2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

NB III: Remekül rajtolt az SVSE-GySEV és a Csorna is

Szombaton és hétfőn is pályára léptek az NB III Bakony-csoportjában a csapatok. A csornaiak és az SVSE-GySEV mindkét mérkőzését megnyerte.
SVSE-GySEV - Csesztreg 3:2 (3:1)
Sopron, 200 néző. V.: Németh T.
Gsz.:  Reineck, Katona S., Varga Z., ill. Németh I., Ágoston.

SVSE-GySEV:
Sárdy Á. – Szabó, Katona, Somogyi Z., Pinezits, Reineck, Párkányi, Varga Z., Homor (Lipták), Deák (Horváth S.), Eredics (Németh O.). Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.

Csesztreg: Dóra – Pap (Pintér L.), Fentős T., Tóth Z. II., Pászti Milán, Szabó Zs. (Somogyi R.), Szabó T., Németh I. (Hozbor), Nagy N., Ágoston, Pethő J. Edző: Fentős Pál.

Jók: Katona S., Reineck, Párkányi, Varga Z., ill. Pintér L., Pethő J.

Katona Sándor: – Egy félidei jó játék szerencsére elég volt a győzelemhez. Fordulás után úgy érzem, a fiúk már a hétfői Bük elleni mérkőzésre tartalékoltak.
Fentős Pál: – Sajnos idény eleji forma jellemezte játékunkat, s ennek nem is lehetett más eredménye, mint a vereség.

* * * * * *

SVSE-GySEV - Bük 2:1 (1:1)
Sopron, 150 néző. V.: Kondákor.
Gsz.: Pinezits (2, egyet 11-esből), ill. Pupp.

SVSE-GySEV:
Sárdy – Szabó A., Katona, Somogyi, Pinezits, Reineck, Párkányi, Varga Z., Homor (Horváth S.), Deák (Kerényi), Eredics (Németh O.). Edző: Katona Sándor, Mozsolits Jenő.

Bük: Kutasi – Hujber, Pupp, Bodor, Gyurácz, Viszket, Palkovics, Dallos, Manganelli, Németh B., Lancsák (Vinkovics). Edző: Szekér István.

A nagy esőzés ellenére jó talajú pályán kezdtek a csapatok. Eleinte mezőnyjáték folyt, majd a 21. percben Manganelli szabadrúgását Sárdy a kapu mellé tenyerelte.

A szögletet követően viszont már tehetetlen volt Pupp csúsztatott fejese után. 0–1. A 28. percben egyenlítési alkalmat szalasztott el az SVSE, először Deák és Homor, majd Párkányi és Somogyi összjáték után maradt ki a helyzet.

Közvetlenül az első félidő lefújása előtt Varga Zoltánt csak szabálytalanul tudták szerelni a 16-oson belül, a jogos büntetőt Pinezits vágta a jobb sarokba. 1–1.

Soproni helyzettel kezdődött a második félidő, Varga Z. előtt adódott ziccer, majd az 50. percben Gyurácz lövését védte biztosan Sárdy.
A mindent eldöntő gól a 78. percben született, amikor egy soproni támadást követően Pinezits ügyesen emelt a kifutó kapus fölött a hálóba. 2–1.

Jók: Reineck, Szabó, Pinezits, Deák, Sárdy, ill. Pupp, Bodor, Gyurácz.

Mozsolits Jenő: – Remek hozzáállásunkkal egy profi csapatot győztünk le megérdemelten.

Szekér István: – Most megmutattuk, hogy már egy megnyert meccset is el tudunk veszíteni. Gratulálok a soproniaknak.

* * * * * *

Csorna - Veszprém 2:0 (0:0)
Csorna, 350 néző. V.: Borbás.
Gsz.:  Hollósi (2).

Csorna: Lőre – Buti, Horváth (Csík), Nagy, Fenyő, Kiss (Horváth G.), Jakab, Baán, Nyerges, László (Zobák). Hollósi. Edző: Varga Péter.
Veszprém: Varga – Németh, Foki, Gersics, Krén, Garai, Iszlai, Nagy, Czvetko, Vass, Weisz. Edző: Kozma Csaba.

Az első félidőben különösen nem forogtak veszélyben a kapuk, de a második félidei nagyon jó játékával a Csorna bedarálta a jó erőkből álló Veszprémet.

Jók: az egész csapat, ill. senki.

Varga Péter: – Jó csapat ellen értékes győzelmet szereztünk, hiányérzetem csak a kihagyott helyzetek miatt van.

Kozma Csaba: – Rossz kezdés, bízzunk a jobb folytatásban.

* * * * * *

Keszthely - Csorna 2:4 (0:1)
Keszthely, 150 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Kovács (2), ill. Baán, Hollósi, Nagy, Buti.

Keszthely: Horváth – Bagó, Hudop (Varjas), Bazsonyi, Kovács, Ács, Bodai, Keveházi, Nagy (Lapath), Pintér (Horváth Z.), Tóth. Edző: Sebestyén Péter.

Csorna: Lőre – Buti, Horváth, Nagy, Fenyő (Klement), Kiss, Jakab, Baán, Horváth (Fekete), Nyerges, Hollósi. Edző: Varga Péter.

9. p: 25 méteres szabadrúgáshoz jutott a Csorna, amit Hollósi a jobb oldali kapufára lőtt.
15. p: Hollósi 30 méteres szabadrúgása kipattant a kapusról az érkező Baán elé, aki 5 méterről a kapuba bombázott. 0–1.
49. p: Kovács kapott nagyszerű kiugratást, amit a kijövő Lőre mellett elhúzva az üres kapuba gurította a labdát. 1–1.
61. p: Nyerges a kijövő kapus mellett a kapu mellé gurított.
65. p: Hollósi kapott egy kiugratást, amit a rövid alsóba passzolt. 1–2.
80. p: Szabadrúgáshoz jutott a Keszthely, a felívelt labdát Kovács mellel átvéve a hosszú alsó sarokba lőtte. 2–2.
85. p: Hollósi jobb oldali szabadrúgását Nagy fejelte a kapuba. 2–3.
90. p: Buti szerzett labdát a középpályán, majd egy nagyszerű lövéssel ismét gólt szerzett a Csornának. 2–4.

Nagyszerű mérkőzésen a vendég Csorna a hajrában fordította a maga javára a mérkőzést.

Jók: Keveházi, Hudop, ill. Horváth, Hollósi, Nagy, Baán.

Sebestyén Péter: – A körülményekhez képest a játékosokat fel kell mentenem, ugyanabban az összeállításban még nem tudtunk pályára lépni.

Varga Péter: – Izgalmas utazás, izgalmas mérkőzés, megnyugtató győzelem.

* * * * * *

Kapuvár - Márkó SE 1:0 (0:0)
Kapuvár, 300 néző. V.: Vizi.
Gsz.:  Bieder.

Kapuvár: Kleizer – Áder, Tóth B., Fhurmann, Szücs P., Mak (Hegyi), Böcskör, Világi (Kapusi), Füsi, Licskai (Végh), Bieder. Edző: Böcskör György.

Márkó SE: Rapali – Szücs, Pálfi, Plander, Gallai, Jakab (Vonderviszt), Petneházi, Pap, Varga (Fogarasi), Mészöly (Vető), Bertalan. Edző: Gergely Gyula.

Összességében az egyéni játékot erőltető, de kissé enervált Kapuvár nyögvenyelős győzelmet aratott a lelkes újonc csapat ellen.

Jók: Kleizer, ill. az egész csapat.

Böcskör György: – Csak a három pontnak tudunk örülni, a többit gyorsan el kell felejteni.

Gergely Gyula: – Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen.

* * * * * *

Hévíz - FC Sopron B 1:1 (1:1)
Hévíz, 300 néző. V.: Szepesi.
Gsz.:  Czafit (11-esből), ill. Németh D.

Hévíz: Szabó – Sipos, Czafit, Harth, Gácsi, Páli (Simon), Varsányi, Horváth, Dénes (Kovács Zs.), Présing (Kovács R.), Covic. Edző: Glázer Róbert.
FC Sopron B: Fentős – Csikós, Varga D, Körmendi, Horváth T., Legoza (Németh B,), Pál, Giura (Herczeg G.), Németh D., Pongor, Herczeg E. Edző: Végh Tibor.

A soproni vendégcsapat szerzett vezetést a mérkőzés huszadik percében, amit tizenhárom perccel később egy büntető értékesítésével egalizált a hazai együttes.

Jók: Czafit, Gácsi, Varsányi, ill. Körmendi, Pál, Pongor, Németh D.

Glázer Róbert: – Nem tudtuk, mire számíthatunk az első fordulóban a fiatal soproniakkal szemben. Úgy gondoltam, a tapasztalatunk és rutinunk alapján legyőzhetjük őket, de a mérkőzés és a gólhelyzetek alapján igazságos döntetlen született. Több tehetség is feltűnt az ellenfélnél.

Végh Tibor:
– Nagyon jó bemutatkozó mérkőzés volt, fiatal csapatunk remekül teljesített a másodosztályból kieső, stílusosan futballozó hévíziek ellen.

* * * * * *

Répcelak - Győri ETO FC B 0:0
Répcelak, 500 néző. V.: Molnár A.

Répcelak: Horváth G. – Kiss T., Szabó R., Varga G., Szandi, Lezsák (Csordás), Pezenhoffer (Poknecz), Németh Sz., Makai, Németh G., Tamási (Bíró). Edző: Varga József.

Győri ETO FC B: Molnár P. – Balás (Markó), Dombi, Kiss, Vető, Klement, Nyári (Lappints), Koltai, Dorogi, Sarus (Sánta), Varga L. Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Jó iramú mérkőzésen a Répcelak végig védekezett, s a Győri ETO  két ziccerét nem tudta gólra váltani, ezenkívül kapufát is fejelt Nyári, de ennek ellenére maradt a nulla-nulla.

Varga József: – Bravúros és szerencsés pontszerzés a jobb erőkből álló győriek ellen.

Klement István: – Már most jól látszik, kitűnő közeg ez a bajnokság arra, hogy éles helyzetben edződjenek fiataljaink.

* * * * * *

Az FC Sopron B–Vép és a Győri ETO FC B–Tapolca találkozó a nagy esőzés miatt elmaradt, míg a Kapuvár–Hévíz mérkőzést szeptember 5-én játsszák a zalaiak más irányú elfoglaltsága miatt.

* * * * * *

További eredmények: Andráshida–ZTE B 1–2, Vép–Bük 0–2, Sárvár–Celldömölk 3–0, Tapolca–Keszthely 0–0, Csesztreg–Sárvár 1–2, Veszprém–ZTE B félbeszakadt, Répcelak–Márkó SE 0–3. A Celldömölk–Andráshida mérkőzést szeptember 5-én játsszák.

Bajzát Péter hozott lendületet a Győri ETO játékába

Zsinórban harmadik bajnoki győzelmét könyvelhette el szombaton a Győri ETO FC. Pedig a REAC elleni… Tovább olvasom