2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NBA: a Miami Heat nyerte meg a bajnokságot

A címvédő Miami Heat legyőzte a San Antonio Spurs csapatát az NBA nagydöntőjének hetedik mecceén, és ezzel begyűjtötte a harmadik bajnoki címét.
A címvédő Miami Heat legyőzte a San Antonio Spurs csapatát csütörtökön az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) nagydöntőjének hetdik meccsén, és ezzel begyűjtötte a harmadik - sorozatban a második - bajnoki címét.

A Miami Heat otthonában 95-88-re győzte le a vendég San Antonio Spurst, vagyis négy döntős meccset nyert a sorozatban, míg riválisa hármat.

A Miami Heat 95-88-re győzött a San Antonio Spurs ellen és megszerezte a harmadik bajnoki címét. Fotó: MTI/EPA (galéria)

A Mami Heat így már a harmadik bajnoki címére tett szert: eddig 2006-ban és 2012-ben lett első.

Az NBA legjobb játékosa a Miami csapatából való LeBron James lett, csakúgy, mint a tavalyi bajnokokságon.

Döntő, 7. mérkőzés (az NBA honlapja szerint): Miami Heat-San Antonio Spurs 95-88 (18-16, 28-28, 27-26, 23-17)

Legjobb dobók: James 37, Wade 23, Battier 18, illetve Duncan 24, Leonard 19, Ginobili 18

A párharcot 4-3-ra nyerte a Miami.

Konföderációs Kupa: tízgólos spanyol siker

A világ- és Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatott a papírformának megfelelően könnyedén nyert… Tovább olvasom