2018. 09. 19. szerda - Vilhelmina 13°C | 27°C Még több cikk.

NB III: már második helyen a Csorna

Hatodik győzelmét szerezte a Csorna.
MTE 1904-Csákvár 1-3 (0-2)

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a közelmúltban elhunyt, 77 éves, egykori mosonmagyaróvári játékos és játékvezető, Ruzsa István emlékére.

A 23. percben Kamocsa szabadrúgásból a jobb alsó sarokba csavarta a labdát. 0–1. A 29. percben Béres tíz méterről nehéz szögből leadott lövése, egy védőt is érintve, a bal alsó sarokban kötött ki. 0–2. A 68. percben Schmatovich G. a kimozduló kapus mellett, öt méterről laposan lőtte a hálóba. 1–2. A középkezdés után Tornyi húzott el a jobb oldalon és 8 méteres, lapos lövése a kapu jobb oldalába vágódott. 1–3. A 91. percben Cseri ötméteres fejesét hárította Hegedüs, nagy szépítési lehetőség volt.

Az első félidőben a vendégek valamivel többet birtokolták a labdát és szinte a semmiből szereztek két gólt. Szünet után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a képzett fiatalokból álló Csákvár tudatos, célratörőbb játékával több veszélyt jelentett a bátortalanul játszó MTE 1904 kapujára. Végeredményben a Csákváriak megérdemelten nyerték a mérkőzést a lelkes és fiatal, de még rutintalan, kialakulóban lévő hazaiak ellen.
Jók: Schmatovich G., Cseri, Angyal, ill. Domján, Ambrus, Imrik, Rigó
Siska Attila: – Az első félidőben buktuk el a meccset, túlságosan tiszteltük az ellenfelet.

Nyigri Richárd: – Szerencsére éreztük a hazaiak játékán, hogy kulcsjátékosai hiányoznak, úgy érzem, megérdemelten nyertük a mérkőzést.

Csorna-Haladás B 2-1 (0-0)

A 19. percben Maidics csapott le a labdára, 15 méteres ballábas lövése centikkel kerülte el a kaput. Pár perc múlva Dorogi lőhetett 18 méterről kapura, a bal alsó sarok felé tartó labdát Mursits vetődve ütötte oldalra. A 65. percben egy érdekes góllal szerzett vezetést a Csorna: ápolás miatt a játékvezető megszakította a játékot a Haladás térfelének közepén, majd labdaejtéssel folytatódott a mérkőzés, amikor az egyik szombathelyi védő az éppen a labdát visszaadni szándékozó Molnár G. elől elrúgta azt, pontosan eltalálva a csornai játékost.

Nyerges ezután szemfülesen kapura tört és okosan elpasszolta a labdát a kimozduló kapus mellett. 1–0. Nem sokkal később Jakab Á. parádés labdával indította a félpályáról kilépő Nyergest, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre és a kapus felett ügyesen a hálóba pörgetett. 2–0. A 83. percben Gyurján cselezte le magát a bal oldalon az alapvonalig, visszagurítását Szakály 5 méterről passzolta kapuba. 2–1.

Az osztály színvonalát meghaladó, remek iramú mérkőzésen a Csorna megérdemelten győzte le vetélytársát.
Jók: mindenki (Molnár G. a mezőny legjobbja), ill. Nagy B., Radó, Sipos, Gyurján.

Varga Péter: – Óriási öröm, hogy a csapatom az osztály egyik legjobb együttese fölé nőtt játékban és eredményességben is.

Tóth László: – Sajnálom, hogy két jó csapat csatája egy picit átlépte a fair play szellemét.

NB II: a gól után új meccs kezdődött