2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -9°C | 2°C Még több cikk.

NB III: Megvan az első óvári győzelem

A Csepel az első csapat, amelyet le tudott győzni a Futura Mosonmagyaróvár, így már a 14. helyen áll az együttes az NB III. Nyugati csoportjában.
Győri ETO FC II-III. Ker. TVE 3-1 (1-1)
Győr, 200 néző. V.: Szalai.

ETO II: Cellár – Nagy B. (Dudás D.), Kozma, Kelemen, Medgyes, Kerékgyártó (Borkai), Pongrácz, Illés, Vankó, Farkas Z. (Vörösbaranyi), Mayer. Edző: Németh Zoltán.

III. Ker.: Kondor – Scheiber, Filó, Pálfalvi, Lóska, Szikes (Tóth T.), Kocsis M., Kaszai, Móczó (Horváth L.), Bartha, Hegybányai (Kocsis B.). Edző: Varga László.

Gsz.: Mayer (2), Vankó, ill. Kaszai.

A 3. percben Mayer labdájával Vankó lépett ki a balösszekötő helyén, és 12 méterről higgadtan lőtt Kondor mellett a kapu közepébe. 1–0.  Farkas Z., majd Mayer is növelhette volna az előnyt, de kimaradtak a győri lehetőségek. A 44. percben Kaszai a hazai kaputól 17 méterre ballal,  laposan lőtt a jobb sarokba. 1–1. Fordulás után nem sokkal ismét az ETO II talált a kapuba: az 50. percben Vankó ívelt be jobbról szögletet, a nagy tömörülésben Kondor nem fért a labdához, így Mayer pedig szinte guggolva fejelte be a labdát a kapu közepébe. 2–1. A gól után a győriek akarata érvényesült, s ez újabb találatban meg is mutatkozott. A 73. percben Vankó lódult meg a balszélen, jól adott középre, s az érkező Mayer közelről a kapu közepébe pofozta a labdát. 3–1.

A második játékrészben egyértelműen a győri fiatalok uralták a játékot, s több veszélyes helyzetükből végül kettőt értékesítettek és  megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Jók: Medgyes, Vankó, Mayer, ill. Filó, Bartha.

Németh Zoltán: – Ez volt eddig a legnehezebb mérkőzésünk, de ezt is magabiztosan nyertük.

Varga László: – Az ETO megérdemelten nyert, mert kihasználta a technikai fölényét és ezzel nem tudtunk mit kezdeni.

Mosonmagyaróvár-Csepel 1-0 (0-0)
Mosonmagyaróvár, 250 néző, V.: Horváth T.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Horváth Á. (Horváth R.), Sárközy, Schmatovich, Szénási, Domanyik, Régely, Németh B. (Horváth Gergő), Simon A. (Bedő), Nagy Á. Edző: Tiba Zoltán.

Csepel: Ragályi – Végh A. (Balogh Z.), Sztankó (Horváth Gábor), Szabó Á. (Bodnár R.), Rakic, Pap M., Simon K., Teplán, Juhász L., Zimermann, Somodi. Edző: Szabó Zoltán.

Gsz.: Régely.

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: a játékosok és a szurkolók a korábbi MTK-legendára Sándor Károly „Csikarra" emlékeztek.

Hajtós, brunsztolós első félidőt láthatott a közönség. A csapatok a biztos védekezésre helyezték a hangsúlyt, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. A hazaiaktól Szénási, míg a vendég csepeliektől Zimermann veszélyeztetett: mindkét lövés méterekkel ment mellé. Az 54. percben Simon András adott be a balszélről, labdáját Régely 8 méterről a felső sarokba belsőzte. 1–0. A 66. percben Régely passzolt középre, Németh Balázs pedig kapura tette a labdát. 5 méteres lövése nem sokkal ment mellé. A 80. percben Régely lőtt 16 méterről, Ragályi szögletre ütötte a labdát. A 90. percben majdnem egyenlített a Csepel: Bodnár nem sokkal csúsztatott a kapu mellé. A remekül záró védelmek csatája volt ez a mérkőzés.

A hazaiak megérdemelten győztek, mert hiba nélkül védekeztek, kevés lehetőségeik egyikét pedig gólra váltották. A Mosonmagyaróvár megszerezte első pontjait a szezonban és elmozdult az utolsó helyről.
Jók: Nagy Á., Kálmán, Domanyik, Régely, ill. Simon K., Juhász L.

Tiba Zoltán: – Nehéz mérkőzésen egy jó csapatot sikerült legyőznünk. Megérdemelten nyertünk.

Szabó Zoltán: – Kevés helyzet volt a mérkőzésen, amikből a hazai csapat egyet értékesített, így pont nélkül maradtunk.