2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

NBI: Győri ETO FC-Paks 4-1

Labdarúgás - A labdaúgó Soproni Liga 24. fordulóban hazai pályán győzte le három góllal a Győri ETO FC a Paksot.

GYŐRI ETO FC - PAKSI FC 4-1 (3-1)
Soproni Liga, 24. forduló
Győr, 2000 néző, vezette: Berger (Forgács, Kovács Z.)

GYŐRI ETO FC: Sztevanovics - Dorogi, Sztanisics, Supics, Völgyi - Tokody, Jäkl, Kink (Böőr, 80.), Józsi - Bajzát (Alekszidze, 84.), Brnovics (Sánta, 63.).
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac.

PAKS: Csernyánszki - Horváth L., Pandur (Szabó J., 51.), Éger, Pintér A. - Nikolov, Zováth (Fiola, 69.), Böde (Sipeki, 46.), Heffler - Kiss T., Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre.

Gólszerző: Kink (25.), Brnovics (36.), Bajzát (43., 49.), ill. Pintér Á. (33.)

Sárga lap: Sztanisics (4.), ill. Zováth (27.), Böde (39.), Pandur (48.), Heffler (53.), Szabó J. (87.)

Piros lap: Sztanisics (58.)

A mérkőzés első 30 percében kiegyenlítetten játszottak a felek. Brnovic gólját követően a győriek feltámadtak, végig uralták a meccset. Végül közönségszórakoztató játékkal, s parádés gólokkal tartották otthon a nagyon fontosnak számító három pontot.

90. perc: Berger játékvezető véget vetett a gólgazdag találkozónak.

84. perc: A hazai csapat is kihasználta utolsó csere lehetőségét. Aleksidze érkezett Bajzát helyére.

80. perc: Újabb ETO csere. Az első gól szerzője, Kink hagyta el a pályát, helyére Böőr érkezett.

74. perc: Hatalmas zavar a győri kapu előtt... Stevanovic futott ki kapujából, s öklözve mentett, a labda végül Nikolov elé került. A jobb alsó felé tartó rúgását a gólvonalról pár centire Supic vágta ki.

68. perc. Kihasználta utolsó csere lehetőségét a vendég együttes. Zováth jött le a pályáról, s Fiola ment fel.

Galéria! Fotó: Bertleff András

62. perc: A mérkőzésen először cserélt a Rába-parti gárda, Brnovic helyére Sánta érkezett.

60. perc: Dorogi kapott sárgát.

57. perc: Kiss T. bravúrosan vezette végig labdát, ám Stanisic buktatta a tizenhatoson belül. Utóbbinak azonnal felmutatta a sárgát a játékvezető, s mivel ez a második volt,  ki is állította a játékost, majd a büntető pont felé mutatott. A tizenegyest Tököli végezte el, a kapu jobb alsó sarkába célzott, s ezt érezve Stevanovic hatalmasat védett.

50. perc: Gellei mester újabb cserét hajtott végre, Pandur helyére Szabó J. érkezett.

49. perc: Úgy látszik ez a csúnya belépő csak még jobban feltüzelte a támadót, ugyanis duplázott! Tokody beadását követően, 4 méterről a kapuba gurította labdát, 4-1.

48. perc: Alig telt el pár perc a második félidőből máris villant a sárga. Az utolsó gólszerző, Bajzát ellen Pandur szabálytalankodott.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. A hazai csapatnál nem történt csere, viszont a vendégeknél Böde helyére Sipeki érkezett.

45. perc: Lefújta a játékvezető a mérkőzés első felét.

43. perc: Völgyi ívelt a kapu elé, majd Bajzát érkezett és fejelt a léc alá, 3-1.

36. perc: Újra az ETO-nál a vezetés!!! Egy szögletet követően Brnovic a jobb felső sarokba fejelte a labdát, 2-1.

33. perc: Egyenlített  Paks csapata... Pintér A. a tizenhatos sarkáról mértani pontosággal a bal felső sarokba lőtte a labdát, 1-1.

27. perc. A vendégek elős sárgáját Zováth kapta, miután buktatta Brnovicot.

25. perc: Hatalmas bomba gól! Kink találatával az redmény 1-0!

20. perc: Eseménytelenül teltek el az elmúlt percek... Kóstolgatják egymást a felek.

12 perc: Zováth is, hasonlóan az előzőhöz, 19 méterről próbálkozott, szintén eredménytelenül.

9. perc: Horváth L. próbálkozott egy távoli lővéssel, a labda jócskán a kapu fölé ment.

4. perc: Az első sárga lapot a hazai Stanisic kapta, miután buktatta Tökölit.

1. perc: A Paks együttese kezdte a mérkőzést.

Paksi FC: Csernyánszki - Pandur, Zováth, Kiss T., Pintér A., Böde, Horváth L., Heffler, Tököli A., Nikolov, Éger.
Vezetőedző: Gellei Imre

Győri ETO FC: Sztevanovic - Stanisic, Jakl, Józsi, Brnovic, Völgyi, Kink, Bajzát, Tokody, Supic, Dorogi.
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

A győriek dolgát nehezíti, hogy még mindig sok a sérült a csapatban. Ráadásul az MTK ellen megsérült Neziri is csatlakozott a maródiakhoz. A szerb védőt részleges bokaszalag-szakadás gyanúja miatt kell még tüzetesebben kivizsgálni. Stark Péter öt sárga lapja miatt nem játszhat, jó hír viszont, hogy a kupamérkőzésen szintén sérülés miatt lecserélt Odikadze és Bicak minden bizonnyal ott lehet a Paks elleni találkozón.
Nikolov Balázs nemrég még győri zöld-fehér színekben csatázott a pontokért, most ellenfélként térhet vissza az ETO Parkba.

A csapata honlapján úgy nyilatkozott, jó esélyekkel jönnek Győrbe. Meggyőződése, hogy a kupamérkőzés sokat kivett az ETO-játékosokból. Persze a döntőbe jutás lelkesítőleg is hathat. Kiemelte, hogy Stark biztosan hiányozni fog a védelemből. A visszatérés várakozással tölti el, játszani szeretne, sok barátja lett a megyeszékhelyen, ám maradt némi rossz szájíze is.

Érdekesség, hogy egymás ellen lép pályára a góllövőlistát holtversenyben vezető Bajzát Péter, valamint Tököli Attila.

A jövőben ETO Duna Takarék néven szerepel a győri NB I-es futsalcsapat, a mai kezdőrúgást a gárda válogatott játékosa, Gölesz Róbert végzi el.

Klement Tibor, az ETO FC ügyvezetője: „Igazodtunk a nemzetközi trendhez, amikor úgy döntöttünk, hogy sorainkba fogadjuk a mindenhol egyre népszerűbb futsalt. Örülünk, hogy a város vezetése is támogatta törekvésünket, így nálunk már teljes a paletta: a férfi és a női labdarúgás kiegészült a futsallal."

• 1. kiseto 2009. április 26. 08:08
    „grat a fiuknak”

Kosárlabda: egyenlített a SEAT Foton Győr a bronzcsatában

Kosárlabda - A SEAT Foton Győr hosszabbítás után legyőzte a vendég Pécset, ezzel kiegyenlített az… Tovább olvasom