicról pattant ki.

70. perc: Az első csere a Zeténél. Miljatovicot Panikvar váltja.

67. perc: ETO-csere. Koltai helyére Brnovic jön.

62. perc: Vezet a ZTE! Todorovic ívelt fel a a bal oldalról Magasföldinek. Sztevanovic csak kiütni tudta a labdát a csatár elől, éppen Szalai elé, aki észrevette, hogy üresen maradt a kapu, és 15 méterről gólt fejelt. 0-1.

61. perc: A szurkolók már azt találgatják, hány ziccer kell egy ETO-gólhoz. Dudás ível a bal oldalról a kapu elé. A labda átszállt a védők fölött, de a középen érkező Koltai, senkitől sem zavartatva 5 méterről fölé belsőzött.

58. perc: Újabb ETO-helyzet. Dudás fejelt a bal kapufa mellé 4 méterről.

51. perc: Cserél az ETO. Nicorec jön le, Tokody áll be.

48. perc: Rudnevs lőtt 12 méterről fölé.

Galéria! Fotók: Bertleff András
46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben.

Mezőnyfölényben játszik, és támad az ETO, védekezik a Zete. Gól nincs az első félidőben.

45. perc: Djordjevic rúgta le Magasföldit. Sárga lap. Vége az első félidőnek.

41. perc: Józsi szöglete után felszabadítanának a védők, de a labda Dudáshoz kerül. A középpályás 22 méterről bombázott fölé.

38. perc: A vendég játékosok folymatosan aprítják a győrieket. A játékvezető most húza elő az első sárga lapot. Horváth rúgta fel Józsit.

35. perc: A szögletet követően Koltai bombázott kapásból fölé., 20 méterről.

34. perc: Koltai emelt jobbról a kapu előtt érkező Aleksidze elé, aki rögtön középre passzolt. Józsi elől Bogunovic mentett.

28. perc: Koltai szölete után a tizenhatos jobb oldalánál Dudáshoz került a labda. Húszról lőtt, kevéssel kapu fölé.

24. perc: Sztanisic vállalt be egy egészséges lövést harmincról. Kapura veszélytelen volt.

20. perc: Fehér ívelt előre. Az érkező Aleksdize közelről fejelhetett volna, ám Miljatovic az utolsó pillanatban mentett.

19. perc: Kamber elégelte meg, hogy a Zete abszolút veszélytelen a kapura. Jó 20 méterről lőtt, legalább 8 méterrel mellé.

14. perc: Az első ziccer a hazaiaké. Koltai felpasszolt labdájába Aleksidze pörgetett bele. A labda a védők közül kilépő Dudás elé került, aki 8 méterről küldte azt kapura. A kivetődő Vlaszák védett.

12. perc: Az ETO kapusa Sztevanovic is labdába ér. Egy előrevágott labdát szedett össze.

7. perc: Egy jobb oldalról legurított labdát Nicorec lőhetett volna kapura, de a mozdulat közben elcsúszott.

5. perc: Egy hazai szögleten kívül eddig semmi említésre méltó esemény nem történt a kapuk előtt. Az ETO kispadján Molnár P., Völgyi, Bicak, Copa, Pilibaitis, Brnovic és Tokody kapott helyet a cserék között.

1. perc: A ZTE kezdte a mérkőzést.

A keddi Magyar Kupa-mérkőzés után ma este újra pályára lép a Győri ETO FC. A bajnokságban a ZTE lesz a három pont megszerzésére készülő győriek ellenfele.

A ZTE a táblázat tizennegyedik helyén szerénykedik, a kék-fehérek eddigi hat mérkőzésükből csupán kettőt tudtak megnyerni, és négyszer vesztesen hagyták el a pályát. A zalai csapat, amelynek kispadján a korábban Győrben is edzősködő Csank János ül, a legutóbbi fordulóban hazai pályán szenvedett súlyos vereséget az Újpesttől. A hétközi kupafordulóban viszont – az ETO-hoz hasonlóan – sikerült kivívniuk a továbbjutást alacsonyabb osztályú ellenfelükkel szemben.

Kedden góllal tért vissza a győri csapatba Bajzát Péter, aki az MTE 1904 ellen negyvenöt percet töltött a pályán. A csatárt akár ma is bevetheti Pintér Attila vezetőedző, aki a Szombathelyen kényszerűségből lecserélt játékosokra is számíthat. Sem Fehér Zoltán, sem Bojan Brnovic sérülése nem bizonyult súlyosnak, így mindketten pályára léphetnek ma este. Az egyiptomi U20-as világbajnokság előtt még Dudás Ádám, Kiss Máté és Zámbó Bence is az ETO rendelkezésére áll. A három játékos szerdán utazik el a tornára, és előreláthatólag két hétig lesz távol. Örömteli hír, hogy a régóta hiányzó Bojan Neziri és Jarmo Ahjupera már elkezdte a futóedzéseket.

Pintér Attila igyekezett frissen tartani néhány játékosát, a tervezett kezdőcsapatból többen kihagyták, vagy nem játszották végig a keddi kupamérkőzést. Az ETO-ra a hónap hátralévő részében két mérkőzés vár hetente, így a vezetőedzőnek szüksége is lesz a kipihent futballistákra.

A győri klub a mai mérkőzés előtt köszönti jubiláló csapatkapitányát, Szasa Sztevanovicot. A szurkolók körében is népszerű kapus százötvenedik NB I-es mérkőzésén lépett pályára a Haladás ellen.

• 15. pamplona 2009. szeptember 21. 15:30
    „Gyenge , szinvonaltalan mérkőzés. Még azt a 2100 nézőt sem érdemelte meg!”
  • 14. 07743 2009. szeptember 20. 11:01
    „A Brnovic,Copa Pintérszintü játékosok.”
  • 13. kukori1972 2009. szeptember 20. 08:51
    „Hajrá Nike internet. x 3.25ért.UNDORITÓ.”
  • 12. ACSA 2009. szeptember 19. 17:29
    „Ezzel az X-el buktam egy 2 literes kólát!:-))-gyatra bundaszagú meccsen!”
  • 11. Dr.Corolla 2009. szeptember 19. 15:49
    „Teljesen új csapatot kéne építeni,de nem a mostani szisztémában...
    Ez a FUTBALL megcsúfolása!”
  • 10. lali84 2009. szeptember 19. 13:11
    „Figyeljetek kedves hozzászolok!!!van egy őtletem ne is nézétek ez ilyen gyenge szivonalú mecseket vagy nézetek más külfőldi focit vagy ajánlom itt vagy izgalamasat akartok akkor www.managerzone.com..izgalmas játék itt lehet izgulni de ezeken a libakergető mecseken nem..gondolom elfáradtak a MTE ellni mecsen..de hát ez van:-))))))))”
  • 9. Reális 2009. szeptember 19. 12:56
    „A zete megérdemelte volna a 3 pontot!”
  • 8. csoki71 2009. szeptember 19. 09:49
    „Nagyon szép volt Babic gólja! Gratulálok! Csak az a baj, hogy ez csak véletlen volt. Így még egyszer nem rúgja meg. Csavarodott a labda és az utolsó pillanatban a füvön irányt változtatva az ellenkező oldalra ment. Amúgy néha szánalmas volt a sétálgató erőtlen játékosokat nézni. Nem a labda felé futott hanem el tőle. Sokszor közelről nézték a meccset. El kellene gondolkozni, hogy egy majdnem utolsó 10 emberrel játszó csapat ellen ez van akkor később mi lesz? Könyörgöm valaki tanítsa meg őket a kapura rúgni úgy hogy azt el is találják !”
  • 7. tódi 2009. szeptember 18. 22:06
    „Szánalmas volt .Az egész csapat sétálgatott a pályán.
    Támadott? Támadgatott ...”
  • 6. Imcsi 2009. szeptember 18. 21:46
    „Ha Vlaszák kap egy pezsgőt, akkor Sztevanovicsnak is jár egy!
    Gyenge meccs volt! Bennem az marad meg, hogy mindkét belső védő sárgát kapott!”
  • 5. zag 2009. szeptember 18. 21:27
    „Tuti volt az x.Szása 2x leütötte saját védőjét, amásodikból gól lett.Az ETO ziccereinél tök üresen voltak a mieink.Horváth meg a földön ülve kiállíttatja magát.Mikor a zalai bekk leült Brnovic fejese előtt,akkor lett tiszta kép!Undorító magyar futball,hej,hej!!!”
  • 4. napsütés 2009. szeptember 18. 21:11
    „Ez a meccs nagyon gyenge volt.
    Az ETO játékosai nem is futballoztak tiszta szívből, teljes erőbedobással, csak úgy lightosan elgurigázgattak.
    A kilátogató szurkolóknak vissza kellene adni a belépőjegy árát, mert ez szánalmas produkció volt.
    AMATŐRŐK!!!!!!
    ....ezért nem járok meccsre.”
  • 3. kalle11 2009. szeptember 18. 21:00
    „A döntetlen 3,25-ös szorzóval szerepelt a tippmixen. Az egyenlítő gólnál a Vlaszák ahogy elugrott a labda elől, egy amatőr is profibban csinálná. Ezért nem érdemes magyar bajnokira járni.”
  • 2. regisztrálok 2009. szeptember 18. 20:39